نوامبر 7, 2017

آموزش نصب دستگاه ضبط دوربین مدار بسته

آموزش نصب دستگاه DVR

آشنا شدن با پورت های دستگاه ضبط دوربین مدار بسته

در صنعت دوربین مدار بسته با یک نگاه کلی به دستگاه DVR بایستی به این نکته دقت شود که انواع متفاوتی از دستگاه DVR ها وجود دارند که معمولا اختلاف هایی نیز با هم دارند؛ ولی شما از طریق یادگیری نصب بدل یکی از آنها می توانید با صرف اندکی زمان توانایی نصب بقیه دی وی آرها را هم بدست آورید.

 

 ورودی خروجی موجود در پشت دستگاه DVR :

کانال ورودی های تصاویر در دستگاه DVR:

معمولا کانالها از طریق فیش مادگی BNC مجهز می شوند. در واقع تعداد ورودی تصاویر پشت دستگاه DVR تعیین کنندۀ تعداد کانالهای دستگاه DVR می باشد. به این معنی كه هر دستگاه دی وی آر چهار کانال و 4 عدد ورودی تصاویر در پشت خود خواهند داشت که ورودی های موجود در قسمت پشتی دستگاه به وسیلۀ کابل به خروجی تصاویر دوربینها اتصال می یابند.

دستگاه DVR

کانال ورودی های صدا در دستگاه DVR :

در واقع باید این نکته را مدنظر قرار داد که کلیۀ دستگاه دی وی آر به ورودی صدا مجهز نبوده و در مواردی تعداد ورودی صداها از ورودی تصاویر کمتر می باشد. و امکان دارد که ورودی ها مجهز به فیش AV و فیش BNC باشند. در واقع این ورودی ها بوسیلۀ کابل ها به خروجی صدای میکروفن و دوربین اتصال می یابند.

کانال های خروجی تصاویر آنالوگ در دستگاه DVR :

به طور معمول دستگاه های دی وی آر دارای دو تا سه خروجی تصاویر می باشند. کانال های خروجی تصاویر فقط خروجی های آنالوگ دستگاه می باشد. که در واقع اینگونه خروجی ها به سری مادگی BNC مجهز می باشند. در مواقعی که از تلویزیون برای مشاهدۀ تصویرها استفاده می شود می توان بوسیلۀ کابل، تصاویر اینگونه کانال ها را به ورودی آنتن تلویزیون وصل نموده و تصویرهای موجود در دوربین مدار بسته  را مشاهده نمود.
کانال های خروجی Spot out: این کانال ها بعنوان کانالی خاص برای خروجی تصاویر می باشند و در تصاویر خروجی از این کانالها نمی توان منوهای موجود در داخل دستگاه را مشاهده نمود و فقط با تنظیم دستگاه DVR می توان تصویرهای موجود در دوربین مدار بسته  را به نمایش گذاشت.

کانالهای خروجی صداها در دستگاه DVR:

به طور معمول این کانال ها به عنوان فرم فیش AV شناخته می شوند و به صورت کابل به بلندگوها و هدفون ها اتصال می یابند. و به این صورت صدای ضبط شده و در حال ضبط دستگاه را می توان شنید.
پورت USP: هر دستگاه دی وی آر دارای دو تا سه پورت USP می باشند. که اینگونه پورت ها دو کارایی اصلی دارند. اولا به موس دستگاه DVR وصل می شوند. و ثانیا برای اتصال یافتن حافظه خارجی فلش در جهت نوعی آپ گیری از فیلم های دستگاه به کار می روند.

خروجی های تصاویر و صدای HDMI در دستگاه DVR :

اینگونه خروجی ها نسلی جدید از خروجی های دستگاه DVR می باشند که توانایی انتقال رزولوشن بیشتری را برای نمایش دارند. و می توانند صداها را بوسیلۀ یک کابل انتقال دهند.

پورت های ورودی/ خروجی LAN:

در واقع این پورت ها به عنوان رابط دستگاه DVR و شبکه رایانه ای می باشند. که قابلیت اتصال یافتن دستگاه را به هر شبکه رایانه ای ایجاد خواهند کرد. و همچنین انتقال یافتن تصاویر اینترنتی و متصل شدن دوربین به شبکه به طور کلی به وسیلۀ اینگونه پورت ها انجام می شوند.
پورت های خروجی تصاویر VGA: خروجی دوم تصاویر دستگاه DVR خروجی تصاویر VGA می باشد. که آنها برای متصل شدن دستگاه DVR به مانتیتور به کار می برند. اینگونه خروجی ها رایجترین خروجی تصاویر دستگاه ها می باشند. در واقع در جعبۀ DVR کابلی رابط به عنوان VGA که سه متر طول دارد تعبیه شده است که از طریق آن می توان دستگاه DVR را به مانیتور وصل کرد.

پورت های ورودی/ خروجی آلارم در دستگاه DVR :

اینگونه پورت ها در دستگاه DVR گوناگون شکلهای متنوعی داشته و می تواند به عنوان فرم فیش یا پورت کام استفاده شود. در واقع اینگونه پورت ها توانایی اطلاع دادن یک آلارم خارجی به دستگاه دی وی آر را دارند و در مواقع شکل گرفتن وقایع از دستگاه های دی وی آر یک خروجی الارم دریافت می کنند.
ورودی های برق: این ورودی ها به عنوان تغذیه دستگاه دی وی آر می باشند. به طور کلی تغذیه دستگاه DVR به دو شکل صورت می گیرد. 1- برق شهر 2- برق های 12 یا 24 دولتی. اگر به عنوان برق شهر به کار روند در این شرایط فیش پاوری برای آن بکار می برند. و اگر به عنوان برق 12 یا 24 دولتی به کار روند در این شرایط برای آن فیش اداپتوری بکار می برند. و بایستی به این مسئله دقت کرد که برای تغذیۀ دستگاه دی وی آر باید اداپتورهای خود دی وی آرها  مورداستفاده قرار گیرند.

خروجی های ESATA:

اینگونه خروجی هاتوانایی اتصال دادن دستگاه DVR به تجهیزات ضبط خارجی را فراهم می کنند. و در شرایطی که تعداد هاردهای قابل نصب بر روی دستگاه پایین تر از احتیاجاتتان باشد شما می توانید نوعی بانک ذخیره سازی را بوسیلۀ اینگونه پورت ها به دستگاه وصل نموده و مدت زمان رکورد خود را به شدت بالا ببرید.

خروجی های RS458 یا RS232:

معمولا در دستگاه های دی وی آر جدید خروجی های RS458 به کار می روند. این گونه خروجی ها یک نوع از خروجی های کام می باشند که از طریق آنها به کنترل دوربین های گردان و زوم می پردازند. همچنین این گونه خروجی ها دارای قطبی مثبت و قطبی منفی بوده که بوسیلۀ کابل ها به دوربین ها وصل شده و توانایی حرکت دادن به آنها را ایجاد می کنند.

شرکت داده پردازان پارسوا