نوامبر 7, 2017

اختلاف های میان دوربین مداربسته آنالوگ با دوربین مداربسته تحت شبکه

اختلاف های میان دوربین مداربسته آنالوگ با دوربین مداربسته تحت شبکه

همانگونه که در بحث های قبلی نیز بیان شد دوربین مداربسته تحت شبکه آی پی اکارایی بسیار مناسبتری نسبت به دوربین های مداربسته انالوگ دارد. کیفیت تصویرها اهم ترین اختلاف بین دو دوربین است بگونه ای که دوربین های تحت شبکه ای پی از کیفیت تصاویر بالاتری نسبت به دوربین مدار بسته آنالوگ برخودارند.

در دوربین های آنالوگ نمی توان تصویرها را زوم یا بزرگ ساختت برای همین نمی توان تصویرها را به اندازه دلخواه و همیچنین کیفیت مناسب مشاهده کرد اما در دوربین های آی پی چون ساختاری دیجیتالی برای دریافت کردن تصویرها دارد تعداد پیکسل هایی که از تصویرها دریافت می کند بسیار زیاد بوده و این باعث می شود کیفیت تصاویر بالا باشد در واقع در این دوربین ها می توان با افزایش ده مگاپیکسل کیفیت تصویرهای دریافت شده را افزایش داد و تصویرهای باکیفیتی را در اختیار داشت.

درواقع NVR چون از سیستم های قدیمی مانند Video Recorder Digital استفاده می کند ارائه دهنده تصویرهای باکیفیتی می باشد. چون در NVR هر دوربینی یک بخش جدا  می باشند می توانند به تنهایی مانیتور کرده به کنترل کردن ،مشاهده کردن و حتی ضبط کردن تصاویر بپردازند. ان وی آر به کاربران این توانایی را می دهد که بتوانند محتوای ویدیوها را دیده و سپس آنها را ویرایش وو یا محتوای ویدیو را تغییر دهند. در واقع این قابلیت ها در سیستم های دی وی آر از راه دور وجود ندارد چون محل ذخیره ساختن تصویرها بصورت یکجا بوده و همچنین محل ذخیره سازی کوچک می باشد و این عوامل باعث می شود کیفیت تصاویر در این دوربین ها به شدت پایین بیاید و این زمانی است که در سیستم های آی پی تصویرها از کیفیت بالاتری برخوردار می باشند حتی اگر در مسافت طولانی تر از ضبط تصاویر قرار داشته باشد نیز کیفیت تصویرها خیلی فرق نخواهد کرد.

فرق دیگر بین این دو دوربین این است که در دوربین های آنالوگ علاوه بر ضبط تصاویر تصاویر ثبت نیز می شوند اما همچنین این دوربین ها قابلیت بزرگ نمایی یا زوم کردن را ندارند در صورتی که در سیستم های آی پی هم می توان روی تصاویر زوم کرد هم بر روی تصاویر متمرکز شد.

درواقع تفاوت دیگری که میان این دو دوربین وجود دارد از لحاظ دسترسی به این دوربین ها می باشد که سیستم های آی پی قابل رمز گذاری و ایمن سازی می باشند و فقط کسانی که دارای اطلاعات درست باشند می توانند به سیستم دسترسی یابند.اما در دوربین های آنالوگ تنها با دسترسی CCTV می توان به همه داده و اطلاعات و همچنین تصویرهای ضبط شده دسترسی یافت