نوامبر 7, 2017

انتخاب دستگاه ضبط DVR مناسب برای دوربین مداربسته

انتخاب دستگاه ضبط  DVR مناسب برای دوربین مداربسته:

انتخاب دستگاه ضبط  DVR مناسب برای دوربین مداربسته:

1.    تعداد کانال ورودی:

در مبحث دوربین مدار بسته دستگاه ضبط DVR را با توجه به نوع و تعداد کانال های وارد شده به دستگاه دسته بندی می کنند. زمانی که قصد خرید دستگاه ضبط DVR را داریم بایستی به تعداد دوربین مدار بسته ای که قرار است به آن متصل شود توجه کرد و بهتر است که اندکی نیز آینده نگری شود؛ یعنی DVR طوری خریداری شود که در آینده اگر بخواهیم تعداد دوربین های مدار بسته خود را افزایش دهیم ، لزومی برای تعویض دستگاه ظبط DVR وجود نداشته باشد.

دستگاه ضبط DVR

2.    قابلیت نمایش تصویر:

دستگاه های ضبط DVR با توجه به تعداد کانال هایی که دارند ، نوع نمایش تصویر آن ها نیز متفاوت می باشد. دستگاه های ضبط DVR هشت کانال  می توانند در حالت های مختلفی که بستگی به نوع و کارکرد DVR دارد تا هشت تصویر همزمان را به نمایش در بیاورند.

3.    مدت زمان ضبط تصاویر :

مدت زمان ضبط تصاویر در دستگاه های ضبط DVR به ظرفیت و میزان حافظه ی هارد دیسک نصب شده روی DVR بستگی دارد. اکثر DVR ها قادرند پس از تکمیل ظرفیت هارد دیسک مجدداً شروع به ذخیره سازی  تصاویر بر روی داده های قبلی نمایند. همچنین می توان تنظیماتی را اعمال نمود تا زمانی که حافظه دستگاه پر شد پیغامی در این مبنی به نمایش در آورند.

4.    تعداد و میزان فریم های ضبط شده :

این عامل به قابلیت ضبط تعداد فریم در هر ثانیه توسط دستگاه های ضبط  DVR اشاره دارد. در نمونه های قدیمی دستگاه های ضبط DVR برای افزایش یافتن مدت ضبط تصاویر بایستی تعداد ضبط فریم ها محدود می شد اما در DVR های امروزی این مشکل برطرف شده است.

5.    تشخیص حرکت در دوربین مدار بسته:

این قابلیت که معمولا با اصطلاح موشن دتکشن نیز شناخته شده است به امکان ضبط تصاویر در حال حرکت توسط دوربین مدار بسته اشاره دارد. این قابلیت را می توان در دستگاه های ضبط DVR کنترل کرد؛ برای مثال می توان دوربین مدار بسته را نسبت به حرکت در مکان ها و محل خاصی تنظیم کرد.

6.    تنظیم و کنترل از راه دور دوربین مدار بسته :

زمانیکه دستگاه ضبط DVR شامل RS232 یا RS458  باشند، می توان آن را به سیستم های کامپیوتری متصل کرده و از مکان های مورد نظر خود که دوربین مداربسته را در آنجا نصب کرده اید با استفاده از یک سرور شبکه، تصاویر مورد نظر ضبط شده را مشاهده کنید.

شرکت داده پردازان پارسوا