نوامبر 7, 2017

انواع دوربین مداربسته مخفی

انواع دوربین مداربسته مخفی  : همواره از دوربین مدار بسته مخفی برای کاربرد های خاصی استفاده می شود. از این رو برای کاربردهای متفاوت، انواع گوناگونی از این دوربین ها طراحی و ساخته شده است. در مطلب پیش رو قصد داریم انواع نسبتا رایج از این دوربین های مدار بسته  را معرفی نماییم، با داده پردازان پارسوا همراه باشید.

 

انواع دوربین مداربسته مخفی  : همواره از دوربین مدار بسته مخفی برای کاربرد های خاصی استفاده می شود. از این رو برای کاربردهای متفاوت، انواع گوناگونی از این دوربین ها طراحی و ساخته شده است. در مطلب پیش رو قصد داریم انواع نسبتا رایج از این دوربین های مدار بسته  را معرفی نماییم، با داده پردازان پارسوا همراه باشید…

انواع دوربین مداربسته مخفی

انواع دوربین مداربسته مخفی

به منظور مشاهده غیر محسوس مکانی، دروبین های مخفی طراحی می شوند. از روش های مختلفی با توجه به هدف طراحان دوربین های مداربسته جهت مخفی کردن دوربین استفاده می کنند. باید به این نکته توجه داشت که اغلب دوربین های مخفی از کیفیت تصویری ضعیف یا متوسطی برخوردار هستند، بنابراین اگر امکان استفاده از سیستم مداربسته عادی وجود دارد، بهتر است از این سیستم استفاده شود.

دوربین های مدار بسته هالوژنی

طراحی این دوربین ها به گونه ای مب باشد که قاب آنها دقیقا در جایگاه قاب یک لامپ هالوژن ساز کوچک جای گیرد.
دوربین های مینیاتوری پین هول: رایج ترین مدل دوربین های مداربسته مخفی هستند. توجه داشته باشید که نحوه نصب این دوربین ها هست که منجر به دیده نشدن آن می شود و به خودی خودی مخفی نیستند. واژه پین هول به معنای سوراخ بسیار کوچک است و به لنز دوربین های پین هول اشاره دارد. طراحی لنز این دوربین ها به نحوی می باشد که از یک حفره کوچک می تواند تصویر ایجاد نماید.
در کیفیت های مختلفی دوربین های پین هول تولید می شوند، قیمت دوربین های با کیفیت پین هول تا حدی بالاست.
دوربین های دتکتوری: از طریق ساخت قاب به شکل دتکتور دزدگیر در سیستم اعلام سرقت یا دتکتور دود در سیستم های اعلام حریق، این دوربین ها مخفی می شوند. نحوه ساخت بدنه دوربین به گونه ای است که امکان تشخیص آنها از دتکتورهای واقعی بسیار سخت می باشد.
دوربین های آینه ای: از یک آینه یک طرفه این مدل دوربین ها ساخته می شوند که از سمت خارج به شکل یک آینه محدب دیده می شود. یک دروبین در داخل آینه نصب شده که می تواند تصاویر را ایجاد نماید. توجه داشته باشید که حتما باید نور خوبی در محیط جهت ارائه تصویر مناسب، این دوربین ها داشته باشند.

دوربین های مدار بسته مینیاتوری بی سیم: معمولا این مدل دوربین ها از اندازه ی تا حدی بزرگتر از دوربین های مینیاتوری عادی برخوردار هستند. امکان نصب به صورت بی سیم، اصلی ترین قابلیت این دوربین ها می باشد. سیگنال ها به گیرنده خود دوربین ارسال شده و از طریق همین گیرنده، می توان تصاویر را مشاهده نمود.
در پایان باید اشاره کرد که نصب دوربین مداربسته مخفی می تواند پیگردهای قانونی در پی داشته باشد، از این رو قبل از اقدام جهت نصب در هر محل، ابتدا در اینباره تحقیق نمایید.

شرکت داده پردازان پارسوا