نوامبر 7, 2017

انواع دوربین مدار بسته

انواع دوربین مدار بسته

دوربین های مداربسته دام  Dome

دوربین مدار بسته دام

دام درلغت به معنای بام و یا گنبد است و منظور از آن در دوربین مدار بسته اشاره به شکل ظاهری آن ها داشته که به صورت گنبدی شکل می باشند ، ازآنجا یی که این نوع دوربین های مدار بسته اغلب برای نصب بر روی سقف طراحی و ساخته شده اند به آن ها دوربین های سقفی نیزگفته می شود. دوربین های مدار بسته دام برخلاف نامی که دارند در شکل ها و طرح های مختلف و متنوعی وارد بازار شده اند. ولی در کل به همه ی دور بین هایی که به شکل سقف های گنبدی هستند ، صرف نظر از قابلیت هایی مانند دید در شب و قدرت و کیفیت دید ، دوربین های دام گفته می شود.

دوربین مداربسته صنعتی

دوربین مدار بسته صنعتی

همانطورکه ازنام این دوربین های مشخص است بایستی مختص مصارف صنعتی باشد.درحالیکه اینطورنیست وکاربردی غیرازصنعت نیزدارند. نام اصلی و تجاری این نوع دوربین مداربسته ها Body Cameraمی باشد. دوربین های مدار بسته صنعتی،این ویژگی را دارند که لنز ها به صورت جداگانه بر روی آن ها نصب شود و شکل ظاهری آن ها به صورت مکعب مصتطیل می باشد.
به خاطر این ویژگی قابلیت تعویض لنز از دوربین های مدار بسته صنعتی اغلب در جاهایی استفاده می شود که زوم و فکوس تصویر مورد نیاز است. این نوع دوربین ها در دوحالت با قاب محافظ و بدون قاب می باشند که در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

دوربین های مداربسته مینیاتوری(MINI Camera)

بیشترین استفاده این نوع از دوربین مدار بسته ها در مکان های است که نیاز به نصب دوربین مخفی دارند، اندازه ی این نوع دوربین های مدار بسته در مقایسه با سایر دوربین ها بسیار کوچک بوده و در محل هایی که نیاز به دید نامحسوس دارند استفاده می شود.

دوربینهای مداربسته آی آر

دوربین مدار بسته ir یا اینفرارد ،دوربین هایی که ازاشعه مادون قرمزبرای تشخیص تصاویردرتاریکی استفاده می کنند. کارکرد این دوربین های به این صورت است که ازطریق LED های تعبیه شده دراطراف لنزدوربین وبه وسیله یک سنسور،نوردرتاریکی روشن می شود.

دوربین مدار بسته اسپید دام

دوربین مدار بسته اسپید دام

دوربین های اسپید دام چرخشی(Speed Dome یا PTZ) ،قابلیت ویژه ای که این نوع دوربین های مدار بسته دارند این است که آن ها قابلیت چرخش به صورت اتوماتیک در محل ساکن خود را دارند. این نوع دوربین ها اغلب در جاهایی بیشتر استفاده می شوند که نیاز است تصاویر به صورت همزمان به نظارت شوند. درنتیجه فرد می تواند با استفاده ازاین قابلیت، دوربین را درهرجهت که می خواهد چرخش داده و یا بر روی مکان های خاصی زوم کند. دوربین های مدار بسته اسپید دام به خاطر امکانات و تجهیزاتی که در آن ها برای چرخش در جهات مختلف استفاده شده هزینه ی بالاتری نیز دارند.

دوربین مداربسته مخفی

این نوع دوربین ها اندازه بسیار کوچکی داشته و دراشکال واندازه های مختلف موجود می باشند. به دلیل اندازه کوچکشان درهرجایی می توان آن ها راجاسازی کرده و تصاویر مورد نظر را ضبط کرد. بیشترین نوع دوربین مورد استفاده در دوربین مدار بسته مخفی از نوع مینیاتوری هستند.

شرکت داده پردازان پارسوا