نوامبر 7, 2017

تایپه، تایوان دوربین مدار بسته كوچك و مقرون به‌صرفه برای نظارت سیار

تایپه، تایوان دوربین مدار بسته كوچك و مقرون به‌صرفه برای نظارت سیار

تایپه، تایوان دوربین مدار بسته كوچك و مقرون به‌صرفه برای نظارت سیار
عنوان نوزدهم در دسته بندی برترین های ۲۰۱۳ را کمپانی تایوانی VIVOTEK به عنوان تولیدکننده دوربین های تحت شبکه، را به خود اختصاص داده است . دوربین VIVOTEK FD7130 را این شرکت که یك دوربین شبكه تخت(مسطح) ،

تایپه،

همچنین فشرده و دام را كه مطابق با وضعیت مرتبط به خودروها، به خصوص جهت كارکردهای حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس ها، قطارها و دیگر وسایل طراحی نموده است. ویژگی محفظه فلزی ضد ضربه با استاندارد IP66 آن سبب شده كه آن در مقبل خطر های که ممکن است از آب و گرد غبار و خرابی حاصل شود به خوبی و به شدت حفاظت گردد. مطابق استانداردEN7130 یعنی استاندارد تجهیزات الكترونیك این دوربین كه به كار رفته است در وسایل نقلیه راه‌آهن می باشد،‌ یك سیستم نظارتی البته سیستمی نظارتی سیار است همچنین خرید آن با هزینه مناسب و مقرون به صرفه می باشد كه كارکرد، اطمینان و توانایی زیادی دارد.
FD7130 به عنوان ك دوربین هوشمند و قوی به دلیل برخورداری از توانایی تعیین دستكاری غیرمجاز، ‌ به شمار می رود،. هر چقدر كه به دلیل مسدود نمودن یا پاشیده شدن اسپری روی آن به دید آن آسیب برساند به پرسنل امنیتی هشدار خواهد داد. از PoE یا برق اترنت  این دوربین استفاده می نماید  و به آن این ویژگی را خواهد داد  تا به واسطه یك كابل اترنت واحد، عمل نماید و همچنین برق گرفته شود ، همچنین نصب نمودن آن راحت تر و ازنظر هزینه می توانیم بگوییم به صرفه است. در جهت آسان نمودن ذخیره درونی و امكان داده، دوربین که معرفی شد با یك كارت MicroSD/SDHC درجهت ضبط محلی تكمیل خواهد شد . بدین ترتیب طیف گسترده ای از ویژگی های پیشرفته مانند جریان داده های مضاعف همزمان،‌ QoS به منظور كارایی پهنای باند بهینه شده، HTTPS رمز شده انتقال دهنده داده و تصدیق X802.1 به منظور حفاظت شبكه ، IPv6 به منظور نسل بعدی شبكه های، راه اندازی هشدار دهنده درجه حرارت‌، ارائه خواهد داد.
این دوربین ویژگی های اساسی دیگری را دارند  که در ادامه به برخی از آنها اشاره می شود:
§دارای نرم افزار مدیریت مركزی مطابق با استاندارد آزاد 32-CH ST7501
§حسگر CMOS 4/1 اینچی با رزولوشن تصویر VGA
§لنزهای ثابت واید انگل (زاویه دید عریض)
§فعال كننده هشدار دهنده دما
§فشردگی تصویر بلادرنگ MPEG-4 و MJPEG (رمزگذار-رمز گشا دوتایی)
§تعیین دستكاری برای تغییرات غیر مجاز
§دو جریان داده به شکل همزمان
در سازمان ها از دید سیستم های اطلاعاتی RFID چه نقشی دارد ؟
اگر بخواهیم از نظر تاریخچه این فناوری را بررسی کنیم باید بگوییم به اواخر سال‌های جنگ جهانی دوم بر خواهد گشت كه از RFID به منظور تعیین بمب‌افكن‌های خودی از دشمن استفاده شده است. برای ۵۵ سال این تكنولوژی پس  از اتمام جنگ جهانی دوم به صورت تقریبی به صورت تمام از خاطره ها رفت و به فراموشی پیوست ، در دهه گذشته تا اینكه مجدداً رواج پیدا نمود و هم اکنون در جهت مكانیزه نمودن و پایین بردن خطا در شركتها و صنایع مختلف از RFID استفاده می گردد.
هم اکنون فناوری های تازه، سیستم‌های شناسایی را در جهت سامانه‌های اتوماتیک و مستقل از دخالت نیروی انسانی پیش برده اند . در این بین RFID یكی از تازه ترین روش‌های شناسایی فعلی است.  RFID شناسایی اتوماتیک به واسطه امواج رادیویی می باشد و خیلی بیشتر چیزی که  خودمان در فکر آن هستیم  این امکان را دارد که تاثیر زیادتری در زندگی روزانه و صنایع متفاوت ایجاد کند.
فن‌آوری شناسایی به واسطه امواج رادیویی (RFID) با کارکردهای زیادی در نهادها و سازمان های متفاوت  وجود داشته است و همچنین استقبال خوبی  روبرو شده است . درRFID انتقال دادن اطلاعات ، به واسطه  امواج رادیویی و به واسطه یك دستگاه قرائتگر شکل می گیرد . این امکان وجود دارد که این برچسب ها به یك محصول، شی یا وسیله و یا افراد متصل گردند و در سیستم های مدیریتی اطلاعات آن ها فواید زیادی را دارا می باشد . از طرفی دیگر باید بدانیم  كه هزینه و داده های دو عامل دارای عملکردی مشابه در همه ی سازمان ها هستند. در صورتی که نقش پول در برخی سازمان ها؛ مثل سازمان های خیریه؛ کم تر می شود  در صورتی که باید دقت کنید از اهمیت اطلاعات در هیچ نمونه سازمانی کم نخواهد شد  و همچنان پردازش داده ها و تبدیل نمودن آنها به اطلاعات و نگهداری و حفظ و به كارگرفتن  آن از بحث های لازم در همه ی سازمان ها بشمار خواهد رفت .  در این متن آن چیزی که اهمیت داشته است ، وظیفه RFID و نقش آن در سیستم های اطلاعاتی می باشد تا در سیستم های اطلاعاتی با شناسایی نمودن وضعیت آن ، به این نکته دست پیدا کنیم که كه این ابزار به چه صورت و نقش خود را در كدام قسمت سیستم های اطلاعاتی به انجام می رساند.
فن آوری اطلاعات را می توانیم به بیانی ساده از گردآوری شدن ، مرتب نمودن، سیوکردن و انتشار اطلاعات مثل  متن، تصویر و یا عدد كه با استفاده از ابزار های کامپیوتری و مخابراتی تعریف نماییم. هم اکنون در كشور های متفاوت و در حال توسعه در روند رقابتی در جهت به كارگرفتن فن آوری اطلاعات در موضوعات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی هستند . در عصر پخش شدن و انفجار اطلاعات انجام فرآیند های تجاری ، کاری سخت است . بخاطر اینکه گذشتن از طیف گسترده ای از اطلاعات، پیدا کردن متن های لازم ، پالایش آن ها، تجزیه مطالب، گروه بندی نمودن و ذخیره  نمودن مطالب انتخاب شده برای عامل های تصمیم گیرنده در مکان های تجاری الكترونیكی خیلی تعیین كننده بشمار می رود .  در صورتی که آنچه پیش از به كارگرفتن فن آوری اطلاعات لازم است ، طراحی سیستم اطلاعاتی و همچنین تجزیه و تحلیل آن ها است.

دوربین مدار بسته پارسوا الکترونیک