نوامبر 7, 2017

توضیحاتی در رابطه با دستگاه ضبط ان وی آر(NVR)

توضیحاتی در رابطه با دستگاه ضبط ان وی آر(NVR)

معنای ان وی آر چه چیزی است؟

NVR یا مخففNETWORK VIDEO RECORDER برای ضبط کردن تصویرهای دوربین مرتبط با شبکه به کار می رود.
سیستم های دوربین مدار بسته آنالوگ به دو صورت بکار می روند، یا بصورت کارتهایی که در داخل کامپیوتر نصب می شود و یا بصورت دستگاه ضبط دی وی آر.

قبل از اینکه دستگاه ضبط ان وی آر بوجود آیند از برخی نرم افزارهای رایانه ای جهت ضبط دوربین مدار بسته  مرتبط با شبکه استفاده می شد که مشکلاتی همچون ویندوز، سخت افزار بودن کامپیوتر مورد نظر و در کل ویندوز بیس بودن را با خود به همراه داشتند.
دستگاه ضبط ان وی آر و دی وی آر عمدتا لینوکس بیس هستند که  قابلیتهای متنوعی دارند اولا اینکه به یارانه نیازی نداشته، ثانیا هاردهای بسیاری را ساپورت می کنند و ثالثا می توان به طور همزمان برندهای متنوعی را باهم مشاهده کرد که این قابلیتها در حالت نرم افزاری کمتر مشاهده می شود.
توصیه می شود که برای نصب دوربین مداربسته تحت شبکه حتما از ان وی آر استد الون استفاده شود.

دستگاه ضبط ان وی آر

ویژگی های دستگاه ضبط ان وی آر

از مزایای شاخص سیستم های دستگاه ضبط ان وی ار احتیاج نداشتن به سیستم جانبی رایانه ( Stand –alone)می باشد که در طولانی مدت استمرار سیستم و همچنین انجام وظایف آن را تضمین می کند.
سیستم های دستگاه ضبط ان وی ار چون مجهز به سیستم عامل Linux در سیستم می باشند هم می توانند فضای ذخیره کردن اطلاعات را افزایش داده  و هم به حمایت اطلاعاتی از تصویرها  بطور همزمان روی حافظه های نوری همچون CD یا  DVD  و … بپردازند. و همچنین با بهره جویی از نوترین راههای  فشرده کردن به افزایش حجم و زمان Recording پرداخته و با انجام Encoding به حفظ خاص امنیت اطلاعات بپردازد.
به واقع دستگاه ضبط ان وی ار NVR، به عنوان سرور در سیسم مدار بسته قلمداد می شود که کلیۀ وظایف DVR را در سیستم مداربسته شبکه بر عهده گرفته و می توان آن را به عنوان نوعی منبع تغذیه دوربین ها در زمان POE بودن به کار برد.

 وظایف دستگاه ضبط ان وی ار در سیستم های شبکه شامل:

–    رکورد تصویرهای دوربین متصل به NVR
–    باعث مشاهده کردن تصویرها به طور یکپارچه می شود.
–    باعث تنظیم تصویرها و ویژگی های تصاویر می شود.
–    در صورت PEO بودن NVR و دوربین ها می تواند به عنوان منبع تغذیه دوربین ها باشد.
–    همچنین امکانات مرتبط با پردازش تصاویر را ایجاد می کند.

تقسیم بندی دستگاه ان وی ار بر اساس تعداد کانال های ورودی

دستگاه ضبط ان وی ار NVR)  ) از جهات گوناگونی طبقه بندی می شوند که مهمترین آنها تعداد کانالها و پهنای باند ورودی دستگاه ضبط ان وی ار NVR می باشد. تعدادی از این کانالهای برای استفادۀ دستگاه ضبط ان وی ار NVR شامل موارد زیر است:
دستگاه ضبط ان وی ار 4 NVR کانال: امکان نصب تا 4 دوربین مدار بسته تحت شبکه را ایجاد می کند.
دستگاه ضبط ان وی ار 8 NVR کانال: امکان نصب تا 8 دوربین مدار بسته تحت شبکه را ایجاد می کند.
دستگاه ضبط ان وی ار 16 NVRکانال: امکان نصب تا 16 دوربین مدار بسته تحت شبکه را ایجاد می کند.
دستگاه ضبط ان وی ار 32 NVR کاناال: امکان نصب تا 32 دوربین مدار بسته تحت شبکه را ایجاد می کند.
اینکه دستگاه ضبط ان وی ار  چه حجمی از اطلاعات را می تواند پردازش کند به مقدار پهنای باند ورودی دستگاه ضبط ان وی ار بستگی دارد که اهمیت آن زمانی مشخص می شود که دوربین های با کیفیت تصاویر بسیاربالا به دستگاه ضبط ان وی ار وصل شود که در این صورت باید به محاسبه ترافیک شبکه و بعد از آن به انتخاب NVR  مناسب بپردازیم.
به علت عدم آشنایی بسیار با سیستم های شبکه انتخاب دستگاه ضبط ان وی ار NVRمناسب به مراتب پیچیده تر از انتخاب DVR است.

شرکت داده پردازان پارسوا