نوامبر 7, 2017

توضیحاتی در رابطه باInterface SATA در دوربین مدار بسته

توضیحاتی در رابطه با Interface SATA در دوربین مدار بسته :SATA  یک کانکتور الکترونیکی فراوان در ملزومات کامپیوتری ایست که با یک کابل قرمز رنگ پهن به هارد دیسک های رایانه ای متصل شده و برای انتقال اطلاعات حجیم مورد استفاده قر ار می گیرد.

Interface SATA در دوربین مدار بسته یا رابط  SATA رابطی است که به طور معمول بر مادربرد کامپیوتر وDVR و NVR  بصورت محدود وجود داشته و امکان استفاده از کانکتور SATA ، مانند اتصال هارد به دستگاه را ایجاد می کند.
دقت کنید که این رابط حجم معینی از هارد را که معمولا 2 ترا بایت است را حفاظت کرده و به عنوان یک رابط استاندارد شناخته شده است که هیچ اختلافی بین رابط های برندهای مختلف آن نیست.

Interface SATA در دوربین مدار بسته

DVR و NVR  در چه مؤلفه های اختلاف دارند؟

همانطور که بیان شد از” دی وی آر” و” ان وی آر” برای ذخیره کردن تصویرهای دوربین مدار بسته دیجیتال و دوربین مدار بسته آنالوگ استفاده می شود که در بازار به صورت کارت، کیس کامپیوتر اداری و کمونت و یا دستگاه های استند الون رومیزی و رکمونت موجود می باشند.
حال اختلاف بین دی وی آر و ان وی آر دقیقا در چه چیزهایی می باشد؟ Digital Video Recorder- Network Video Recorder
دوربین مداربسته به طور کلی به دو گروه عمده دوربین مداربسته آنالوگ و دوربین مداربسته دیجیتال طبقه بندی میگردند.
دوربین مدار بسته آنالوگ به علت سیم کشی، با نوعی کابل به نام کواکسیال با ذخیره کننده ای با نام دی وی آر Digital Video Recorderاتصال برقرار کرده که کابل کواسیکال  از طریق سری های سیم با کانکتورهایی با نام بی ان سی، به دوربین و دی وی آر متصل می شود.
دوربین های مداربسته دیجیتالIP Camera  در مقایسه با دوربین های مداربسته آنالوگ، فناوری پیشرفته تری را داراست  و از طریق کابل شبکه Cat6 با ذخیره ساز خود اتصال برقرار می کنند، که اتصال کابل های شبکه از طریق پورت و جک هایRJ45  صورت می گیرد.
این امکان وجود دار که ان وی آرNVR  تنها به عنوان یک نرم افزار بر روی رایانه ها نصب شود.
با توجه به مطالب ذکر شده در بخش های موجود در سایت جملۀ بالا به این معناست که برای استفاده از دوربین های آنالوگ، باید یک عدد دستگاه دی وی آر استندالون تهیه شود و یا از طریق قرار دادن یک کارت دی وی آر در مادربرد رایانه برای نصب نرم افزار اقدام شود.
حال اینکه در ان وی آر یا Network Video Recorder، مسئله اندکی آسانتر می شود به این صورت که وقتی شما بخواهید دوربین های دیجیتالی را تهیه کنید شرکت سازنده، همراه با دوربین نرم افزار آن را نیز به شما تحویل خواهد داد.
به این صورت که اگر یک دوربین مداربسته تهیه کنید به آسانی می شود کابل دوربین را به پورت شبکه متصل کرده و از طریق آن نرم افزار رایگان همراه دوربین، رایانۀ خود را تبدیل به ان وی آر کنید.
مسئله قابل توجه این است که اگر دوربین های مورد استفاده بیشتر از یک عدد بود، می توان از طریق استفاده کردن از هاب های 4، 8 و 16 پورت و شاید هم بیشتر، همۀ کابل های Cat 6 که در پشت دوربین های مدار بسته موجود می باشند را به هاب متصل کرده و بعد از آن یک کابل از هاب به رایانه متصل شود، که در این صورت استفاده از نرم افزارهای حرفه ای برای دیدن و ذخیره کردن تصویرهای دوربین مداربسته دیجیتال مناسبتر است.
دوربین های مداربسته دیجیتال یک آی پی آدرس IP Address دارند. که از طریق استفاده از نرم افزار ان وی آر، می توان پس از اسم گذاری و شماره بندی  تصویرها، به طور همزمان 16 تصویر را در مانیتور رایانه مشاهده کرد.
پس به طور مختصر از دی وی آر برای ذخیره کردن تصویرهای دوربین مداربسته آنالوگ و از ” ان وی آر” برای ذخیره کردن دوربین های دیجیتال IP Camera استفاده می شود.

شرکت داده پردازان پارسوا