نوامبر 7, 2017

تکنولوژی نور یاب در دوربین مدار بسته

تکنولوژی نور یاب در دوربین مدار بسته

تکنولوژی نور یاب در دوربین مدار بسته :طراحی دوربین های مدار بسته روز و شب جهت استفاده و راه اندازی در محیط های باز بیرونی و یا فضاهای داخلی با نور پایین صورت پذیرفته است. در دوربین روز و شب رنگی تحت شبکه، در طول روز تصاویر رنگی  ضبط و ارائه می شود.

تکنولوژی نور یاب در دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته به صورت خودکار با کاهش نور میتواند به حالت شب تغییر کند تا تصاویر سیاه و سفید را با استفاده از نور مادون قرمز (IR) تحویل دهد. مهمترین چالش، حفظ شفافیت تصویر و نویز پایین، به ویژه هنگام تغییر نور فضاهای بیرونی و باز می باشد.

تکنولوژی نور یاب در دوربین مدار بسته

انتخاب دقیق و درست سنسور و لنز در دوربین مدار بسته ، علاوه بر جزئیات داده های تصویر حاصل از ترکیب سنسور و لنز، منتج به تکنولوژی نور یاب (Lightfinder) می شود. تکنولوژی نور یاب در مقایسه با هر دوربین آنالوگ یا تحت شبکه، تصاویر با رنگ های زنده تر، در نور کم ارائه می دهد. دوربین های تحت شبکه امکان عملکرد بهینه و فوق العاده ای را به واسطه ترکیب عوامل سنسور-لنز و ارتقای چیپ جهت پردازش تصویر، بدست می آورند.

پیشینه دوربین های نوریاب (lightfinder)
حساسیت نوری بالایی را، تکنولوژی نوریاب به سنسور CMOS می دهد. با این حال، این تکنولوژی خیلی فراتر از صرفا یک سنسور است. طراحی ماهرانه این نرم افزار منجر به تنظیم درجه فیلتر کردن و شفافیت جهت ایجاد بهترین کیفیت ممکن شده است. پردازش دقیق تصویر و ادغام درست و مناسب  بر اساس سنسور و لنز باعث عملکرد فوق العاده در نور کم شده است. این تکنولوژی رزولوشن بهتر و رنگهای طبیعی تری در مقایسه با هر دوربین آنالوگی به ویژه در شرایط نور کم ارائه می دهد. شاهد ارائه تصاویر با کیفیت بی نظیری در نتیجه ترکیب حساسیت نور سنسور با کاهش چشمگیر میزان نویز تکنولوژی نوریاب در مقایسه با هر دوربین آنالوگ در بازار هستیم. علاوه بر این، با توجه به ارائه این تکنولوژی بر روی دوربین های دیجیتال، طیف گسترده ای از امکانات مانند، تحلیل اطلاعات، سنسور اسکن پیشرفته و سیستم نظارت تصویر، در اختیار قرار گرفته است.
حساسیت بالای نور، کیفیت عالی تصاویر با نویز پایین اما با جزئیات بیشتر و تولید بهتر رنگ در نور پایین، را می توان از مزایای تکنولوژی نوریاب بر شمرد. تمامی مزایای دیگر دوربین مدار بسته تحت شبکه، مثل اسکن پیشرفته را نیز دوربین های دارای این تکنولوژی برخوردار هستند.

مقایسه در شب و شرایط نور کم

نتایج مقایسه بین سه دوربین مدار بسته دارای تکنولوژی نوریاب و یک دوربین مدار بسته باکیفیت پایین تر آنالوگ با نور کم، در شب و در شرایط متفاوت، حکایت از کیفیت بهتر تصاویر، با نویز پایین تر در میزان فریم کامل در دوربین تحت شبکه دارای تکنولوژی نوریاب نسبت به دوربین مدار بسته آنالوگ که قادر به ارائه تصاویر رنگی در برخی شرایط پر نور نبودند، داشت.
لذا شاهد پیشرفت و توسعه دوربین های تحت شبکه به سمت میزان حساسیت نوری مشابه دوربین های دارای تکنولوژی نوریاب و حتی بهتر از آنها، خواهیم بود. از ویژگی های کلیدی فناوری های تصویری در آینده، حساسیت نور پیشرفته و نویز تصویر پایین خواهد بود.

شرکت داده پردازان پارسوا