نوامبر 7, 2017

حفاظت پیرامونی به واسطه فنس الکتریکی

حفاظت پیرامونی به واسطه فنس الکتریکی

در این قسمت باید بگوییم حتما شما از فنس های فلزی در جهت استفاده به عنوان حصار می باشند  ، آشنایی لازم را داشته اید. در صورتی که بسیاری وقت ها به واسطه افراد مزاحم

حفاظت پیرامونی به واسطه فنس الکتریکی

در این قسمت باید بگوییم حتما شما از فنس های فلزی در جهت استفاده به عنوان حصار می باشند  ، آشنایی لازم را داشته اید. در صورتی که بسیاری وقت ها به واسطه افراد مزاحم فنس ها دستکاری می شوند  و برای عبور حیوانات یا انسان ها محلی ایجاد می گردد.

این امکان وجود دارد که  از فنس های الکتریکی جهت هر چه زیادتر شدن ایمنی حصار ها استفاده نمود . با استفاده از منتقل کردن ولتاژ به حیوان یا انسان ، این فنس ها شوک را به طرف مقابل وارد می کنند . ممکن است شوک در مرحله اول به قدری باشد که موجب ناراحتی اندکی شود و یا در مرحله دوم درد  ایجاد کند و در وضعیت سوم که می توان گفت قوی تر می باشد موجب مرگ گردد.
هنگامی که  سیستم فعال است  با این توصیف هر نوع تجاوز و ورود های غیر مجاز ممنوع می باشد و در صورت تعرض دزدان، خلافکارها و یا حیوانات، دچار یک شوک الکتریکی در هنگام ورود شده و بدین ترتیب از ادامه جلو رفتن صرف نظر خواهند کرد  و یا این نیز ممکن است که در بین فنس اسیر گردند.
این سیستم بصورت هوشمند کار می کند و مجهز به کابل حساسه حسگر ضربه و صدا و برش می باشد. زمانی که حسگر حساس به ضربه در این صورت فعال می شود ،برق دار شدن  20 ردیف صورت می گیرد  و همزمان آژیرهای گوش خراش به کار کردن شروع می کنند . به گونه ای که  می توان از شارژ خورشیدی اگر در مکان مورد نظر برق موجود یا قابل دسترس نباشد، بدین منظور استفاده نمود. سیستم به شکل اتوماتیک اگر که آنتن دهی موبایل انجام گرفته باشد، پیام SMS نفوذ به محدوده حفاظت شده را اعلام می دارد .می توانیم از فنس های الکتریکی به عنوان نوعی حصار ترس یاد کنیم که در جهت دور نگه داشتن حیوانات از یک محدوده ویژه از شوک الکتریکی بی خطری استفاده می نمایند . اگر قصد داشته باشیم که این شوک الکتریکی را حیوان لمس نمایند یا به عبارت دیگری حس کند، باید ولتاژی که تولید می گردد به قدری باشد  که توانایی عبور از موها، چرم و سم را داشته باشد . در جهت ایجاد نمودن شوک زمانی که میزان ولتاژ کافی است، از سیم فلزی فنس الکتریسیته عبور داده میشود. بدین ترتیب از طریق حیوانی که با سیم ها تماس پیدا نموده و از خاکی که روی آن ایستاده، الکتریسیته جریان پیدا خواهد نمود . جریان بعد از این از خاک دارای رطوبت به تیرک های نصب شده در زمین بر خواهد گشت .در نهایت الکتریسیته به واسطه تیرک های زمین به سیم های زیرزمینی که به ترمینال کنترل کننده فنس اتصال دارند، انتقال داده می شود . همین گونه که می دانید مدار کامل شده است و حیوان شوک کوتاهی را خیلی با سرعت احساس خواهند نمود.
اگر که سیستم زیرزمینی به صورت صحیحی نصب می باشد، از طریق حیوان زیادترین مقدار الکتریسیته را که جریان پیدا نموده ، جمع  می کند و به کنترل کننده خواهد فرستاد.
این امکان وجود دارد که سیستم هایی که به شکل نامناسب نصب می باشند ، موجب بروز دادن اختلال در خط های تلفن، یا رادیویی وهمچنین  تلویزیونی شوند . اگر که  سیستم به شکل صحیح به زمین اتصال نداشته باشد، امکان دارد وقتی شخصی بخواهد جعبه فلزی که مربوط به دستگاه کنترل کننده است و یا تیرک های فلزی را لمس نماید ، به شوک الکتریکی دچار شود . باید از یک سیستم فنس گذاری جایگزین در آب و هوای خیلی خشک (زمین ماسه ای خشک) و آب و هوای سرد (زمین یخ زده یا پوشیده شده از برف) استفاده نمود . از یک سیم اتصال به زمین موازی با سیم داغ در این سیستم استفاده می گردد . می باید این سیم های متصل شده به زمین هر چهارصد متر با تیرک های دو متری از جنس مس یا فولاد گالوانیزه شده درون زمین قرار گرفته باشند. می توانیم بگوییم این مدل فنس گذاری به وضعیت خاک دیگر وابسته نمی باشد و هر زمانی که دام و یا دیگر حیوانات بصورت همزمان با سیم متصل شده به زمین و سیم داغ برخورد نمایند ، قادر می باشند به سیستم اتصال به زمین کنترل کننده فنس الکتریسیته را ارسال نمایند.

مشکلات فنس ها:

ساختار فنس های قدیمی به شکلی بوده است که ممکن بود با برخورد نمودن علف های هرز اطراف فنس بر اثر تماس با فنس در مزارع سبب آتش سوزی گردد ، دیگر از این فنس ها تولید نمی گردد و در فنس های جدید الکتریکی این مشکل کمتر شده است .
تعدادی از حیوانات مثل  گوسفند دارای پوشش زخیمی هستند به عنوان عایق از پوشش خود استفاده می نمایند و بدین ترتیب از لای فنس های الکتریکی عبور می نمایند .
در صورتی که فنسی به شکل صحیح طراحی و نصب نگردد  می تواند این امکان را داشته اند که با ارسال موج در سیستم های تلفن و رادیو و تلویزیون اختلال ایجاد نماید  .

منبع : دوربین مدار بسته