نوامبر 7, 2017

دوربین مداربسته DNR

دوربین مداربسته DNR چیست؟؟

دوربین مداربسته DNR : یکی ازدغدغه های کاربران دوربین مداربسته این است که آیا این دوربین ها فقط قابلیت نمایش تصویردرروزرا دارند ویااینکه درشب هم می توان ازاین دوربین ها بدون نیازبه چراغ های روشنایی استفاده کرد.

دوربین مداربسته DNR

درسال های اخیرنورپردازی  برای ضبط تصاویر بهتر و استانداردتر، اهمیت بسیاری داشت وبا ورود دوربین های دارای ال ای دی مادون قرمزوپروژکتورهای مادون قرمز، مشکلات ثبت تصاویر با کیفیت در شب تاحدودی زیادی برطرف شد.
باوجوداینکه دوربین های مداربسته قابلیت کاربرد درشب رانیزدارند اما تصاویری که درشب به واسطه این دوربین ها روی مانیتورنمایش داده می شد به دلیل برفک هایی که داشت کیفیت ووضوح مناسبی نداشت درنتیجه باعث کاهش 30 درصدی کارایی دوربین های مداربسته  به خصوص درمکان هایی که به دلایل حفاظتی روشنایی زیاد میسرنبود، می شد.

پس مشکل نویز تصاویر در دوربین مداربسته DNR چگونه باید برطرف شود؟

تولید کنندگان بزرگ درسراسردنیا پس ازسال پژوهش توانستند دوربین هایی با تکنولوژی DNR که برگرفته ازعبارت Noise Reduction Digital می باشد را تولید کنند .عملکرد اصلی این دستگاه ها کاهش نویزاست که به صورت دیجیتالی به بازارعرضه می شود.
کارکرد این دوربین ها به این صورت است که بااستفاده فیلترهایی نویزهای تصاویرراحذف کرده و کیفیت تصاویر وشفافیت تصاویررا به میزان مطلوب می رساند
طراحان سیستم های مداربسته بایستی درطراحی این دوربین ها قیمت قطعات شامل ذخیره سازها و… را هم درنظرداشته باشند زیرابرای کاربران، قیمت نیزیکی ازفاکتورهایی که است که درتصمیم گیری آن ها اثرگذاراست.
یکی  ازمهمترین مزیتی که دوربین مدار بسته DNR دارند این است که هزینه های کمتری نسبت به دوربین های معمولی  به مشتری وارد می شود. زیرا دوربین های معمولی هزینه هایی چون برق مصرفی برای روشن کردن محیط یک پارکینگ یا هزینه یک پروژکتورمادون قرمز را نیزبه همراه خواهد داشت.درنتیجه برای کاربران مقرون به صرفه است که ازدوربینی با تکنولوژی DNR درپروژه هایشان استفاده کنند.