نوامبر 7, 2017

دوربین مداربسته POE چیست؟

دوربین مداربسته POE چیست؟

اصطلاح POE تنها  دررابطه با دوربین های مداربسته تحت شبکه می باشد. این اصطلاح مخفف Power On Ethernet بوده و معنای آن تغذیه از شبکه می باشد. تجهیزاتی که دارای POE هستند ، انرژی مصرفی و مورد نیاز خود را از طریق بستر شبکه ای که به آن متصل هستد، تامین می کنند.
دوربین های مداربسته POE علاوه برتغذیه از شبکه، در صورت نیاز از سیم برق نیز تغذیه می کنند .در واقع دوربین های مدار بسته POE می توانند به صورت همزمان از دو روش مستقیم وPOE برق مصرفی خود را تامین کنند.

دوربین مدار بسته POE

اگردوربین های مدار بسته بخواهند ازروش POE تغذیه کنند به چه تجهیزاتی نیاز دارند؟

  •  NVR POE:

دستگاه NVR می تواند خروجی POE داشته باشد. برای تغذیه دوربین مدار بسته بایستی کابل شبکه هر دوربین، به صورت مستقیم و مجزا به پورت POE دستگاه ضبط NVR وصل شود.

توجه: برای استفاده از این روش برای تامین نیروی مورد نیاز دوربین مداربسته درصورتی امکان پذیراست که از یک کابل مجزا برای هر دوربین استفاده کرد.

  • سوئیچ شبکه POE:

در صورتی که از سوئیچ برای اتصال دوربین های مدار بسته استفاده می کنید ، باید تمامی این سویچ های مورد استفاده از نوع POE باشند.
3.منبع تغذیه POE: که به POE Injector معروف می باشد. یک وسیله الکترونیکی است که آن تبدیل ورودی های کابل شبکه به POE می باشد

در هنگام طراحی شبکه POE باید به چه نکاتی توجه کرد؟

1. کابل های شبکه CAT6 حداکثر100 مترمی باشند. اما اگرسیستم شما ازنوع POE است ممکن است نتوان تا این متراژ تغذیه را انجام داد. اگرکابل های شماطولانی است و بایستی ازPOE تغذیه کند حتما با افراد با تجربه و متخصص در این زمینه مشورت کنید.

2. اگر می خواهید از دوربین های مدار بسته ای  استفاده کنید که توان مصرفی بالایی دارد حتما ازسوئیچ POE یا منبع تغذیه با توان بالا استفاده کنید. زیرا اگرچه سوئیچ ها و منابع تغذیه یک توان مجاز خروجی را دارا می باشند  اما نمی توان برای تغذیه دوربین های مدار بسته ی پر مصرف از آن استفاده کرد. زیرا  این توان معمولا برای تغذیه یک دوربین مداربسته با توان مصرفی پایین کاربرد دارد.

نقاط ضعف تغذیه POE

یکی از نقاط ضعف عمده تغذیه به صورت POE این است که به دلیل قیمت بالای تجهیزات POE نسبت به تجهیزات عادی مداربسته، استفاده از سیستم هایی که از منبع تغذیه به شکل  POE استفاده می کنند بسیار محدود شود.
یکی دیگر از معایب این سیستم این است که سیستم های POE با محدودیت توان خروجی روبه روهستند. تجهیزات POE توان خروجی کمتر از25 وات دارند.

نقاط قوت تامین تغذیه به روش  POE

1. کاهش پیچیدگی سیستم های دوربین مداربسته
2. کاهش مدت زمان مورد نیازبرای اجرای سیستم های دوربین مداربسته
3. افزایش ایمنی سیستم با بکار گیری این روش در دوربین مدار بسته

شرکت داده پردازان پارسوا