نوامبر 7, 2017

دوربین مدار بسته ، هارد دیسک و ذخیره سازی تصاویر

چه هارد دیسکی برای DVR مناسب است؟
امروزه هارد دیسک هایی که درDVR نصب می شوند ازنوع(Internal یا درونی) می باشد و با سیستم ارتباطی ارتباطی SATA می باشند..این هاردهای استفاده شده در صنعت دوربین مدار بسته  مشابه هاردهای مورد استفاده درکامپیوترهای خانگی هستند.

نکته: هاردهای اکسترنال یا خارجی جهت ضبط در دوربین مداربسته مناسب نیستند وفقط به منظورگرفتن نسخه پشتیبان می توان ازآن ها استفاده کرد.
شما بایستی تاحد امکان ازهارد دیسک های با کیفیت بالا به منظور ضبط سیستم مداربسته استفاده کنید. اگر نمی دانید که هاردی که خریداری می کنید کیفیتش به چه صورت است سعی کنید برندهای معتبرکه حاوی گارانتی نیز می باشند را تهیه کنید
هارد دیسک ها با توجه به ظرفیت وبرندی که دارند قیمت های مختلفی دارند.
چطور ظرفیت مناسب هارد دیسک را محاسبه کنیم؟
جهت محاسبه ظرفیت هارد ها به لینک زیرمراجعه بفرمایید.
محاسبه میزان هارد مورد نیاز برای DVR

چه هارد دیسکی برای DVR مناسب است؟

میزان ظرفیت فیلم های ضبط شده درهارد دیسک DVR به عوامل مختلفی بستگی دارد:

1. فرمت فشرده سازی:

امروزه بیشتردستگاه های DVR ازفرمت H.264  درسیستم های مداربسته استفاده می کنند که جزو پیشرفته فرمت های فشرده سازی فیلم دردوربین هاست.

2. رزولوشن ضبط:

اگرتصویرشما رزولوشن بالایی داشته باشد جهت ضبط آن بایستی به دنبال ظرفیت بیشتری بر روی هارد دیسک بود.

3. میزان حرکت تصاویر:

روش های فشرده سازی پیشرفته تصاویرمی توانند ازطریق یافتن تصاویرمشابه به هم وحذف قسمت های مشابه ، ظرفیت فیلم هارا تاحدزیادی کاهش دهند. بنابراین تغییرات سریع ودائمی درفیلم ، ظرفیت فیلم های ضبط شده را بالامی برد.

4. میزان فشرده سازی:

روش هایی هستند که  شما می توانید با به کارگیری آن ها کیفیت ظرفیت فیلم های ضبط شده را به میزان کمتری کاهش دهید. البته این راه وجود دارد که شما ازطریق کاهش کیفیت تصویر، ظرفیت های فیلم های ضبط شده را کاهش دهید ولی این مسئله باعث ازدست رفتن بسیاری از جزییات درتصاویرمی شود.
5. طول زمان ضبط: هرچقدرفیلم هایی که ضبط می کنید طولانی ترباشد به همان میزان به ظرفیت بیشتری نیز برای ضبط نیازخواهید داشت. با به کارگیری روش هایی مانند مکانیزم تشخیص حرکت یا موشن دتکتور می توانید زمان ضبط تصاویررا بدون آنکه قسمت های حساس آن ازبین برود به میزان زیادی کاهش دهید.

پارسوا الکترونیک