نوامبر 7, 2017

دوربین مدار بسته با کیفیت 7K

دوربین مدار بسته با کیفیت 7K : کمپانی کانادایی اویژیلون در نمایشگاه ISC West 2015، از اولین دوربین نظارتی 7 kدنیا که مجهز به سنسور تصویر ۳۰ مگاپیکسل بود، رونمایی کرد.
درحال حاضر دوربین‌های نظارتی با رزولوشن بالاتر نیز در بازار وجود دارد اما دوربین مدار بسته 7K HD  Pro  اولین دوربین ساخته شده تا این تاریخ است که چنین رزولوشنی را تنها با «یک سنسور تصویر» ارائه می‌دهد.

دوربین مدار بسته با کیفیت 7K

دوربین مدار بسته با کیفیت 7K

برای درک بهتر این رزولوشن باید بگوییم که فیلم 7 k معادل ۷۰۰۰ پیکسل افقی و در مجموع ۳۰ میلیون پیکسل را در هر فریم خود جای داده است.

طبعا برای دریافت و ضبط چنین تصاویری، نیاز به پهنای باند بالا و همچنین فضای زیاد برای ذخیره سازی خواهد بود، با این حال اویژیلون معتقد است با عرضه این دوربین، ترکیبی از بالاترین کیفیت ممکن را به همراه کمترین میزان پهنای باند، ارائه نموده است.
ایده آل ترین تصاویر را می توان با ترکیب رزولوشن 7 kبه همراه لنزی که مشابه آن را بر روی دوربین‌های حرفه ای عکاسی دیده ایم، ارائه کرد.

اویژیلون دوربین خود رادر قسمت نرم افزاری با استفاده از فناوری انحصاری خود موسوم به HDSM یا High Definition Stream Management به همراه نرم افزار ACC یاAvigilon Control Center, ، بیش از پیش مجهز نموده است.
لازم بذکر است که اویژیلون نسخه 6kاین دوربین را با رزولوشن ۲۴ مگاپیکسل در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده بود.
تنها تفاوت این ۲ دوربین، در اختلاف ۶ مگاپیکسلی رزولوشن خلاصه می‌شود و در بقیه موارد کاملا با هم یکسان هستند.
هنوز از قیمت این دوربین‌ها اطلاعی در دست نیست.