نوامبر 1, 2017

دوربین مدار بسته تحت شبکه

دوربین مدار بسته تحت شبکه

دوربین مدار بسته تحت شبکه : دسته ی از دوربین ها وجود دارند که به آنها دوربین تحت شبکه گفته می شود این دوربین ها برای انتقال دادن اطلاعاتشان از پروتکل های شبکه و تکنولوژی های دیجیتال استفاده می نمایند.

دوربین های شبکه از جمله دوربین های می باشند که با عنوان دوربین مدار بسته دیجیتال و دوربین شبکه یا دوربین IPP در بین مشتریان شناخته می شوند. اگر دوست دارید با دوربین های بیشتری آشنا شوید به شما توصیه می شود تا پایین این پست با ما همراه باشید .دوربین مدار بسته تحت شبکه

 گذشته ی در مورد دوربین شبکه

در طول دهه 90 میلادی کم کم بخش های متفاوت سیستم های مداربسته آنالوگ مثل تجهیزات پخش و ضبط به دستگاههای دیجیتال تبدیل شدند.

دوربین های تحت شبکه در صنعت مداربسته به عنوان دوربین های جدیدی هستند که در برابر دوربین های آنالوگ قرار گرفته اند .

این دستگاهها دارای قابلیت های بالایی بودند که خیلی سریع توانستند سیستم های آنالوگ را تبدیل به یک سیستم نیمه آنالوگ تبدیل کنند.دوربین مدار بسته تحت شبکه

برای اولین بار توسط یک شرکت سوئدی  AXIS در سال 1996 دوربین مداربسته ای ساخته شد که به جای انتقال اطلاعات در سیستم آنالوگ بر پایه پروتکل های شبکه شکل گرفت که این موضوع به تدریج در حال وسیع شدن بود.

اما در رابطه با تصاویر در سیستم آنالوگ ، این پروتکل ها محدودیت های زیادی را کم کردند که همین موضوع سبب شد تا این روند با استقبال گسترده ی روبرو شود.

فقط تنها دلیلی که باعث شد دوربین مدار بسته آنالوگ با سیستم تحت شبکه به صورت کامل جایگزین نشود بالا بودن قیمت آن بود .دوربین مدار بسته تحت شبکه

علت نام گذاری این دوربین ها به دوربین شبکه چه بوده است؟

ار روش های متفاوتی برای ارسال اطلاعات در این دوربین های مداربسته استفاده می شود. باید دقت داشته باشید که کار این شبکه بر مبنای پروتکل های شبکه می باشد به بیانی دیگر مانند یک کامپیوتر که به شبکه وارد شده است و ارسال اطلاعات تصویر را انجام می دهد . همه ی دوربین ها را نمی توانیم جز دوربین مداربسته تحت شبکه به شمار بیاوریم مثلا دوربین های HD-SDI هم به شکل دیجیتال تصاویر را ارسال می نماید در صورتی که کار این دوربین بر مبنای پروتکل های شبکه نمی باشد .

چه مزیت های را می توانیم برای دوربین های شبکه نسبت به دوربین های آنالوگ بیان کنیم ؟

  •  برای انتقال تصاویر دوربین ، می توان از بسترهای شبکه در دوربین های تحت شبکه استفاده کرد .
  • می توانیم بگوییم که در دوربین های تحت شبکه هیچ محدودیتی در وضوح تصویر وجود نداشته است  .
  • در دوربین های تحت شبکه می توان از تکنولوژی های پردازش تصویر استفاده کرد .
  • در سیستم های تحت شبکه امکان تغذیه POE دوربین ها محیا شده است و به کشیدن کابل برق نیازی نیست .
  • در این نوع سیستم دوربین مداربسته به نسبت سیستم آنالوگ به راحتی می توان تغییراتی را ایجاد کرد یا می توان دوربینی اضافه نمود.
  • برای هر دوربین در این دوربین های تحت شبکه به کابل کشی نیازی نیست و به واسطه  یک کابل این امکان فراهم است که تصاویر چند دوربین ارسال شود .