نوامبر 7, 2017

دوربین مدار بسته ضد ضربه

دوربین مدار بسته ضد ضربه
تعریف استاندارد IK10 در دوربین‌ مدار بسته
–    IK10 چیست؟
–    بولت پروف چیست؟
–    وندال پروف چیست؟
–    آیا برای سنجش مقاومت سیستم‌های حفاظت الکترونیک و دوربین‌های مداربسته در برابر ضربه، استاندارد مشخصی وجود دارد؟

 

دوربین مدار بسته ضد ضربه

دوربین مدار بسته ضد ضربه

در پاسخ این سوالات و پرسش های از این دست، باید گفت که در زمینه سنجش مقاومت لوازم الکترونیک و دوربین‌ها، دو استاندارد تبیین شده است.

IP یا International Protection، نام اولین و متداول ترین استاندارد می باشد که از دو عدد تشکیل شده است مثل، IP66، که مشخص کننده میزان مقاومت محصول در برابر آب و گرد و غبار می باشد.
IK، کدی است که استاندارد دوم با آن شناخته می شود و صرفا در دوربین‌ها و لوازم الکترونیک خاص(اکثرا در نمونه های ویژه محیط بیرون یا OutDoor) مشاهده می شود.
این کد در سال ۲۰۰۲ وضع شده و تعریفی از استاندارد جهانی IEC 62262  و استاندارد اروپایی EN 62262 می باشد، این کد که مشخص کننده میزان مقاومت لوازم الکترونیک را در برابر ضربات اجسام خارجی می باشد، به صورت گواهی نامه عددی ارائه می شود.
بصورت ساده و مشخص، جزییات این استاندارد را در جدول زیر می توانید ملاحظه کنید :

مقاومت در برابر ضربه جسم سخت ۵ کیلوگرمی که از فاصله ۴۰ سانتی متری وارد می شود، طبق جدول برای استاندارد IK10 آمده، که بر روی اغلب دوربین‌های مقاوم، این کد درج شده است.
شدت چنین ضربه ای معادل ۲۰ ژول است (طبق تعریف، مقدار نیروی لازم برای برای حرکت دادن جسم ۱ نیوتنی به طول ۱ متر، یک ژول است).
«وندال پروف»، اصطلاحی است که به دوربین‌های دارای این استاندارد داده می شود.
استاندارد «بولت پروف»، کار فوق العاده برخی کمپانی‌ها می باشد که قسمتی از محصولات خود را با این استاندارد، به معنی «مقاوم در برابر شلیک گلوله» عرضه می‌کنند.

در مناطق مرزی، نظامی ‌و امنیتی از دوربین‌های ضد گلوله و سیستم های کنترل تردد Bullet Proof، استفاده می‌شود.

ارائه راهکار مناسب و اجرای دقیق در مناطق مرزی و نظامی از تخصص های متخصصین فنی پارسوآ الکترونیک بوده ، امیدوار است با بهره گیری از این دانش فنی ، گامی در راستای امن تر کردن هر چه بیشتر مرز های کشور ، و همچنین با تمام وجود مانع آسیب رساندن بیگانگان به جوانان و دلاوران مرزبان ایران شوند .

شرکت داده پردازان پارسوا