نوامبر 7, 2017

دوربین مدار بسته وریفوکال

دوربین مدار بسته وریفوکال

دوربین مدار بسته وریفوکال : لنزهای ثابت در دوربین مدار بسته وریفوکال به دلیل مناسب تر بودن قیمت آن بیشتر خریداری و مورد استفاده قرار می گیرند. لنزهای ثابت فقط می توانند یک زاویه مشخصی را تصویر برداری کنند. انواع رایج لنزهای ثابت در دوربین مدار بسته ، لنزهای 3.6 و 2.8 و 4 میلیمتر هستند و لنزهای با با فاصله کانونی دیگر خیلی کم استفاده می شوند.

دوربین مدار بسته وریفوکال

لنز های دوربین مدار بسته وریفوکال

لنزهای دوربین مدار بسته وریفوکال برخلاف لنزهای ثابت، فاصله کانونی را در یک بازه مشخص می دهند که شما با تنظیم کردن لنز دوربین مدار بسته می توانید یک بازه ی مشخص برای تصویربرداری به دوربین مدار بسته وریفوکال بدهید و می توانید در آن بازه تنظیمات را لازم تغییر دهید.
لنزهای وریفوکال دو اهرم دارند که اهرم اول، اهرم تنظیم زاویه دید دوربین مداربسته است که با استفاده از آن می توانید فاصله کانونی لنز را تغییر دهید و اهرم دوم، اهرم تنظیم فوکوس دوربین مدار بسته است. با هر تنظیم فاصله کانونی فوکوس هم باید متناسب با فاصله تنظیم شود.

لنز های Autolris

اگر بخواهیم توضیحی درباره Autolris که احتمالاً در کاتالوگ لنز دوربین مدار بسته با آن برخوردید، بدهیم باید بگوییم که به معنی تنظیم خودکار آیریس دوربین مدار بسته در مقابل نور است. به عبارتی وقتی نور محیط کم یا زیاد می شود خودش به صورت خودکار آیریس را باز و بسته می کند تا تصاویر کیفیت بهتری از نظر نور داشته باشند.
بیشترین فاصله کانونی که برای دوربین های مداربسته استفاده می شوند، فاصله های 3 به 9، 2.8 به 12، 5 به 50 و 6 به 60 میلیمتر است.
برای انتخاب لنز دوربین های مداربسته صنعتی باید میزان کیفیت لنز و دوربین در نظر گرفته شود. همچنین در دوربین مدار بسته صنعتی تحت شبکه باکیفیت مگاپیکسل باید از لنز های مناسب مگاپیکسل استفاده کرد.

شرکت داده پردازان پارسوا