نوامبر 7, 2017

دوربین مدار بسته و اندازه سنسور

دوربین مدار بسته و اندازه تراشه CCD

دوربین مدار بسته و اندازه تراشه  : دوربین مدار بسته CCTV یا همان دوربین های مدار بسته ای که به طور کلی از تراشه های CCD استفاده می کنند برای بازارهای خاص و مصرف کننده های خاصی طراحی شده است. اساسا، تراشه ها مورد استفاده به شکل تصویر مورب نیم اینچی بودند اما با کاهش اندازه آن به یک سوم اینچ و یا حتی اخیرا به یک چهارم اینچ پیشرفت های چشم گیری در زمینه این دوربین های مدار بسته شکل گرفته است.

تراشه CCD

انواع تراشه دوربین مداربسته

تراشه های نیم اینچی قادر هستند تا بیشترین میزان حساسیت و وضوح را به دست آورند که خود قادر به جمع آوری نور بیشتری هستند. تراشه های یک سوم اینچی اکنون به مقدار زیادی در بازار به فروش می رسد که هنوز این تراشه ها علی رغم پیشرفت هایی که کرده اند جای توسعه و رشد دارند.و در آینده ی نزدیک شاهد تغییرات چشم گیری در این رابطه خواهیم بود ، همزمان با پیشرفت فناوری های طراحی و ساخت حسگر های دوربین مدار بسته قیمت تولید آن ها کاهش یافته و در عین حال دقت و کیفیت تصاویر ضبط شده توسط آن ها به صورت چشم گیری اضافه خواهد شد.
مجموعه تراشه های یک چهارم اینچی اخیرا وارد بازار شده اند و به مقدار زیادی توسط مشتری ها مورد استقبال و خرید قرار گرفته است. اکنون تا حدی استفاده از CCTV توسط متقاضیان محدود شده است که به دلیل فقدان دسترسی به لنزها و نحدوده ای از تراشه های یک چهارم اینچی است.
در این زمینه قانونی کلی وجود دارد که دوربین های یک چهارم اینچی کمترین هزینه و عملکرد را فراهم می سازند در حالی که دوربین های نیم اینچی دارای عملکردی مطلوب هستند اما از نظر هزینه ای گران تر هستند.
دوربین های یک سوم اینچی از نظر هزینه در سطح متوسط جای دارند و حجم زیادی از بازارهای این نوع دوربین ها را امروزه به خود اختصاص داده اند.

شرکت داده پردازان پارسوا