نوامبر 7, 2017

دوربین مدار بسته و دستگاه ضبط داهوا HDCVI

دوربین مدار بسته و دستگاه ضبط  داهوا HDCVI
در مقاله قصد داریم به توضیح فناوری HDCVI و کاربردهای آن و همچنین تفاوتهای HDCVI با HDSDI بپردازیم.
در بستر آنالوگ و به وسیله کابل کواکسال (کواکسیال)، برای برداشت، ضبط و ارسال تصاویر HD، «اچ دی سی وی آی» یا High Defination Composite Digital Interface یکی از نسخه‌های رایج می باشد.

همان طور که شاید بدانید، به کانکتور BNC، کابل کواکسیال و سیستم ذخیره سازی استفاده شده در سیستم‌های دوربین مدار بسته آنالوگ (DVR)، اصطلاحا «بستر آنالوگ» گفته می شود.

دوربین مدار بسته و دستگاه ضبط HDCVI

دوربین مدار بسته و دستگاه ضبط HDCVI

دارنده رتبه ششم رده بندی جهانی فروش دوربین مدار بسته، کمپانی چینی داهوا، ابداع کننده این فناوری می باشد، که برخلاف HD-SDI، این فناوری یک پلتفرم بسته است.
به این معنی که کمپانی‌های دیگر برای استفاده از این فناوری بایستی لایسنس داهوا را دریافت کنند، چرا که امتیاز هرگونه بهره برداری مادی و معنوی از نام، فناوری، نوآوری، ارتقاء و… در مورد HDCVI صرفا در انحصار داهوا می باشد.
در حال حاضر لایسنس داهوا را بسیاری از کمپانی های اروپایی، آمریکایی و کمپانی‌های معروف تایوانی مثل، SHANY و حتی برندهای ارزان قیمت چینی، دریافت کرده اند و به ارائه دوربین‌ها و DVRهای HDCVI مشغول هستند.
عدم توانایی در ارسال تصاویر تا فواصل بیش از ۱۰۰ متر که مهمترین ایراد وارد به فناوری قدیمی ‌HDSDI بود در HDCVI که از لحاظ فنی نسخه بروز شده HDSDI نامیده می شود، رفع گردیده و تصاویر را از طریق کابل کواکسال تا فاصله ۵۰۰ متری نیز می توان ارسال کرد.

دوربین مدار بسته و دستگاه ضبط HDCVI

داهوا، به همراه کمپانی EXAR، با دریافت استاندارد جهانی HDcctv از سوی Alliance HDcctv (ارائه دهنده آلمانی)، جزو اعضای اصلی این اتحادیه بشمار می آید.

فناوری HDCVI GENII، چندی پیش با قابلیت ارائه تصاویر ۲ مگاپیکسل Full HD، از سوی داهوا ارائه شد.
همچنین توانایی نصب دوربین های تحت شبکه «آنویف ساپورت» و دوربین های آنالوگ معمولی، در DVRهای رده بالای HDCVI، میسر می باشد.

شرکت داده پردازان پارسوا