نوامبر 7, 2017

دوربین مدار بسته AHD

دوربین مدار بسته AHD :  در بازار کشورمان اخیرا شاهد ورود نسل جدیدی از DVRها و دوربین‌ها با نام Analog HD یا AHD هستیم.
فناوری تقریبا جدیدی که در بستر آنالوگ، امکان برداشت، ضبط و ارسال تصاویر HD را با قیمت بسیار پایین در دوربین مدار بسته فراهم نموده است.

در این مقاله قصد داریم به بررسی این فناوری و علل ظهور آن بپردازیم با داده پردازان پارسوا همراه باشید…

دوربین مدار بسته AHD

احتمالا فناوری‌هایی مثل، AHD و HDTVI، ارائه نمی شدند اگر، اچ دی سی وی آی را داهوا به یک پلتفرم بسته تبدیل نمی کرد.
در حقیقیت مسئله ای که کمپانی ها را برآن داشت تا به دنبال عرضه فناوری‌های مشابهی باشند تا سهمی از این بازار پرسود را از آن خود کنند، موفقیت داهوا با HDCVI و پول هنگفتی بود که از این نوآوری توانست بدست آورد.
با تمام این تفاسیر، NextChip، سازنده بزرگ چیپست و پردازنده کشور کره و نه یک کمپانی تولیدکننده دوربین، ابداع کننده اصلی AHD می باشد.
متن باز بودن فناوری AHD، با توجه به کار اصلی نکست چیپ که تولید پردازنده می باشد، امتیاز با ارزشی محسوب می شود.
صرفا رزولوشن‌های ۱ مگاپیکسل ۷۲۰P و ۱٫۳ مگاپیکسل ۹۶۰P در نسل اول سنسورهای AHD پشتیبانی می شدند اما، اخیرا سنسور ۲ مگاپیکسلی AHD Full HD 1080P را نکست چیپ عرضه نموده، تا پا به پای HDCVI داهوا و با قیمتی پایین تر، رقبا را به چالش بکشد.
امکان ارسال تصاویر در بستر کواکسال (کواکسیال) همانند HDCVI، در AHD نیز به میزان ۵۰۰ متر فراهم است.

دوربین مدار بسته AHD

حتی با استفاده از کابل های نامرغوب و کانکتور BNC معمولی هم شاهد کیفیت بالایی خواهید بود(استفاده از کابل و کانکتور مرغوب بهتر است)، چراکه برداشت و ارسال تصاویر بصورت خام و بدون کوچکترین تغییر و فشرده سازی صورت می پذیرد.
عدم تاخیر در دریافت تصاویر، طوری که فاصله برداشت و دریافت تصاویر را تقریبا می توان صفر تلقی کرد، از دیگر محاسن AHD می باشد.

دوربین مدار بسته AHD

به سادگی می توان دوربین را به حالت فیلمبرداری با رزولوشن ۷۰۰TVLine، به لطف وجود سنسور دوربین‌های AHD که امکان سوییچ کردن دستی از حالت HD به آنالوگ CVBS را فراهم نموده است، سوییچ کرد و به DVR معمولی ۹۶۰H متصل نمود.
بطور همزمان توانایی اتصال و دریافت تصاویر AHD، آنالوگ و IP (آنویف ساپورت) را دی وی آر AHD دارا می باشد.

در بازار درحال حاضر انواع مختلف این سنسور از سونی گرفته تا نکست چیپ و HiSilicon هواوی، به دلیل متن باز بودن فناوری AHD، با قیمت‌های متفاوتی بسته به اسم و رسم و رزولوشن، وجود دارند.

دوربین مدار بسته AHD

به ندرت، به دلیل نا آشنایی کاربران و مشتریان، می توان محصولات AHD را در بازار یافت که با قیمت بالایی عرضه می‌شوند.
منتظر سونامی که این فناوری با توجه به قیمت بسیار مناسب دوربین‌ها و دی وی آر‌های AHD، طی ماه‌های آینده به راه خواهد انداخت، باشید.
و دوربین مداربسته آنالوگ، اولین قربانیان این سیل ویرانگر خواهند بود.

دوربین مدار بسته و سایر محصولات با فرکانس AHD ، شاخه ایی از محصولات حفاظتی و نظارتی است و با توجه به بزرگی بازار این محصولات پارسوا الکترونیک دقت خاصی در انتخاب ، گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات داشته ، امیدوارست بتواند رضایت همکاران و همینطور مصرف کنندگان خود را تامین نماید

 پارسوا الکترونیک