نوامبر 7, 2017

دوربین مدار بسته Dahua و HoneyWell

دوربین مدار بسته Dahua و HoneyWell : کمپانی‌ های معتبر سازنده دوربین مداربسته و سیستم ‌های نظارت تصویری در سطح دنیا، به ویژه برندهای آمریکایی و اروپایی، در بین کاربران این دوربین ها، جایگاه و محبوبیت بخصوصی دارند.

تعداد کاربرانی که در خرید های خود همواره به دنبال بهترین ها هستند، بدون توجه به اینکه طی چند سال اخیر قواعد بازار تغییرات بسیاری کرده است، و حاضرند مبالغ بالایی را برای خواسته خود پرداخت نمایند، کم نیستند!

دوربین مدار بسته Dahua و HoneyWell

دوربین مدار بسته Dahua و HoneyWell

با فاصله بسیار زیادی از رقبا، طی چند سال اخیر، بر رده بندی جهانی سیستم‌ های حفاظتی نظارتی، کمپانی آمریکایی‌ هانیول، حکمرانی میکند و همیشه رتبه اول این رده بندی را در اختیار خود داشته است.
در شرایطی که نمایندگی و واردات رسمی این برند در ایران وجود ندارد، کاربران زیادی بدنبال تهیه و خرید سیستم‌ های نظارتی این کمپانی با وجود تحریم‌ ها هستند ، و تصورشان این است که با هزینه بیشتر، می توانند بهترین برند موجود در جهان را خریداری نمایند.
بی خبر از اینکه حقیقت امر چیز دیگری است! محصولات تولیدی کمپانی ‌هایی مثل،‌ بوش، هانیول و حتی سامسونگ، مانند دستگاه‌های ضبط تصویر و دوربین ‌ها، تولید شده توسط کمپانی های کره ای و چینی می باشد.
اغلب محصولات این کمپانی‌ ها بصورت ODM، تا چند سال پیش و با سفارش به تولیدکنندگان کره ای مانند IDIS تولید می شدند.
سامسونگ و ‌هانیول از مهمترین مشتریان IDIS بودند که می توان به آنها اشاره کرد.
اغلب برندهای معتبر اروپایی و آمریکایی با رشد تصاعدی کمپانی چینی داهوا، طی ۲ سال اخیر، به مشتریان این کمپانی تبدیل شده اند، نکته جالب اینکه حتی برای خوش نگهداشتن دل مشتری ها به طراحی و دیزاین اختصاصی، سفارشات جدید آنها ODM هم نیست!
بعنوان مثال، دقیقا همان امکانات و همان دوربین‌ های OEM داهوا، با برند هانیول در اغلب دوربین‌ های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ تحت شبکه و آنالوگ هانیول عرضه شده اند.

هانیول برای اینکه خریدارانش فکر نکنند که کمپانی اول دنیا، خود از مشتریان HDCVI داهوا است، نام HDCVI را حذف و بجای آن از HQA یاHigh Quality Analog استفاده میکند، البته تا به امروز هانیول تنها برندی است که اجازه این کار را از سوی داهوا دارد.
تقریبا همین منوال در مورد محصولات تحت شبکه نیز برقرار است و اغلب محصولات این رده‌ هانیول نیز OEM داهوا می باشد.

جایگزین شدن داهوا و برخی تولیدکنندگان دیگر کشور چین به جای تامین کنندگان کره ای مانند IDIS، ضرر ۳۴ میلیون دلاری IDIS در سال مالی ۲۰۱۳ را منجر شده است.
شواهد از ادامه ضرردهی IDIS و تامین کنندگان دیگر کشور کره در سال مالی ۲۰۱۴ و شرایط نا مساعد این کمپانی حکایت دارند.
سامسونگ تکوین (که اخیرا به هولدینگ HANWHA فروخته شد)، جزو مشتریانی است که هنوز IDIS دارد و این کمپانی امیدوار است طی سال‌های آینده در بین ۵۰ برند برتر دنیا، بتواند جایگاه خود را حفظ کند.
داهوا، EverFocus تایوان، ویوتک، و‌هایک ویژن چین، اکسیس سوئد و IDIS، جزو مهمترین « صاحبان و تولیدکنندگان فناوری» در بین ۵۰ برند برتر دنیا به شمار می آیند.
کمپانی ‌های ویوتک و ‌هایک ویژن در این میان صرفا برای خود تولید می‌کنند، اما IDIS و داهوا بصورت OEM یا ODM، نیازهای برندهای دیگر را نیز علاوه بر تولید محصولات خود، تامین می‌ کنند.

پارسوآ الکترونیک