نوامبر 7, 2017

دوربین مدار بسته HDTVI

دوربین مدار بسته HDTVI
–    HDTVI چیست؟
–    HDTVI چه مزایایی برای استفاده در دوربین مدار بسته  دارد؟
–    تفاوت های HDTVI و HDCVI در چیست و کدام یک بهتر هست؟
برای یافتن پاسخ این پرسش ها، با داده پردازان پارسوا  تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

دوربین مدار بسته HDTVI

یکی از جدیدترین استاندارهای ارائه شده در بستر دوربین مداربسته  آنالوگ، به منظور برداشت، انتقال و ضبط تصاویر HD، «اچ دی تی وی آی» یا High Defination Transport Video Interface می باشد.

همان طور که می دانید، به کانکتور BNC، کابل کواکسیال و سیستم ذخیره سازی استفاده شده در سیستم‌های آنالوگ (DVR)، اصطلاحا «بستر آنالوگ» گفته می شود.
همانند HDCVI و AHD، HDTVI نیز نسخه بهینه شده ای از فناوری قدیمی ‌HDSDI می باشد که در سال ۲۰۱۲ توسط کمپانی آمریکایی TechPoint ابداع شده است.
پیش از این نیز در دستگاه‌های دی وی آر، پردازنده‌های آنالوگ کمپانی تِک پوینت، با نام TechWell را دیده بودیم.
سامسونگ تکوین، از جمله کمپانی هایی است که در DVRهای خود از این پردازنده ها بهره می‌برد.
هم اکنون این فناوری، در رزولوشن های ۱، ۱٫۳ و ۲ مگاپیکسلی، به بازار عرضه شده است.

دوربین مدار بسته HDTVI

درحالیکه در AHD و HDCVI می توان تصاویر را تا ۵۰۰ متر منتقل کرد، در HDTVI انتقال تصاویر صرفا تا ۳۰۰ متر میسر است.
البته نسخه ای از HDTVI با قابلیت ارسال تصاویر تا ۵۰۰ متر توسط یک کمپانی چینی بنام TVT توسعه داده شده و این کمپانی آن را بنام خود ثبت و عرضه نموده است.
هایک ویژن نیز پس از آن، با نام Turbo HD، نسخه ارتقا یافته HDTVI را با قابلیت انتقال تصاویر تا ۵۰۰ متر را عرضه کرد.
اگر کاربران به انتقال تصاویر برای فواصل بیش از ۳۰۰ متر نیاز داشته باشند، با توجه به حضور 3 مدل از این قبیل فناوری ها در بازار، دچار سردرگمی خواهند شد.
Open Source یا متن باز بودن این فناوری نکته مهم دیگری است که می توان بدان اشاره کرد، که بدون کسب اجازه از TechPoint، آزادانه به کمپانی‌ها این اجازه را می‌دهد تا نسبت به استفاده، توسعه و حتی تغییر آن اقدام نمایند.
در اصل، دلیل توسعه این قابلیت توسط کمپانی TVT و‌ هایک ویژن، متن باز بودن آن است.
دوربین‌ها و DVRهای HDTVI، بر اساس یک قانون نانوشته (از آنجا که در دستگاه‌های گران قیمت از پردازنده قدیمی ‌TechWell استفاده می‌شدند)، نسبت به HDCVI و AHD از قیمت بالاتری برخوردارند.
اگر در تصاویر HD یا حتی Full HD ارائه شده توسط دوربین‌های مجهز به این ۳ فناوری توجه کرده باشید، ملاحظه خواهید نمود که تفاوت هایی وجود دارد و گویا یکی از آنها بهتر و دیگری ضعیف تر است.
این مسئله، از سیاست های کمپانی‌ ها نشأت می گیرد، در HDTVI، اغلب سازندگان از سنسورهای گران تر و از سنسورهای ارزان تر در AHD استفاده می کنند، هرچند این قضیه کلی نبوده و گهگاهی برعکس آن نیز اتفاق می افتد!
قیمت دستگاه‌های HDCVI کمپانی داهوا نیز اغلب به دلیل استفاده از سنسورهای میان رده، در رده معقولی باقی مانده است.
البته داهوا از قوی ترین و گران ترین انواع سنسورها در HDCVI Gen2 که دوربین‌ها و DVRهای Full HD را شامل می‌شود، بهره برده، که این امر باعث شده تا به طرز قابل توجهی قیمت تمام شده دستگاهها افزایش یابد.
مشاهده دوربین‌های HDTVI در بازار با برند ‌هایک ویژن، نکته ای است که تا حدی برای کاربران مبهم می باشد.
این موضوع با عنایت به این که ‌هایک ویژن نسخه مخصوص خود را با نام «توربو اچ دی» عرضه کرده، تاحدی نامعقول و مشکوک می باشد.
ارائه HDTVI، در محصولات ضعیف تر، با قیمت پایین و Turbo HD در مدل‌های اصلی و ارزشمند توسط کمپانی ‌هایک ویژن، نتیجه ای بود که طی تحقیق از توزیع کنندگان اصلی کشور چین بدست آمد.

بعید است بتوانیم محصولات Torbo HD یا به نقلی HDTVI را با برندی غیر از هایک ویژن ، اصلی در نظر بگیریم ، با این حال توصیه میشود اگر به مسایل مشابهی رسیدید با دقت بیشتری مسئله را بررسی و تصمیم گیری نمایید. بهترین راه برای تحقیق را میتوان سایت های تخصصی و معتبر در هر صنعت در نظر گرفت …

 پارسوا الکترونیک