نوامبر 7, 2017

دوربین مدار بسته OEM و ODM

بررسی و مقایسه ی دوربین مدار بسته OEM و ODM

بررسی و مقایسه ی دوربین مداربسته OEM و ODM : امروزه بازار دوربین مدار بسته پر از برند ها و تولیدات مختلف با استاندارد های متفاوت دوربین مدار بسته می باشد، که این کار باعث بروز مشکلاتی در انتخاب نوع دوربین مدار بسته ،برای افرادی که قصد خرید و استفاده از دوربین های مدار بسته را دارند شده است. در این میان شرکت هایی هم هستند که با تغییر نام برند های مختلف ، محصولات شرکت ها را با نام های متفاوتی وارد بازار می کنند که این امر نیز به نوبه ی خود کار انتخاب را مشکل تر می کند.

بررسی و مقایسه ی دوربین مداربسته OEM و ODM

در ادامه به بررسی تفاوت های اصلی این دونوع دوربین مداربسته OEM و ODM می پردازیم، با داده پردازان پارسوا همراه باشید…

بررسی و مقایسه ی دوربین مداربسته OEM و ODM

دوربین مداربسته OEM

بسیاری از این دوربین ها با برند های تجاری مختلف از نوع Original Equipment Manufacture (در اصطلاح OEM) هستند :تولید تجهیزات اصلی ، این نوع دوربین مداربسته ها در واقع به این معنی می باشد که تولید خود شرکت نبوده و با یک نام تجاری ثانویه که شرکت دوم آن را انتخاب کرده و بر روی محصول قرار می دهند، و آن را وارد بازار می کنند. برای مثال امروزه در بازار ایران برخی از افراد اقدام به واردات دوربین مداربسته داهوا و یا دوربین مدار بسته بوش (که از نظر کیفیت کارکرد بسیار خوبی دارند) کرده و آن ها را با تغییر نام ، تحت عنوان تولید داخلی روانه بازار می کنند. به همین دلیل امروزه اغلب دوربین مدار بسته های موجود در بازار از نوع OEM بوده و انتخاب محصول ایده آل از بین آن ها برای کاربران، کاری بس دشوار است و نیازمند دقت بالایی در این زمینه می باشد.
شاید این سوال برایتان پیش بیاید که اصلا دلیل این کار چیست ؟ و شرکت ها چرا با تغییر نام برند های اصلی اقدام به وارد کردن دوربین مداربسته می کنند؟ دلیل این کار حاشیه سود بالا در این نوع تجارت است، اگر محصولات با برند های اصلی وارد بازار شوند، استعلام قیمت با توجه به کیفیت محصولات برای کاربران راحت بوده و حاشیه سود برای وارد کنندگان کاهش پیدا می کنند.

دوربین مدار بسته ODM :

این نوع دوربین مدار بسته ها تحت عنوان Original Design Manufacture (ODM) وارد بازار شده و شرکت های ارائه دهنده ی این نوع دوربین ها در اصل طراح و تولید کننده ی اصلی محصولات می باشند، در این نوع دوربین مدار بسته ، علاوه بر نام تجاری انحصاری ، محصولات نیز واقعا انحصاری و اختصاصی می باشند.

شرکت داده پردازان پارسوا