نوامبر 7, 2017

دوربین مدار بسته OEM

دوربین مدار بسته OEM
اگر در عرصه دوربین مداربسته و سیستم‌های نظارت تصویری مشغول به فعالیت باشید، عبارات OEM و ODM را به احتمال فراوان شنیده اید.
به استفاده از محصول تولیدی یک کمپانی با طراحی، دیزاین و برند کمپانی دیگر، اصلاح ODM یا Original Design Manufacture اطلاق می گردد. برای توضیحات بیشتر در زمینه دوربین مدار بسته oem  با داده پردازان پارسوا همراه باشید.

دوربین مدار بسته OEM

دوربین مدار بسته OEM

دوربین مدار بسته OEM

به استفاده از محصول تولیدی یک کمپانی با برند کمپانی دیگر، اصطلاح OEM یا Original Equipment Manufacture اطلاق می گردد.
به جرات می توان به این مسئله اشاره کرد که بیش از 80 درصد برندهای موجود در بازار، تولیدکننده محصولات خود نمی باشند و به صورت OEM یا ODM هستند که بسیاری از این برندها تمایل دارند با همین شیوه شناسانده شوند تا بتوانند پس از مدتی با اعتبار به دست آمده از این دیدگاه دست به سودجویی بیشتر زنند.
در این مقاله قصد داریم به بررسی برندهای OEM در بازار ایران بپردازیم.
این قضیه در تمامی صنایع و تولیدات، وجود دارد وصرفا مختص سیستم‌های نظارت تصویری نیست.
کمپانی‌هایی وجود دارند که تولیدکننده بوده و کمپانی‌های زیادی نیز هستند که تولیدات آنها را با برند و دیزاین خود (ODM) و یا با برند خود (OEM) بفروش می رسانند.
یک مثال ساده، برای درک آسان این موضوع مطرح میکنیم :
کافی است مشخصاتی که روی محصولات لبنی کاله درج شده است را بخوانید، خواهید دید که این محصولات تولید شده توسط شرکت دیگری می باشند و در واقع محصول، ODM است!
پیش از این اغلب شاهد محصولات ODM در سیستم های نظارت تصویری و دوربین‌ مداربسته بودیم و کمپانی‌ها با طراحی اختصاصی خود، حداقل بلحاظ ظاهری محصولات خود را متمایز می‌کردند، اما اغلب کمپانی‌ها در طی 2 سال گذشته، متمایل بسمت محصولات دوربین مدار بسته OEM شده اند و در بازار شاهد انبوهی از دوربین‌ها برندهای مختلف و با شکل و ظاهر کاملا یکسان هستیم.
این امر علاوه بر سردرگمی کاربران و مشتریان، به بدبینی آنها نسبت به برندهای موجود، منجر می شود.
کاهش بیشتر هزینه‌ها، قیمت تمام شده پایین تر و سود بیشتر، دلیل اصلی تمایل کمپانی‌ها به ارائه محصولا به شکل OEM می باشد.
جالب اینجاست که اکثر کاربران و حتی شاغلین در حوزه این سیستم‌ها، تولیدکننده اصلی را کمپانی عرضه کننده محصول OEM قلمداد کرده و به جای خرید نمونه مشابه با برندی دیگر، آن را برتر دانسته و به بقیه ترجیح می دهند!

دوربین مدار بسته OEM

دوربین مدار بسته OEM

اسم های نامانوس کمپانی‌های تولیدکننده، جزو عوامل اصلی روی آوردن عرضه کنندگان به محصولات OEM می باشد.
به نام و برند کمپانی‌های معروف تولیدکننده کشور چین توجه نمایید :
Cantonk، Dahua، Ras، KaanSky، Hikvision، Enxun، Qidun، Longse، Eonboom، Hanbang، GWSecu، Bas و خیلی های دیگر!

همان طور که مشاهده می کنید، OEM کمپانی داهوا (در دوربین‌ مدار بسته  HDCVI) و تولیدکنندگان دیگر کشور چین مثل، KaanSky، تولیدکننده محصولات مکسرون و رستر می باشند.
هیچ گونه تولید و یا حتی لایسنسی از طرف این برندها در کار نبوده و این قضیه در مورد تمامی محصولات این برندها و برندهای مشابه دیگر صادق است!
در حقیقت صرفا با ترفندهای تبلیغاتی، به اسم لایسنس آلمان، لایسنس انگلستان، تولید کره و… سعی در فروش محصولات خود دارند، البته هنوز در برخی کشورها، از جمله ایران، این روشها کاربرد دارد.
البته اگر منصفانه برخورد کنیم ذکر این موارد دلیل بر بی کیفیتی این محصولات نمی باشد و این برند ها گارانتی و خدمات پس از فروش بسیار خوبی را نیز شامل میشوند.
آشنا نمودن عموم کاربران نسبت به واقعیت سیستم‌ها، فناوری‌ها و برندهای موجود در بازار هدف اصلی ما می باشد.

پارسوا الکترونیک