ژوئن 24, 2018

دوربین های سری Dark Fighter x هایک ویژن و قابلیت های آن

دوربین های سری Dark Fighter x هایک ویژن و قابلیت های آن

دوربین های مداربسته و سیستم های نظارتی از مواردی می باشند که می توانند این روزها در نظارت بهتر و برقراری امنیت بیشتر به ما کمک کنند. البته تنها نصب دوربین مداربسته کافی نیست بلکه دوربین باید دارای قابلیت های باشد که بتواند یک تصویر خوب و باکیفیت را به ما عرضه دهد و در شناسایی مجرم به ما کمک کند.

 

شرکت هایک ویژن یکی از شرکت های می باشد که همواره در تلاش بوده تا بتواند محصولاتی را به مشتریان ارائه بدهد که با دارا بودن قابلیت های جدید و مدرن اطلاعات مفیدی را در اختیار آنها بگذارد.

بررسی ها نشان داده که بیشتر جرم های که اتفاق می افتد در شب بوده است و به همین دلیل هایک ویژن سعی کرده تا دوربین های تولید شده را با قابلیت ها و ویژگی های همگام سازد تا بتوانند اطلاعاتی نظیر شماره پلاک خودرو ، نام تجاری روی خودرو ، رنگ لباس و قد مظنون ، خصوصیت های ظاهری را به کاربران ارائه دهند.

 

دوربین های سری Dark Fighter x هایک ویژن و قابلیت های آن

 

 

تا پیش از سال 2013 دوربین های که در بازار وارد داشت برای اینکه بتوانستند در نور کم تصاویر را بهبود بدهند از نور مادون قرمز IR استفاده می کردند ولی رفته رفته نیازها سبب شد تا تولید کنندگان به فکر دوربین های جدیدتری باشند و همچنین شرکت هایک ویژن دوربین های با اسم Darkfighter به بازار عرضه کرد.

شرکت هایک ویژن تلاش می کند تا همیشه راهکارهای را در زمینه کیفیت رنگ ، کاهش میزان نویز تصویر ، بالا بردن میزان روشنایی و کیفیت در دوربین های مداربسته ارائه بدهد که کارآمد باشند.

پس از آن شرکت hikvision نسل جدیدی از دوربین ها را به عنوان نسل سوم با اسم DarkFighter X ارائه نمود که می توانستند در شرایط کم نور یا حتی تاریکی کامل تصویرهای را به مشتریان ارائه دهند که روشنایی های مناسبی داشته باشند و همچنین تصویر از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

این نسل از دوربین ها در مقایسه با دوربین های نسل گذشته توانسته اند در حیطه ارائه تصویر بدون تقریبا نویز و با کیفیت موفق باشند.

در اصل تکنولوژی که در این دوربین ها وجود دارد مثل عملکرد شبکیه چشم انسان می باشد و می تواند به صورت مستقل پردازش روشنایی و رنگ را انجام بدهد. همانطور که می دانید در شبکیه چشم انسان دو سلول وجود دارد که با عنوان استوانه ی و مخروطی شناخته شده اند و هر کدام کار خاصی را انجام میدهند.

این سلول ها به نور حساس بوده و می تواند برای تشکیل تصویر و ارائه آن به کاربر ، کارکردهای مختلفی داشته باشند. سلول های استوانه ی به روشنایی و نور حساس می باشند و این با وجودی است که سلول های مخروطی به مغز کمک می کنند تا رنگ ها را شناسایی و مشاهده کند.

 

 

کارکرد این دوربین ها همانطور که اشاره کرده ایم به شبکیه چشم شباهت زیادی دارد. در این دوربین های هایک ویژن از طراحی های نوآورانه ی استفاده شده که سنسورهای زوج یا 2 تایی در آن حضور داشته اند؛

یکی از این سنسورها برای نورمرئی استفاده می شود و رنگ را به شکل زنده ارائه می دهد و دیگری برای تصویربرداری در نور مادون قرمز IR بوده که می تواند روشنایی تصویر را تضمین نماید.

 

دوربین های DarkFighter X و قابلیت های فنی آنها

این دوربین های دارای قابلیت های فنی می باشد که می توانیم به موارد زیر اشاره نماییم:

  • فشرده سازی 265 و H.264
  • سنسورهای زوج ½.8 اینچی و سنسورهای IR CMOS
  • قابلیت ضد مه و گرد و غبار Defog داشته اند
  • کارکرد روز و شب با فیلتر IR cut
  • وضوح 1080P یا دو مگاپیکسلی
  • لنز وریفوکال با زوم اپتیکال 25X

 

کاربرد این نوع دوربین های هایک ویژن چیست؟

این دوربین ها دارای قابلیت های زیادی می باشند و نقش های اساسی در پیشگیری از وقوع جرم دارند که می توانیم به موارد زیر اشاره نماییم :

1)در ناحیه های که احتمال می رود با تاریک شدن هوا ممکن است خطاهای بیشتری صورت بگیرد می توان از این دوربین ها استفاده کرد مثل مغازه ها ، فروشگاه ها ، کوچه ها و خیابان ها ، پیاده روها و ….

2)برای مناطقی که پربازدید و گردشگری هستند مثل سواحل ، جنگل ها ، دریاچه ها ، بناهای تاریخی ، میدان های عمومی و … می توان از این دوربین ها استفاده کرد و به عنوان یک نظارت گر خوب عمل می کنند

3)برخی از مکان ها که نیاز به امنیت زیاد دارند مثل نیروگاه ها ، بنادر ها ، خطهای راه اهن ، پایگاه های مسافرتی ، مرزهای بین المللی و … می توان از این نمونه دوربین مدار بسته هایک ویژن استفاده نمود.