نوامبر 7, 2017

ذخیره کردن تصاویر دوربین های مداربسته در نوت بوک

با بکارگیری نوت بوک ها می توان سیستم های مداربسته را ایجاد نمود.

درواقع آنهایی که مالک فروشگاه یا دفترهای کار می باشند می توانند بی آنکه هزینه ای صرف نمایند با بکارگیری یک تا چهار عدد دوربین مداربسته و کارتی مبدل که مخصوص دی وی آر می باشد و همچنین ارتباط دادن آین کارت با پورت یو اس بی به رایانه خود، تصویرها را دیده و ضبط نمایند.

همچنین انواع متنوعی از دی وی آرهای کوچک به بازار ارائه شده است که کاربران احتیاجی به  خریدن یک دی وی آر مجزای استند الون ندارند.

دی وی آر

تنها لازم است نوت بوک خود روشن نموده و  یک تا چهار دوربین را در مکان های معین کارگذاشته و همچنین ترانس آنها را به برق وص کنید و در آخرنیز فیش خروجی تصاویر دوربین ها را به ورودی تصاویر این دی وی آر کوچک وصل کنید.

نرم افزار بصورت خودکار نصب می شود و این توانایی را برای شما ایجاد می کند که به طور همزمان  بر روی  نمایشگر رایانه خود چهار تصویر را  ببینید.

برای پرهیز از سریع پرشدن حافظه، میتوانید حالت ذخیره کردن را بکار بگیرید که تنها بصورت حرکت جلوی دوربین ذخیره کردن صورت می گیرد و در مابقی وقت ها بصورت آماده باش می باشد.

همچنین کارت های ذخیره کردن موجود در کامپیوترها را می توان برای ذخیره کردن در رایانه های دیگر نیز بکار برد.

چند نوع ذخیره کردن تصاویر در دوربین های مداربسته وجود دارد؟

  1.  استند لون دی وی آر: این نوع سیستم ها دارای 4-8-16-24 کانال هستند و تصویرها بر روی حافظه سیو می شوند و همچنین یک ورودی صدا در برای ذخیره کردن تصاویر دارند.

همچنین در برخی از مدل ها بسته به تعداد کانال های موجود برای ورودی تصاویر، کانال های ورودی صدا نیز وجود دارد.

دی وی آر

تصویرهای ذخیره شده به آسانی قابل مشاهده بوده و تنها لازم است تاریخ و زمان دوربین یا دوربین های درخواستی به سیستم وارد شود در این صورت تصاویر مورد نظر نشان داده خواهد شد و همچنین در مواقع احتیاج می توان تصویرها را روی دی وی دی و یا یو اس پی کپی نمود.

به واقع دی وی آرها بصورت شبکه شبکه می باشند به طور مثال در کارخانه ای مدیریت می تواند کلیۀ تصویرها را مشاهده نمود و حتی بزرگنمایی نماید اما همچنین می تواند به نگهبانی فقط تعداد اندکی از تصاویر را نشان دهد.

  1. پی سی کارت: این نوع از ذخیره سازها احتیاج به رایانه ای با شرایط خاص دارند و دارای 4-8-16 کانال با توانایی های مختلف هستند. به طور تقریبی همۀ توانایی های دی وی آر استند الن را دارا بوده ولی همچنین مشکلاتی نیز دارند به طور مثال وقتی ویروسی وارد سیستم می شود امکان دارد پوشه های ذخیره شده در رایانه از دیگر قابلیت نمایش نداشته باشند در حالی که سیستم های استندالون به آسانی آسیب نخواهند دید.

  2. NNR

 اگر در سیستم های مداربسته دوربین های دیجیتالی را بکار گیرند به منظور ذخیره کردن دی وی آر را بکار می برند که همچنین همه خدمات دی وی آر را انجام می دهد و دوربین ها نیز با کابل  و پورت شبکه به ذخیره سازها وصل می شوند.

دوربین مدار بسته