نوامبر 7, 2017

روش های نصب اولیه دستگاه DVR

روش های نصب اولیه دستگاه DVR
1-    قبل ازاینکه به نصب اولیه دستگاه DVR بپردازید ابتدا باید پیچ های بدنه دستگاه را باز کنید. حال بعد از باز کردن پیچهای موجود در روی دستگاه، هارد دیسک ها را در داخل آن قرار داده و همچنین برای نصب کردن هارد دو فیش بایستی به مادر برد دستگاه DVR وصل شود که یکی فیش SATA است که بوسیلۀ کابل موجود در جعبه دستگاه به مادر برد وصل شده  و دیگری کابل برق هارد می باشد که نوعی پورت پهن می باشد. دقت کنید که هیچ کدام از این پورت ها شباهتی به یکدیگر نداشته و شما می توانید بدون اینکه نگرانی در جهت وصل کردن آنها داشته باشید این کار را انجام دهید.

 

نصب اولیه دستگاه DVR

2-    حال بعد از نصب کردن کابلهای دوربین مدار بسته  به هارد بایستی هارد را در کف دستگاه قرار داده و در همانجا پیج شود. پیچ های لازم برای انجام این کار درون جعبه دستگاه قرار دارند. دقت شود که هر چهار پیچ موجود باید به خوبی بسته شوند زیرا لرزش های ایجاد شده در هارد توانایی این را دارد که طول عمر دستگاه را بسیار پایین آورد.
3-    دقت کنید قبل از اینکه درب دستگاه را ببندید همه موارد نصب دستگاه را باری دیگر امتحان کنید. کابل برق و یا همان اداپتور DVR را وصل کرده و همچنین کابل نمایشگر را نیز به دستگاه و نمایشگر وصل کنید.
4-    حال مانیتور و همچنین دستگاه دی وی آر را روشن کرده و بعد از اندکی صفحه دستگاه در نمایشگر دیده خواهد شد. در این زمان لازم است که به تنظیم تاریخ و زمان دستگاه بپردازید. و در انواع دیگری از دی وی آر ها  ممکن است هارد شناخته شده نیز نشان داده شود که با فرمت کردن آن ضبط کردن شروع می شود.
5-    اگر در ابتدای نمایش چیزی در زمینه هارد نشان داده نشود به منوی ضبط و هارد دیسک رفته و اگر هارد به درستی به دستگاه وصل شده باشد و هیچ مشکلی در این زمینه نداشته باشد در این شرایط هارد شناخته خواهد شد و بعد از آن باید هارد را فرمت کرده تا ضبط کردن دستگاه شروع شود.
6-    بعد از اینکه از عملکرد درست هارد اطمینان حاصل پیدا کردید حال می توان درب دستگاه را بسته و بعد از آن دوربین ها را گام به گام به دستگاه وصل کرده و تصویرهای موجود در آن را بررسی کنید.
7-    اینکه وقت تنظیم کردن دستگاه DVR است.
8-    بعد از انجام دادن تنظیمات حال دستگاه برای استفاده کردن آماده شده است.
انواع DVR ها از لحاظ ساختار
معمولا دی وی آر ها از لحاظ ساختار به دو دسته  کلی یک دی وی آرهای استندلون Standalone که همان دستگاه بوده و دیگری کارت دی وی آر تقسیم بندی می شوند.

شرکت داده پردازان پارسوا