ژوئن 19, 2018

قابلیت تشخیص ورود افراد غیرمجاز در دوربین مدار بسته هایک ویژن

قابلیت تشخیص ورود افراد غیرمجاز در دوربین مدار بسته

تشخیص ورود افراد غیرمجاز در دوربین مدار بسته : یکی از قابلیت هایی که می تواند به شما کمک کند تا بتوانید از ورود افراد غیر مجاز به یک ساختمان جلوگیری نمایید قابلیت تشخیص نفوذ است.

از این گونه سیستمها در محیط های مختلفی استفاده می شود که می توانیم به محیط های تجاری، محیط های صنعتی و محیط های نظامی اشاره نماییم و از سرقت دوربین مدار بسته و خرابکاری های مختلف جلوگیری خواهد شد و در اصل یک روش برای پیشگیری از سرقت می باشد.

این سیستم‌ها به نحوی می‌باشند که هرگونه اتفاق را ثبت می‌کنند و به مدیران اماکن اطلاع‌رسانی می‌نمایند.

با توجه به آنچه که گفته ایم این سیستم‌ها مزیت‌های مختلفی را برای هر محیطی به همراه داشته اند از جمله موارد زیر که شامل آنها میشود:

۱)از هرگونه نقض قوانین امنیتی پیشگیری نموده

۲)هرگونه تهدیدات وجود داشته را به‌صورت مستندسازی آماده می‌کنند

۳) به وسیله ی سیاستهای امنیتی مشکلات را شناسائی می نماید

زمانی که سیستم های نظارت تصویری دوربین های مداربسته با سیستم های تشخیص نفوذ با یکدیگر ادغام گردند ، امکان ضبط به صورت اتوماتیک برای فعالیت های مزاحم مهیا می گردد.

البته وقتی این فناوری ها به سیستم های ضد سرقت متصل گردند می توان کنترل بیشتری را در دست گرفت مثل زمانی که درب ها به صورت اتوماتیک قفل می‌شوند.

تشخیص ورود افراد غیرمجاز در دوربین مدار بستهتشخیص ورود افراد غیرمجاز در دوربین مدار بستهنحوه کارکرد سیستم تشخیص نفوذ چگونه است؟

یکی از قابلیت های دوربین های مداربسته تحت شبکه قابلیت تشخیص نفوذ است.

این ویژگی جزء ویژگی های هوشمند به شمار می‌رود  و در صورتی که فردی وارد یک منطقه غیرمجاز گردد به  وسیله ی المان های از پیش تعریف شده توسط نرم افزار دوربین به صورت اتوماتیک این عملکرد و رویداد را شناسایی میکند و  سیستم های آلارم را فعال می‌کند و اطلاع‌رسانی‌های لازم را انجام می‌دهد.

نحوه کارکرد به این صورت است که در سیستم‌های نرم‌افزاری خود به وسیله الگوریتم هایی که تعریف شده اند جز به جز ابعاد مختلف را در رابطه با خصوصیت های ظاهری سوژه را تجزیه تحلیل می نماید  و البته این کار سبب می‌شود که دقت عملیات افزایش پیدا کند و آلارم های کاذب ایجاد نشود.

مراحل استفاده از این قابلیت تشخیص ورود افراد غیرمجاز در دوربین مدار بسته به شرح زیر است :

۱)به وسیله یک خط یا کشیدن چند خط فرضی می توانیم محدوده ی دلخواهمان را تعریف کنیم و سپس به صورت دقیق معین نماییم.این امکان وجود دارد که بتوانیم ۴ منطقه را به شکل همزمان در دوربین‌های سری اسمارت پوشش بدهیم.

2)بعد از این که محدوده دلخواه مان را مشخص کردیم باید آستانه زمانی را تنظیم نماییم. در اصل منظور از این آستانه مدت زمانی بوده که آلارم بعد از وارد شدن سوژه نفوذی برای به صدا درآمدن نیاز دارد.این مدت زمان آستانه می‌تواند از صفر تا ۱۰ ثانیه باشد.

3)در تنظیمات تشخیص نفوذ مفاهیم دیگری نیز مطرح می باشدکه می توانیم به مفهوم حساسیت اشاره نماییم و می‌تواند از میزان صفر تا صد درصد باشد.

مقادیری که به آن مرتبط است ابعاد سوژه را در مقایسه با ناحیه موردنظر مورد تحلیل و بررسی قرار میدهد پس از آن  سیستم آلارم فقط در صورتی که  سوژه هایی با ابعاد معین و از قبل مشخص شده ، وارد محیط شوند به صدا در می آید.