نوامبر 7, 2017

قیمت دستگاه ضبط دوربین مدار بسته

قیمت دستگاه DVR : در تجهیزات دوربین مدار بسته ، قیمت دستگاه DVR تحت تأثیر کیفیت ضبطشان و همچنین  تعداد کانالهای موجود در آنها متنوع می باشد.
چه مؤلفه هایی تعیین کننده قیمت دستگاه DVRمی باشند؟
نخستین مؤلفۀ تعیین کنندۀ قیمت دستگاه DVR مارک تجاری این دستگاه ها می باشد. در واقع کمپانی های سازنده این دستگاه ها تأثیر افزایشی بر روند قیمتی این محصولات خواهند گذاشت.

از دیگر عوامل تأثیرگذار در قیمت دستگاه DVR تعداد کانالهای موجود در آنها می باشد. معمولا دستگاه DVR با کانال هایی با وردی های 4، 8، 16، و 32 کانال ساخته می شوند. به هر میزان که تعداد کانالهای موجود در این دستگاهها زیادتر بوده قابلیت نصب دوربین های زیادتری به این دستگاه بوجود خواهد آمد و در نتیجه قیمت دستگاه نیز بیشتر خواهد شد.
دیگر عوامل مؤثر در قیمت دستگاه DVR کیفیت ضبطی آنهاست. به هر میزان که کیفیت ضبط تصاویر دستگاه های DVR بیشتر باشد و همچنین میزان فریم ضبط تصاویر نیز بالا باشد قیمت دستگاه بیشتر خواهد شد.
مؤلفه های دیگری همچون وجود خروجی HDMI و تعداد هارد های دیسک پشتیبانی شده هم در قیمت اینگونه دستگاه مؤثر می باشند.

قیمت دستگاه DVR

راه های گزینش و انتخاب باتوجه به قیمت دستگاه DVR

گزینش دستگاه های DVR خوب در واقع امری دشوار نبوده و فقط با داشتن اطلاعاتی معین از احتیاج خود و بازار می توان یک DVR خوب را گزینش و به کار گرفت.

مارک های تجاری دستگاه DVR

حتی برای افراد بامهارت بازاری نیز یافتن و گزینش  برند امری دشوار بوده و ما تلاش خواهیم کرد تا با ذکر مطالب بیشتر به شما کمک کنیم تا این کار را با دقت بیشتری انجام دهید.
به چه علت در صنعت دوربین مدار بسته برند ها مهم می باشد؟
مارک ها معمولا تعیین کننده کیفیت محصولات نمی باشند. در واقع استفاده از مارک های ناشناخته و حتی برخی موارد تجهیزات بی مارک(که به هیچ عنوان توصیه نمیشود) هم به معنای خرابی و بی کیفیتی تجهیزات محصولات نمی باشند، اما از آنجا که این دستگاه ها نیاز به پشتیبانی ، رسیدگی و خدمات پس از فروش دارند و خیلی از موارد فیلم های ضبط شده از اهمیت بالایی برخوردار هستند ، به ریسکش نمی ارزد …
و البته اینطور هم نیست که هرچقدر کمپانی تولید کننده گسترده تر و مشهور تر باشد کیفیت محصولات نیز بیشتر خواهد بود، بیشتر باید به امکانات ضبط ، اعتبار شرکت آورنده و گارانتی کننده و در نهایت نوع گارانتی دقت کرد . چون شرکت های معتبر از برند و نوع محصول آورده خود با خبرند و معمولا برای خود دردسر نمی تراشند …

مقایسه برند های ب

در صنعت دوربین مدار بسته میان مارک تجاری و کیفیت محصولات چه ارتباطی موجود می باشد؟

هنگامی که کمپانی بزرگی، محصولی را تولید می نماید دقت زیادتری به کیفیت ساخت آن محصول خواهد کرد. به این معنا که به احتمال زیاد طول عمر آن محصول بیشتر از محصولات دیگر خواهد بود.و توجه به این نکته حائز اهمیت است که هر محصولی هر چقدر هم دارای کیفیتی بالاتر باشد طول عمر مشخصی داشته و احتمال دارد خراب شود.

دسته بندی برندها در تجهیزات دوربین مدار بسته

برندهای جهانی و کاملا تخصصی دوربین مدار بسته :

برند هایی که کار آنها بصورت تخصصی تجهیزات شبکه و مدار بسته است ، مانند : بوش ، پلکو ، اکسیس ، گنز ، دالمایر و پاناسونیک ، اینفینوا  … که قیمت این محصولات معمولا به دلار و ارزانترین آنها (در صورت اصلی بودن) برای یک دوربین مدار بسته بیش از 200 دلار و برای یک دستگاه ضبط بیش از 800 دلار براورد میشود .

دوربین های کمتر تخصصی ، برای کاربری های عمومی

یک شرکت سازنده خارجی محصولی را با یک برند بخصوص تولید می نماید و در واقع وارد کننده نیز همان محصول را با همان برند به فروش می رساند.

برندهای ایرانی دوربین مدار بسته :

در واقع وارکننده ها محصولات کم کیفیت را بدون برند خاصی وارد نموده ، یا بعضا در داخل ایران اقدام به مونتاژ محصولات میکنند ، و مشتریان غافل از آنکه تفاوت آنها در ماندگاری (با توجه به کیفیت پایین محصولات و مونتاژ) خود به روی آن برندی چسبانده و آنرا می فروشند. معمولا این برند ها 5-20% از برند های خارجی ارزانتر هستند  و بیش از 60% بازار را فرا گرفته اند .

دوربین مدار بسته بدون برند:

بین نصاب های شخصی بیش از بقیه خرید و فروش میگردد و نصاب ها با ضمانت خود پروژه های خرد را با این اجناس رفع نیاز میکنند.
معمولا از محصولات مونتاژ شده با کمترین دقت و کیفیت ممکن هستند و بدون نام و نشانی برای مقایسه و پیگیری (در صورت پیش آمدن مشکلات که بسیار محتمل است) به مصرف کنندگان عرضه میشوند.

چگونگی روند شناخت برندهای خوب تجهیزات دوربین مدار بسته

آسان ترین روش انجام تحقیقات می باشد. در واقع شناسایی محصولات بی برند از انواع دیگر آن آسان تر می باشد. به طور معمول روی جعبه این گونه محصولات هیچ نامی از برند محصول نیامده است. و تجهیزات به طور کامل بدون برند می باشند. به طور معمول این گونه تجهیزات از ارزانترین تجهیزات مداربسته را به شمار می روند و شما نمیتوانید بدانید این دوربین را کدام شرکت معتبر گارانتی و کیفیت آن را تایید کرده است.
پیچیده ترین بخش کار تشخیص دادن محصولات معتبر و غیر معتبر(از نظر اعتبار شرکت گارانتی کننده) می باشد. به این منظور نخستین بخش کار چک کردن وبسایت گارانتی کننده محصول می باشد. کلیۀ شرکت های صاحب برند و اعتبار یک وبسایت اختصاصی دارند در صورتی که بسیاری از مارک های ایرانی بدون وب سایت می باشند. و حتی در صورت داشتن وبسایت نیز اطلاعات کاملی از محصولات در آنها موجود نمی باشد.
درصورتی که محصولی با گارانتی شرکتی به شما ارائه شد ، ولی در وبسایت شرکت گارانتی کننده یافت نشد ممکن است از مدل های قدیمی تری باشد که از معرض نمایش خارج شده است ، پس حتما با شرکت آورنده و گارانتی کننده تماس گرفته و از اعتبار محصول اطمینان حاصل کنید.

پارسوا الکترونیک