نوامبر 7, 2017

لنز مناسب برای دوربین های مداربسته

لنز مناسب برای دوربین های مداربسته

لنز مناسب برای دوربین های مداربسته : لنز دوربین مدار بسته یکی از اصلی ترین و تاثیر گذار ترین عوامل کیفیت تصاویر ضبط شده و قدرت زوم دوربین مدار بسته می باشد. و با توجه به کارکرد و هدف نصب دوربین مدار بسته وجود دارد لنز های متنوع و مختلفی بر روی آن ها مورد استفاده قرار می گیرد.  امروزه نیاز متغیر مشتریان متقاضی خرید دوربین مداربسته موجب شده تا فعالان این صنعت، لنزهای متفاوتی را برای شرایط متغیر تولید کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با لنز دوربین مدار بسته ،در ادامه با داده پردازان پارسوا همراه باشید…

لنز دوربین مدار بسته

معیارهای انتخاب لنز مناسب برای دوربین مداربسته چیست؟

در ابتدا باتوجه به محیط کار بایستی نسبت به خرید دوربین مدار بسته آنالوگ و یا دوربین مدار بسته تحت شبکه تصمیم گیری شود. به طور معمول از دوربین مدار بسته آنالوگ برای کارهای نظارتی و از دوربین مدار بسته تحت شبکه ها برای کارهای حفاظتی استفاده می شود.
پس از اینکه نوع دوربین مشخص شد، بایستی درخصوص مدل و برند دوربین تصمیم گیری شود.
سپس بایستی به انتخاب لنز مناسب بپردازیم؛ درواقع انتخاب لنز مهم ترین قسمت انختاب و خرید یک دوربین مداربسته است.

انواع لنز دوربین مدار بسته:

1.    لنز واید: فاصله کانونی کمی داشته  و تصویر عریض از ویژگی های این لنز دوربین مدار بسته است. (لنزهای 1.2، 2.8 و 3.5)
2.    لنز تله: فاصله کانونی زیاد داشته  و ظاهر کشیده از ویژگی های این لنز دوربین مدار بسته است. (لنزهای 6، 8، 12، 16، 25، 28 و48 در این دسته قرار می گیرند.)
3.    لنز نرمال: زاویه دیدی بین 50 الی 55 درجه دارند. (لنزهای 4 و 4.8)
مهم ترین نکته مورد بررسی در انتخاب لنز دوربین مدار بسته، فاصله کانونی آن است؛ چراکه میزان نور موجود در محیط ما ممکن است برای دوربین مداربسته کم یا زیاد باشد.

شرکت داده پردازان پارسوا