نوامبر 1, 2017

مصرف برق دوربین مدار بسته

مصرف برق دوربین مدار بسته

مصرف برق دوربین مدار بسته : یکی دیگر از مولفه های که در هنگام مشخص کردن منبع تغذیه و یا یک یو پی اس متناسب برای هر دوربینی ضروری است میزان مصرف برق در دوربین مداربسته می باشد.

میزان مصرف برق در دوربین مداربسته به چه عواملی مرتبط است ؟

 در واقع می توانیم بگوییم که این موضوع به 3 عوامل زیر ارتباط داشته است

1)قدرت در شبIR : بسته به نوع قدرت و مدل ال ای دی های IR به برق نیاز خواهیم داشت .

2)مشخص کردن نوع چیپ تصویر دوربین : چیپ های CMOS از نظر میزان برق مصرفی کمتر از چیپ های تصویر CCD هستند .

3)ثابت بودن دوربین یا چرخشی بودن آن : اگر به دوربین های گردان دقت کنید در این دوربین ها علاوه بر میزان برقی که در چیپ تصویر  و IRR  مصرف می شود  برای چرخاندن دوربین نیز به برق نیاز خواهیم داشت .

در هر دوربین میزان مصرف هر دوربین بصورت تقریبی چه میزانی می باشد؟

در دوربین های چرخشی وگردان مصرف برق با توجه به مدار مکانیکی به طبع زیادتر است و می توانند بسته به سرعت و نوع موتور آنها مصرف برقی بین 10تا 40 وات داشته باشند البته باید بدانید در وضعیت ثابت مصرف برق دوربین های چرخشی با دوربین های ثابت دارای تفاوت چندانی نیست .

در دوربین های مداربسته که دید در شب تا 30 متر دارند و همچنین چیپ تصویر CMOS بصورت عمومی میزان مصرف زیر 5 وات می باشد . البته در دوربینی با همین ویژگی ها و با چیپ تصویر CCD می توان گفت مصرف برق تا 7.555   وات خواهد بود .

چگونه می توانیم میزان مصرف دقیق دوربین را بدست بیاوریم؟

سعی کنید برای اینکه محاسبات دقیقی در این باره انجام دهید از اطلاعاتی که در رابطه با مصرف برق هر دوربین با واحد وات در دیتاشیت ثبت شده ، استفاده کنید .

هر دوربین توانایی کشش جریان چند آمپر را دارد؟

توان مصرفی دوربین را می توانیم در بیشترین حالت مابین 5 تا 10 وات دانست و میزان جریان آنها را بین 0.5 تا 1 آمپررقم زد . در دوربین های ثابت عموما 12 ولتی می باشند .  میزان جریان برق مصرفی در دوربین های گردان عموما 24 ولتی هستند و در زیادترین حالت از 2 آمپر تجاوز نخواهد نمود .