نوامبر 7, 2017

مقایسه نمودن چشم انسان با دوربین‌ مدار بسته تحت شبکه

مقایسه نمودن چشم انسان با دوربین‌ مدار بسته تحت شبکه 

همان گونه که بیان شده است چشم انسان وضوحی نهایی بیشتر از صد مگاپیکسل را داشته است در صورتی که برای نظارت به زحمت استفاده میگردد

مقایسه نمودن چشم انسان با دوربین‌ مدار بسته تحت شبکه 

همان گونه که بیان شده است چشم انسان وضوحی نهایی بیشتر از صد مگاپیکسل را داشته است در صورتی که برای نظارت به زحمت استفاده میگردد

این وضوح حقیقی نیست که در اصل مغز ما(VMS) محاسبه مینماید . تا هنگامی که چشم انسان برنده نهایی این وضوح می باشد ، فقط موضوعی را که می توان مطرح کرد این است که وضوح مورد استفاده قرنیه یا آنچه که مغز در یک دوره ی زمانی محاسبه می نماید ،  این امکان را دارد که به شدت نوسان پیدا کند در صورتی که با توجه به بینایی افراد به صورت تقریبی بین ۵ تا ۱۰ مگاپیکسل تخمین زده می‌شود. در دوربین‌ های امنیتی هنوز هم  فناوری‌ های لنز قابل مقابله با وضوح‌های زیادتر نمی باشند (به صورت حداکثر در حدود پنج مگاپیکسل به منظور نظارت حرفه‌ای) و اکثر دوربین‌های ۱۰ تا ۲۰ مگاپیکسل دارای کمبود فریم ریت (نرخ میزان فریم‌ها در ثانیه) و کیفیت تصویر در گوشه‌ها می باشند و برای چشم انسان این یک پیروزی آشکار به شمار خواهد آمد.
بسیاری از ما در شب مشکل ضعف بینایی را داشته ایم . در صورتی که برخلاف چشمان ما، دوربین‌ها توانایی تهیه نمودن یک تصویر سیاه و سفید در شب را داشته اند و همچنین نفوذ طول موج‌هایIR ممکن می باشد  . در این قسمت ،  کاملاً در پیشرفت نمودن فناوری سنسور قانون مور مشارکت داشت و ما قادر هستیم پیشرفت‌ های بسیاری در تصاویر با نور کم انتظار داشته باشیم. بدین گونه که به نظر می رسد فناوری سنسورCMOSرشد نموده است ، ما در دوربین‌ های پنج مگاپیکسل به صورت تقریبی قابلیت انجام حساسیت نوری زیادتری را به نسبت چشم انسان داشته ایم و حتی به نسبت چشم انسان حساسیت نوری زیادتری در وضوح هایHDTV و VGA را دارا می باشیم .
همان گونه که فن آوری اطلاعات ایران بیان نموده است، قانون مور به عنوان یک علت اساسی که پیشرفت فناوری لنزها مانند دوربین‌ هایIP و سنسورها و بعد از آن چشم انسان چشمگیر نمی باشد، بوده است . از تجهیزهای نوری مثل لنزها علی رغم مابقی تجهیزات درون دوربین،از قانون مور پیروی نکرده است . بدین ترتیب توسعه‌دهندگان دوربین‌های IP هم اکنون درحال استفاده از هرنوع گسترش قدرت پردازشی در دوربین‌ ها در جهت دیدن وضوح دقیق‌ تر و بهبود رزولوشن تصویر با حساسیت نوری ایده آل  می باشند زیرا لنزها پیشرفت آهسته ی داشته اند.
در نتیجه برخلاف اینکه چشم انسان توانایی مشاهده در وضعیت بدون نور را ندارد این امر این توانایی را داشته است. به همین علت دوربین‌ های تحت شبکه حرارتی دیجیتالی ، هم اکنون در سطح گسترده ای داشته ایم که قادر خواهند بود یکپارچگی کافی با سیستم‌های نظارتیIP داشته باشند  . این امکان وجود دارد که در حالت های کاملاً تاریک با وضعیت دید پایین افراد و اشیاء را دوربین‌های حرارتی شناسایی نمایند واکثراً به منظور هدف های نظامی بکار گفته شوند . به عنوان یکی دیگر از بحث های اساسی مرتبط به سنسور و پردازش تصاویر WDR ها می باشند که بیان شده است تقریباً چشم انسان بازه کنتراست۱۲۰ دسیبل را دارا است و در مقابل حالتی تقریبای مشابه با دوربین های تحت شبکه با ایده آل ترین نرخWDRدر بازار داشته است.
به هر حال، هر موقعی که یک انسان قصد داشته باشد در طی تغییرات ثابت کنتراست را مشاهده کند ، چشم به صورت قابل توجهی خسته خواهد شد و به سردرد خواهد انجامید. بدین ترتیب در مدت زمان اجرای با تایم زیاد علل خصوص در هنگام رویارویی با نور مستقیم خورشید، دوربین خیلی ایده آل تر از چشم انسان بدون اینکه به عینک آفتابی نیاز باشد ، عمل خواهد کرد .
تا این لحظه ما نسبت به چشم وضوح و حساسیت نوری دوربین را بررسی کرده ایم ، مقایسه بعدی را به بحث میدان دید و سرعت مکانیکی اختصاص می دهیم. میدان دیدی که چشم انسان دارد چیزی در حدود ۷۵ تا ۹۵ درجه و سرعت چرخش به راست و چپ یا بالا و پایینی چیزی  بصورت حدودی در  ۹۰۰درجه بر ثانیه را داشته است . چشم انسان در برابر با دوربین‌هایPTZ کنونی،  از بیشتر الگوریتم‌های فوکوس اتوماتیک بیشتر دوربین‌ها سریع‌تر می باشد. بدین ترتیب، از موارد قابل توجه به منظور تولیدکننده‌ها در سال‌های آینده بهبود فوکوس خواهد بود.
چشم انسان از جایی که در بزرگ‌نمایی نوری کمبود داشته است، در این حیطه دوربین‌های امنیتیIP یک گام به جلو برداشته اند . در صورتی که باید همیشه در نظر داشته باشیم که در وضعیتی مشابه هم چشم انسان خواهد توانست دچار بیماری گردد و این امکان وجود دارد که دوربین‌های امنیتی غبار گرفته  باشند یا کثیف شده باشند یا حتی این امکان وجود دارد با تارهای عنکبوت پوشیده گردد . مکان نصب و هاوسینگ بدون قابلیت  پاک کردن گرد و غبار و خرده‌ها از لنزها، به شدت مهم می باشند و قابل توسعه می باشند. این موضوع برخلاف چشم انسان، وسیع ترین گام رو به جلوی دوربین‌ها این می باشد که به استراحت و خواب نیاز نخواهند داشت .