نوامبر 7, 2017

نصب دستگاه ضبط DVR

نصب دستگاه ضبط کننده دوربین

نصب دستگاه ضبط DVR :دستگاه های ضبط DVR نقش عمده ای را در بین ابزار و تجهیزات امنیتی بازی کرده و تصاویر گرفته شده توسط دوربین مدار بسته را ضبط و قابل مشاهده می سازند .یکی از مهمترین کاربردهای دستگاه ضبط DVR، ضبط تصاویر دوربین های مداربسته می باشد. برندها ، اقسام و انواع مختلفی ازاین دستگاه ضبط DVR دربازارموجود می باشد که برخی از آن ها عبارتند از:
– دستگاه ضبط DVR  4 کانال
– دستگاه ضبط DVR 8 کانال
– دستگاه ضبط DVR 16 کانال
– دستگاه ضبط DVR 32 کانال
دستگاه ضبط DVR همانند دوربین، با دونوع آنالوگ DVR و تحت شبکه (NVR) سازگارمی باشند.که بسته به نوع دوربین مداربسته مورد استفاده قرار می گیرند.

دستگاه ضبط DVR

نحوه ی نصب دستگاه ضبط DVR

درادامه مراحل نصب دستگاه ضبط DVR یا به عبارتی دستگاه ضبط تصاویرآنالوگ را آموزش خواهیم داد.

درابتدای کارشما بایستی یک هارد برای دستگاه خود متناسب با نیاز، ضرورت، ذخیره سازی خریداری کنید. البته بایستی توجه داشته باشید  که برای ذخیره سازی 4 عدد دوربین به مدت 30 تا40 روز، ازهارد 1 ترا بایتی استفاده شود (برای اطلاعات بیشتر به مقاله محاسبه میزان هارد مورد نیاز برای ضبط تصاویر دوربین مدار بسته مراجعه کنید ).
برای قراردادن هارد دردرون دستگاه بایستی پیچ های دستگاه را بازرکرده، کابل برق را به هارد متصل نموده ودرنهایت هارد را درمحل تعیین شده پیچ نمایید.
در شکل زیرمراحل قراردادن هارد دردرون دستگاه را می توانید مشاهده کنید.
پس ازآنکه دوربین های مدار بسته نصب شدند، دستگاه ضبط DVR را به مانیتوروصل کرده وکابل های دوربین مداربسته را به قسمت ورودی دستگاه متصل نموده وتصویربرداری را انجام دهید.
چنانچه تصاویررا برای اولین بارذخیره می کنید بایستی هارد را یکبارفرمت کنید. جهت فرمت هارد می توانید ازمنوی دستگاه استفاده کنید. البته ابتدا بایستی به این نکته توجه داشت که برای ورود به بخش تنظیمات هردستگاهی، بایستی کلمه عبوری را که معمولا درداخل کاتالوگ دستگاه مشخص شده است وارد نمایید.
برای اینکه درحین کار با دستگاه ضبط DVR به مشکل برنخورید فقط قسمت هایی ازدستگاه که موردنیازتان می باشد را تنظیم کنید وبه مابقی قسمت ها کاری نداشته باشید.