نوامبر 5, 2017

نصب دوربین مدار بسته در واحدهای اداری

نصب دوربین مدار بسته در واحدهای اداری

نصب دوربین مدار بسته در واحدهای اداری | نظارت و کنترل صحیح و مناسب در محیط، یکی از اساسی ترین نیازهای واحدهای اداری می باشد اما در برخی موارد ممکن است به کنترل های امنیتی نیز نیاز وجود داشته باشد که بسته به نیاز کارفرما، بایستی به آن توجه شود.

انتخاب برند مناسب اصلی دوربین مدار بسته

معمولا در محیط های اداری، کارفرمایان به دنبال دوربین های مدار بسته

با برندهای مطرح تر هستند که کیفیت و ماندگاری بالایی داشته باشند.

برای نصب در واحدهای اداری، توصیه ما دوربین های مدار بسته کره ای

 CNB و دوربین مدار بسته MICRONIX کره می باشد که از دوربین مدار بسته

بولت CNB، دوربین مدار بسته دام CNB، دوربین مدار بسته باکس یا صنعتی

CNB در انواع Day & Night یا دید در شب با رزولوشن و وضوح تصویر 650TVLIN

 و دوربین مدار بسته بولت MICRONIX، دوربین مدار بسته دام MICRONIX،

دوربین مدار بسته باکس یا صنعتی MICRONIX در انواع Day & Night یا دید

در شب IR با رزولوشن و وضوح تصویر TVLIN700 کره ای، بسته به نوع نیاز

در اینگونه واحدهای تجاری می توان استفاده نمود.

انتخاب و نصب دوربین مدار بسته آنالوگ در واحدهای اداری که غالبا نظارت

نیروی کار و کارمندان از الویت بالایی برخوردار است، کافی خواهد بود.

استفاده از دوربین های مدار بسته تحت شبکه IP یا دیجیتال HD،

در صورت نیاز به کیفیت تصویر تخصصی تر و یا نیاز خاصی در محیط ، ضروری خواهد بود.

انتخاب مناسب محل نصب دوربین مدار بسته

با توجه به نیاز و درخواست کارفرمایان، نصب دوربین های مدار بسته

در واحدهای اداری بسیار متغیر بوده و جهت جلوگیری از نصب دوربین

های مدار بسته بیش از نیاز واقعی و تحمیل هزینه های اضافی،

بایستی به صورت فیزیکی، کارشناسی دقیق تری از محل مورد نظر

به عمل آورده شود.

نصب دوربین مدار بسته در ساختمان های مسکونی

تضمین امنیت ساکنان و حفاظت از اموال آنها، یکی از نیازهای اساسی

در ساختمان های مسکونی می باشد. بی شک بدون استفاده از

تکنولوژی های نوین، ایجاد چنین شرایطی میسر نخواهد بود،

از این رو استفاده از دوربین های مدار بسته، ساده ترین و کم هزینه ترین سیستم کنترل در ساختمان های مسکونی می باشد.

برندهای مناسب:

با توجه به نگرانی های اصلی مشتریان مسکونی که میزان هزینه ها، ماندگاری و کیفیت تجهیزات خریداری شده می باشد، پیشنهاد ما برندهای کره ای MICRONIX و CNB می باشد که برای نصب در ساختمان ها و منزل ایده آل هستند. معمولا به جهت هزینه بالای دوربین های IP تحت شبکه، در ساختمان ها و منازل استفاده از دوربین های مداربسته آنالوگ بسیار رایج می باشد.

انتخاب و جانمایی محل های نصب دوربین مدار بسته

معمولا درب ورودی، نقاط معمول برای نصب دوربین مدار بسته در ساختمان ها جهت کنترل ورود و خروج افراد و پارکینگ ها، به منظور نظارت بر ورود و خروج اتومبیل و افراد با در نظر گرفتن تعداد ورودی و خروجی و نیز شکل و تعداد طبقات پارکینگ می باشد. نظارت بر محوطه حیاط پشتی، جلوی ساختمان و نیز انباری های موجود در ساختمان ها که امکان ورود افراد از محیط ها و ساختمان های مجاور به آن وجود دارد، از دیگر نقاط حایز اهمیت می باشد.

محیط بیرون ساختمان و درب اصلی از بیرون ساختمان، یکی دیگر از محیط های دارای اهمیت برای نظارت در ساختمان ها می باشد که بتوان نظارت لازمه را در صورت پارک خودروهای اهالی ساختمان و یا مراجعین به آنها را داشت. در صورتی که امکان دسترسی افراد از ساختمان های هم جوار به فضای پشت بام به جهت هم سطح بودن با ساختمان های مجاور وجود داشته باشد، بایستی برای ورودی پشت بام، حداقل یک دوربین مدار بسته دید در شب در نظر گرفته و یا اینکه دیگر مناطق حساس پشت بام را با تعدادی دوربین بولت دید در شب، مورد پوشش قرار داد. نصب دوربین مدار بسته در ساختمان هایی که از اتاق نگهبانی و یا سرایداری استفاده می نمایند نیز توصیه می شود.

نصب دوربین مدار بسته در واحدهای تجاری

تضمین امنیت و نظارت متناسب، یکی از نیازهای اساسی در واحدهای تجاری می باشد، از دغدغه های اصلی صاحبان و مدیران این مجموعه ها می توان به کنترل ورود و خروج مراجعین به این مکان ها، کنترل و نظارت برای ورود و خروج از انبارها و نظارت دقیق بر صندوق های واحدهای تجاری که به کار دادوستد پولی و مالی مشغولند، اشاره کرد، از این رو نصب دوربین های مدار بسته جهت کنترل در واحدهای تجاری، مناسب ترین کار می باشد.

انتخاب برند مناسب اصلی

با توجه به نگرانی های اصلی مدیران این گونه مجموعه ها که میزان هزینه ها، ماندگاری و حفظ کیفیت تجهیزات خریداری شده و همچنین حساسیت بالای اماکن تجاری می باشد، پیشنهاد ما برندهای کره ای دوربین های مدار بسته CNB ، دوربین های مدار بسته SAMSUNG و دوربین های مدار بسته MICRONIX می باشد، همچنین برای کسانی که محدودیت هزینه کمی دارند برندهای SONY و PANASONIC توصیه می شود.

با توجه به فراگیر شدن استفاده از دوربین های مدار بسته آنالوگ در محیط های تجاری، باید به هنگام انتخاب نوع سیستم دوربین مدار بسته به این نکته اشاره کرد که معمولا بعضی از نیازهای خاص کارفرمایان را، این نوع از دوربین های مداربسته در خصوص رزولوشن و وضوح تصویر بسیار بالا در برخی از موارد که به دیدن جزئیات خاص با دقت بسیار بالا نیاز باشد، برآورده نمی کنند، از این رو گزینه مناسبی که جهت پوشش اینگونه نیازها در واحدهای تجاری می تواند مورد استفاده قرار گیرد، دوربین های مدار بسته تحت شبکه یا دیجیتال HD می باشد.

انتخاب مناسب محل نصب دوربین مدار بسته

استفاده از دوربین های مدار بسته جهت مشاهده مشتریان و مراجعین به این واحدها یکی از مهم ترین کاربردهای نصب دوربین مدار بسته در واحدهای تجاری می باشد، بنابراین یک دوربین مدار بسته بایستی روبروی مشتریان نصب شود، به نحوی که درب ورودی را نیز در واحدهای کوچکتر در صورت امکان تحت پوشش قرار دهد.

ورودی واحد تجاری، دیگر مورد حایز اهمیت جهت نصب دوربین مدار بسته می باشد که می بایست یک دوربین مداربسته جداگانه برای ورودی اصلی، در صورت وجود فاصله زیاد بین ورودی واحد تجاری از محل فروش، تعبیه شود.

دوربین های مدار بسته بایستی به منظور کنترل فروشنده و صندوق، قفسه ها و انبارهای موجود در واحدهای تجاری تعبیه شوند که تعداد دوربین های مدار بسته مورد نیاز بسته به محیط و ابعاد و چیدمان داخلی این محیط ها، متغیر می باشد.

سوئیچ های معمولی، دستی، برنامه پذیر و پل زن

سوئیچ معمولی

در سیستم های ویدئویی کوچک یا بزرگ، سوئیچ نقش مهمی را ایفا می کند. سادگی دسترسی به اطلاعات با حداکثر میزان و سهولت کاربری سیستم، با استفاده از سوئیچ فراهم می شود. سوئیچ ماتریسی و سوئیچ ماتریسی مجازی نمایش ویدیوی دوربین های مدار بسته با یک توالی منطقی بر روی نمایشگر مشخص، وظیفه سوئیچ ویدئو می باشد. توسط دستگاه دی وی آر DVR، ویدیوی این دوربین های مدار بسته ضبط شده و یا به مراکز کنترل دیگر از طریق خطوط انتقال، منتقل می شوند. ضرورتی برای استفاده از سوئیچ در مجموعه های حفاظتی کوچک که تعداد دوربین های مدار بسته نصب شده در آنها کم است و فقط یک یا دو نمایشگر در مرکز کنترل تعبیه شده است، وجود ندارد و تمامی صحنه ها را با همان چند نمایشگر می توان مشاهده کرد. اما به دلیل محدودیت فضای اتاق کنترل و عدم توانایی نگهبانان جهت کنترل تمامی صحنه ها در سیستم های حفاظتی متوسط یا بزرگ (۱۶، ۳۲ دوربین یا بیشتر)، برای هر دوربین مدار بسته نمی توان یک نمایشگر مجزا در نظر گرفت. در این شرایط، روی یک نمایشگر باید از جداکننده تصویر، چهاربخش کننده یا مالتی پلکسر برای نمایش همزمان صحنه استفاده شود. برقراری ارتباط میان دوربین های مدار بسته و نمایشگرها، واحد ضبط ویدئو، چاپگر یا خطوط انتقال اطلاعات، اصلی ترین وظیفه سوئیچ های ماتریسی است. سوئیچ های ماتریسی آنالوگ، علی رغم پیچیدگی سیستم های ویدیوی حفاظتی متوسط و بزرگ، توانسته اند جای خود را در بین این قبیل سیستم های صنعتی باز کنند.

انتخاب سوئیچ معمولی

در انتخاب سوئیچ های معمولی برای سیستم های کوچک، آگاهی از نکات زیر مفید خواهد بود:

  • سوئیچ دستی : سوئیچ دستی، ساده ترین نوع سوئیچ هستند و می توانند به 4، 8، 16 یا ۳۲ دوربین مداربسته را با توجه به نوع دوربین مدار بسته به یک نمایشگر متصل کنند.
  • سوئیچ ترتیبی : به هنگام ضروری بودن تماشای پیوسته ویدیوی تمامی دوربین های مدار بسته برای نگهبانان، از سوئیچ های ترتیبی استفاده می شود. برخلاف سوئیچ های دستی با تنظیم سوئیچ ترتیبی، ویدئوی دوربین های مدار بسته به مدت معینی (بین ۱ تا ۶۰ ثانیه) سریع و بدون اخلال در نمایش صحنه ها روی صحنه نمایشگر نمایش داده می شود.
  • سوئیچ برنامه پذیر : در این سوئیچ ها امکان

۱) تنظیم مدت زمان

2) ترتیب نمایش

۳) چگونگی نمایش صحنه ها – چند صحنه ای یا یک صحنه تمام صفحه

وجود دارد.

  • سوئیچ ترتیبی پل زن : این سوئیچ ها در دو خروجی مجزا برای دو نمایشگر کاربرد دارند. از یک خروجی جهت نمایش ترتیبی و برنامه ریزی شده صحنه ها و از خروجی دیگر جهت نمایش مستمر یک صحنه استفاده می شود. برخلاف سوئیچ های برنامه پذیر، نگهبان بدون اینکه مشاهده ویدیوی تمامی دوربین های مدار بسته را از دست بدهد، می تواند با استفاده از این سوئیچ صحنه انتخابی را روی نمایشگر جدید مشاهده کند.

TVL و LUX در دوربین مدار بسته چیست؟

وضوح دوربین و میزان روشنایی تصاویر ارائه شده، مهمترین انتظاری است که از یک دوربین مدار بسته می توان داشت. در حقیقت وضوح، کمیتی از تصویر ارائه شده از یک شی توسط دوربین است که میزان شفافیت و خوانایی آن را نشان می دهد. وضوح شامل دو شاخص افقی و عمودی می باشد که منظور از وضوح افقی تعداد خطوط سیاه و سفیدی عمودی است که به سادگی با چشم از تصویری که توسط دوربین تهیه شده است می تواند دیده شود. از دوربین های با وضوح افقی بین 330 تا 480 در کاربرد های امنیتی استفاده می شود. از دوربین CCD با وضوح افقی بالاتر از 600 خط، در صورت نیاز به وضوح بالاتر، استفاده می شود. تعداد حداکثر خطوط افقی که دوربین برای تهیه تصویر از آن می تواند استفاده نماید، تحت عنوان وضوح عمودی شناخته می شود. با توجه به سیستم اسکن مورد استفاده (PAL، SECAM، NTSC) مقدار این وضوح می تواند بین 350 تا 400 خط باشد.

حداقل میزان روشنایی تصاویر (LUX)

حداقل چگالی نوری که باید از شی مورد نظر تابیده شود تا دوربین بتواند از آن تصویر مناسبی ارائه دهد. واحد سنجش روشنایی بر حسب لوکس است و هر لوکس میزان روشنایی یک متر مربع از سطحی است که شدت نوری معادل 1 لومن بر آن تابیده می شود. به صورت تجربی می توان گفت که روشنایی یک لوکس، میزان نوری است که از یک شمع در فاصله یک متری مشاهده می شود.

AWB یا Automatic White Balance در دوربین مدار بسته چیست؟

جهت تصحیح یا بهبود رنگ سوژه SCENE از تکنیکی به نام AWB استفاده می شود و هدف آن این است که تصاویر و ویدئوهای طبیعی تری توسط دوربین ارائه شود. ویژگی AWB (بالانس اتوماتیک رنگ سفید)، به این مفهوم است که دوربین توانایی جلوگیری از ایجاد رنگ های غیر واقعی را داشته و امکان تولید رنگ های غیر صحیح را برطرف می سازد. بدین ترتیب تصویر حاصل از اشیایی که ذاتا سفید هستند، در دوربین نیز سفید ارائه خواهد شد.

رنگ سفید را چشمان ما به خوبی تحت منابع گوناگون نوری تشخیص می دهد، اما دوربین های امنیتی معمولا در فهمیدن و درک درجه رنگ سفید سوژه موجود در تصویر، با مشکل مواجه هستند و گاهی ممکن است به اشتباه با رنگ آبی، سبز و یا نارنجی، رنگ سفید موجود در تصویر تعبیر شود. در شرایط مختلف روشنایی (نوری)، فرآیند تشخیص رنگ یعنی رنگ سفید و سایر رنگ ها را چشمان ما به دقت انجام می دهد و برای شرایط مختلف، تصحیحات و تنظیمات لازم را اعمال می کنند.

اگر تصاویر دوربین مدار بسته نصب شده بر روی یک دیوار مثلا سفید را مشاهده کنید، متوجه ارائه و تنظیم دیگر رنگ های ویدئو و یا تصاویر، مطابق همان رنگ خواهید شد، اکثر دوربین های مدار بسته دارای خطا و اشتباه در این خصوص هستند، به ویژه اگر کل سوژه scene تحت سلطه یک رنگ باشد (یک رنگ غالب در سوژه وجود داشته باشد) یا رنگ سفید طبیعیnatural white در سوژه موجود نباشد، امکان تولید رنگ های نادرست و ناخوشایند در نتیجه کار وجود دارد. یک دوربین امنیتی جهت ارائه رنگ های دقیق و قابل اطمینان برای اهداف امنیتی نیاز به یافتن یک نقطه مرجع به عنوان نماینده رنگ سفید و سپس اعمال تنظیمات (اصلاحات) برای سایر رنگ ها را بر مبنای آن نقطه مرجع سفید،  دارد.

از تکنیک AWB در دوربین های مدار بسته امنیتی پیشرفته بهره برده شده است، به واسطه وجود این ویژگی، مناسب ترین بالانس رنگ سفید محاسبه می شود و این مسئله هنگام مشاهده رنگ کل سوژه، محسوس می باشد. در مدل های پیشرفته دوربین های مدار بسته از ویژگی ردگیری اتوماتیک بالانس رنگ سفید تحت عنوانATW) ،(Auto-tracking White Balance  بهره جسته شده است.

از یک مرجع بالانس رنگ سفید ثابت در داخل تنظیمات خود دوربین، دوربین های دارای ویژگی ATW برخوردار می باشند، از این رو، حتی اگر رنگ سفید در سوژه وجود نداشته باشد، دوربین توانایی ارائه درست و دقیق رنگ ها را دارد. قابلیت خلق تصاویر مطمئن و ثابت قدم، حتی در شرایط نوری نامساعد و مشکل را، دوربین های دارای سنسور تصویری دیجیتال پیکسلی، دارا هستند.

کارکرد دوربین مدار بسته یا دوربین تحت شبکه بدون سیم برای مقاصد ترافیکی

بی شک به واسطه محدودیت های اجرایی و مالی، سیستم های دوربین مدار بسته یا دوربین تحت شبکه بدون سیم گزینه نهایی نخواهد بود. اما در برخی شرایط، برای داشتن سیستم دوربین مدار بسته و یا دوربین تحت شبکه، سیستم های بدون سیم منطقی ترین گزینه می باشند.

نیازهای امنیتی نظارت ترافیک، یکی از گزینه هایی است که در بالا بدان اشاره شد. به دلایل رجوع به سیستم های بدون سیم در ذیل اشاره می شود:

وضعیت محیطی نظارت حوزه ترافیک، نخستین موردی است که بایستی مورد توجه قرار گیرد. به کابل کشی کواکسیال یا کابل شبکه برای نمونه CAT6، در هر دوربین، صرف نظر از نوع دوربین اعم از دوربین مدار بسته یا دوربین تحت شبکه، نیاز است. بی شک، امکان کابل کشی در محیط های ترافیکی، یک معضل خواهد بود. عدم پایان تردد شهری، مهمترین دلیل است، لذا کابل کشی در عمل با مشکل مواجه خواهد شد. مورد بعدی، امکان وارد شدن آسیب به زیرساخت هایی مانند کابل های مورد استفاده در محیط هایی همچون بزرگراه ها یا خیابان می باشد. همچنین امکان سرقت زیرساخت های سیستم های نظارتی دوربین مداربسته یا دوربین تحت شبکه همواره باید در نظر گرفته شود.

مسافت های مورد نظارت در سیستم های دوربین مدار بسته، مورد بعدی در خصوص استفاده های ترافیکی است که گاها برای پوشش مناسب نظارتی ترافیکی در طول یک بزرگراه، نیازمند پوشش مسافت های طولانی هستیم. به طور مثال، در یک نگاه واقع بینانه نمی توان مسافت در ابعاد 40km را توسط سیستم های دوربین مدار بسته یا دوربین تحت شبکه وابسته به سیم کشی یا کابل کشی کنترل نمود.

در انتها باید این نکته را در نظر داشت که راه حل، قطعا استفاده از دوربین مدار بسته بی سیم نیست. به هیچ وجه توان پوشش ابعاد مورد استفاده در مقاصد ترافیکی را این سیستم ها نخواهند داشت. استفاده از تجهیزاتی همچون رادیو نانواستیشن، شیوه مورد توصیه در این موارد می باشد. به صورت که ارسال داده ها بدون استفاده از سیم کشی و با ایجاد نقاط انتقال انجام می شود و هرگز ارسال داده ها به صورت مستقیم از دوربین تحت شبکه یا دوربین مدار بسته انجام نخواهد پذیرفت.

نصب دوربین مدار بسته در بیمارستان

تضمین امنیت، کنترل و نظارت مناسب اماکن، یکی از نیازهای اساسی در بیمارستان ها و مراکز درمانی می باشد. یکی از دغدغه های اصلی صاحبان و مدیران این مجموعه ها، کنترل ورود و خروج مراجعه کنندگان به این مکان ها و یا الزاما کنترل و نظارت ورود و خروج از انبارها و نظارت دقیق بر قسمت های مختلف بیمارستانی همچون اتاق های عمل، آزمایشگاه ها، بخش های ویژه مثل، بخش CCU و ICU و بخش های اورژانس بیمارستان، می باشد. از این رو، نصب دوربین های مداربسته جهت کنترل دقیق تر در بیمارستان ها و مراکز درمانی، مناسب ترین کار می باشد.

انتخاب برند مناسب اصلی

با توجه به نگرانی های اصلی مدیران این گونه مجموعه ها که میزان هزینه ها، ماندگاری و حفظ کیفیت تجهیزات خریداری شده و همچنین حساسیت بالای بیمارستان ها و مراکز درمانی می باشد، پیشنهاد ما برندهای کره ای دوربین های مدار بسته CNB ، دوربین های مدار بسته SAMSUNG و دوربین های مدار بسته MICRONIX می باشد، همچنین برای کسانی که محدودیت هزینه کمی دارند برندهای SONY و PANASONIC توصیه می شود.

با توجه به فراگیر شدن استفاده از دوربین های مدار بسته آنالوگ در بیمارستان ها و مراکز درمانی، باید به هنگام انتخاب نوع سیستم دوربین مدار بسته به این نکته اشاره کرد که معمولا بعضی از نیازهای خاص کاربران را، این نوع از دوربین های مداربسته در خصوص رزولوشن و وضوح تصویر بسیار بالا در برخی از موارد که به دیدن جزئیات خاص با دقت بسیار بالا نیاز باشد، برآورده نمی کنند، از این رو گزینه مناسبی که جهت پوشش اینگونه نیازها در بیمارستان ها و مراکز درمانی می تواند مورد استفاده قرار گیرد، دوربین های مدار بسته تحت شبکه یا دیجیتال HD می باشد.

انتخاب مناسب محل نصب دوربین مدار بسته

استفاده از دوربین های مدار بسته جهت مشاهده بیماران و پرسنل شاغل در این مراکز درمانی یکی از مهم ترین کاربردهای نصب دوربین مدار بسته در بیمارستان ها می باشد، بنابراین چندین دوربین مداربسته  بایتسی در راهروها و مراکز تردد پرسنل و بیماران نصب شود، ورودی درب اصلی این مراکز و همچنین ورودی های اصلی هر بخش دیگر مورد حایز اهمیت جهت نصب دوربین مدار بسته می باشد که می بایست یک دوربین مداربسته جداگانه برای آن تعبیه شود.

نصب دوربین مدار بسته در واحدهای اداری

دوربین های مدار بسته بایستی به منظور کنترل صندوق های دریافت و پرداخت وجوه و اسناد مالی و بخش مربوط به امور مالی و پرسنلی و انبارهای موجود که در آن اقلام دارویی و تجهیزات پزشکی وجود دارند، تعبیه شوند که تعداد دوربین های مدار بسته مورد نیاز بسته به محیط و ابعاد و چیدمان داخلی این محیط ها، متغیر می باشد.

دوربین مدار بسته در برابر آفتاب

همانند سایر تجهیزات الکترونیکی، دوربین مدار بسته نیز به مراقبت و نگهداری نیاز دارد. در واقع، بایستی شرایط مناسبی جهت  کارکرد و ماندگاری کیفیت اولیه دوربین مداربسته نصب شده فراهم آوریم، در صورتی که دوربین دارای قابلیت های متناسب با شرایط آب و هوایی بسیار سرد و یا بسیار گرم نباشد، امکان به وجود آمدن اشکال و یا قطعی دائمی وجود دارد. به منظور کارکرد مناسب دوربین در سرما، دمای محیط نباید از ۲۵ درجه سانتی گراد کمتر باشد، در غیر این صورت می بایست توسط یک کاور فن و هیتردار، دمای محیط پیرامون دوربین مدار بسته کنترل شود. البته در روزهای گرم تابستان، گرمای حاصل از وجود کاور و گرمای تعریف شده برای دوربین مدار بسته، از حد مجاز بیشتر شده و منجر به بروز اختلالاتی در دوربین مداربسته می شود.

شرکت های سازنده برای رفع این مشکل در دوربین مدار بسته، اقدام به ساخت و تولیدات دوربین مداربسته با بدنه محافظ یا به اصطلاح SUN SHILD نموده اند.

جهت محافظت از این نوع دوربین ها در برابر گرما، از یک روکش و یک سایه بان که با مقداری فاصله به بدنه دوربین مداربسته متصل هست، استفاده شده است، همچنین یک رادیاتور جهت کنترل حرارت بالای دوربین در زیر بدنه دوربین مدار بسته تعبیه شده است.

کاورهای SUN SHILD منجر به کاهش استفاده از کاورهای فن دار پردردسر شده است. در برخی از دوربین های مداربسته کیسه هایی برای جذب رطوبت محیط  تعبیه شده تا رطوبت احتمالی وارد شده به دستگاه را جذب نماید. کاورهای SUN SHILD  خاصیت ضد آب دارند، اما اگر رطوبتی وارد کاور دوربین شود، توسط مواد بخصوصی جذب و رفع شده و این عمل منجر به افزایش طول عمر دوربین های مدار بسته نصب شده می شود.

نصب دوربین مدار بسته در واحدهای اداری

دوربین مدار بسته CNB

مدل WCL-21S، مدل WCM-21VF، مدل XCM-21VF، مدل WBL-21S و مدل WFL-21S از برند CNB کره، با قابلیت دید در شب، دارای بدنه IP-66، ضدآب و گرد و غبار، حاوی مواد ضد رطوبت و دارای رزولوشن و وضوح تصویر 650 تیوی لاین می باشند که دارای بدنه ای SUN SHILD دار بوده و در طول چندین سال گذشته با نصب بیشمار از این مدل های ذکر شده در پروژه های مختلف در سراسر کشور، نتیجه مطلوبی حاصل گردیده است.

دوربین مدار بسته سونی SONY

دوربین مدار بسته سونی SONY، یکی از معروف ترین برندهای سیستم های حفاظتی دوربین مدار بسته می باشد که در ایران نیز از شهرت بالایی برخوردار است. کمپانی ژاپنی سونی، یکی از قدیمی ترین تولید کنندگان دوربین در جهان می باشد. سونی همواره به نیاز مشتریان دوربین مدار بسته توجه خاصی داشته و با استفاده از قطعات با کیفیت و دارای تکنولوژی روز سعی نموده موجبات رضایت مشتریان خود فراهم سازد.

در این مقاله قصد داریم به معرفی چند محصول از برند دوربین مدار بسته سونی بپردازیم. SNCCS10، یکی از محصولات معروف بازار می باشد که از کیفیت بسیار بالایی برای امور نظارتی تحت شبکه برخوردار می باشد. قابلیت موشن دتکتور داخلی و آلارم رکورد، از جمله ویژگی های منحصر به فرد این دوربین مداربسته می باشد. وجود لنز پرقدرت اتوآیریس باعث شده تا از این دوربین مدار بسته صرفا انتظار کیفیت بالا را داشته باشیم. از این رو، با توجه به خصوصیات فیزیکی دوربین مدار بسته می توانید اقدام به نصب دوربین مدار بسته سونی هم در فضای داخلی و هم در فضاهای خارجی نمایید. در فضای بیرونی و در کاور و پایه های IP-66 نیز می توانید این مدل دوربین مدار بسته سونی را نصب نمایید.

از دیگر ویژگی های منحصر به فرد این دوربین سونی، تولید عکس هایی با روزلوشن بسیار بالا همراه با رنگ بندی بسیار عالی می باشد. می تواند اطلاعات خود را به صورت همزمان با استفاده از این دوربین مدار بسته سونی به چند کامپیوتر ارسال نمایید.

در بین سایر محصولات مشابه، دوربین مداربسته سونی نسبت کیفیتی که ارائه می دهد، مقرون به صرفه تر هستند و مناسب ترین گزینه برای آن دسته از متقاضیانی که به دنبال بهترین ها هستند، خواهد بود. در این دوربین های مدار بسته می توانید از یک رمز عبور و یک سیستم فیلترینگ جهت ارتقای سطح امنیت سیستم استفاده نمایید.

SNC-CS50N، مدل دیگری از دوربین سونی است که به معرفی آن  خواهیم پرداخت. در این دوربین مدار بسته سونی، بهترین گزینه برای کسانی است که به دنبال آخرین تکنولوژی های پردازش تصاویر در دوربین های مداربسته با کیفیت هستند.

یکی از مزیت های این مدل از دوربین مدار بسته سونی، دریافت تصاویری با فرمت های مختلف می باشد. وجود یک الگوریتم داخلی در سیستم، امکان استفاده در شب و روز برای این دوربین را میسر ساخته است. به سادگی می توانید تصاویری با شفافیت بالا در محیط های کم نور، در اختیار داشته باشید.

نصب دوربین مدار بسته در واحدهای اداری

در واقع وجود دتکتورهای هوشمند در این مدل دوربین مدار بسته سونی منجر به انجام نظارت و مانیتورینگ به بهترین شکل ممکن شده است.