نوامبر 7, 2017

نکات مهم در انتخاب دستگاه ضبط دوربین مدار بسته

نکات مهم در انتخاب دستگاه DVR

تعداد کانال دستگاه DVR:

از نکات ثانوی در انتخاب یک دستگاه DVR در صنعت دوربین مدار بسته تعیین کردن تعداد کانال دستگاه است. همانگونه که قبلا ذکر شد به طور معمول دستگاه DVR  با تعداد کانالهای 4، 8 و 16 تولید می شود. بکارگیری دی وی آرهای با بیشتر از 16 کانال بصورت اندک مورد استفاده قرار می گیرد چرا که در این زمینه پیشرفت های بسیار اندکی رخ داده است. در هنگام انتخاب دستگاهDVR  باید به قابلیت افزایش تعداد دوربین ها هم دقت نظر داشت. به دلایل اندک بودن تعداد کانال موجود در دوربین ها اگر در آینده قصد زیاد کردن دوربین ها را داشته باشید باید دستگاه های دی وی آر خود را عوض نمایید.

 

رزولوشن ضبط در انتخاب دستگاه DVR

از دیگر نکات مهم در انتخاب دستگاه DVR رزولوشن ضبطی دستگاه می باشد.  قبلا نیز بیان شد به هر میزان که کیفیت ضبط و تعداد فریم دستگاه بالا باشد بهای دستگاه نیز افزایش خواهد یافت. از عوامل تاثیرگذار دیگر در انتخاب دستگاه DVR تعداد هاردهای قابل پشتیبانی موجود در آنها می باشد. در شرایطی که به ضبط کردن برای یک دورۀ خیلی طولانی احتیاج پیدا کنید به طور حتم باید دستگاه هایی را بکار بگیرید که از حیث تعداد و ظرفیت هارد دیسک قابل پشتیبانی این شرایط را برای شما ایجاد کند.
در واقع قابلیت رزولوشن ضبطی دستگاه های دی وی آر، تعیین کنندۀ اندازۀ  تصاویر ضبطی دستگاه DVR می باشد به این معنی که اندازۀ آنها چقدر می باشد که از دیگر مشخصات مهم و اساسی دستگاه های DVR به حساب می آیند.

انتخاب دستگاه DVR

رزولوشن ضبطی تصاویر دستگاهDVR از مهم ترین عوامل تعیین کنندۀ جزئیات تصاویر هستند. با بکارگیری قابلیت رزولوشن ضبطی تصاویر دستگاه های DVRمی توان به  جزئیات بسیاری در مورد تصاویر دست یافت. که در زمان گزینش دستگاههای دی وی آر باید به تعداد فریم ضبطی در رزولوشن ها دقت کرد.

تاثیر رزولوشن های ضبطی در انتخاب دستگاه DVR

یکی از جداولی که قابلیت رزولوشن های ضبطی دستگاه DVR را نشان می دهد در پایین مختصرا بیان شده است.
قالب رزولوشن     استاندارد تلویزیونی PAL (مورد استفاده در ایران)     استاندارد تلویزیونی NTSC آنالوگ

2MP                                                           1920*1080                      960*480
1.3MP                                                           1080*960                       720*480
1MP                                                           1280*720                       704*480

و اندازه های قدیمی تر (منسوخ شده)

WD1                                                             960*576                       960*480
D1                                                              720*576                       720*480
4CIF                                                             704*576                       704*480
2CIF                                                             704*288                       704*240
QCIF                                                             176*144                       176*120

موانع و محدودیت های رزولوشن در انتخاب دستگاه DVR

دوربین مداربسته آنالوگ محدودیت رزولوشن تصاویر تا آخر WD1 را دارا می باشند. همچنین رزولوشن ضبطی دستگاه DVR نیز بیشتر از این میزان نخواهد بود. اما در شرایطی که به کیفیت ضبطی بیشتر از WD1 احتیاج پیدا کنید مناسبترین کار بکار گیری سیستم مداربسته تحت شبکه یا دیجیتال می باشد.

نرم افزارهای انتقال تصاویر

در زمان انتخاب دستگاه DVR توجه به وضعیت نرم افزارهای انتقال تصاویر از دیگر نکات مهم به شمار می رود. که توجه به آن لازم و ضروری می باشد.
معمولا دستگاه های مختلفی از نرم افزارهای انتقال تصاویر متفاوت حمایت می کنند. همچنین نرم افزارها از قابلیت ها و توانایی های گوناگونی نسبت به هم برخوردار می باشند. در زمینه برندهای متفرقه به طور معمول ضعف های بسیاری مشاهده می شود.

تعداد هاردهای قابل پشتیبانی

به طور معمول تعداد هاردهای قابل پشتیبانی دستگاه های دی وی آر مقدار ثابتی می باشد. ولی همچنین امکان دارد شرایطی  پیش آید که احتیاج به ضبط زیادتری پیدا کرده که در این صورت امکان دارد دستگاهی از دستگاه های مشابه پیدا شود که تعداد بیشتری هارد را پشتیبانی کند. در این مواقع این ویژگی از اهمیتی زیاد برخوردار می شود.
در مواقعی که به ضبط تصاویر در مدت زمان طولانی احتیاج شود باید دستگاه هایی با پورت E-SATA مورد استفاده قرار گیرد.

شرکت داده پردازان پارسوا