دوربین مدار بسته بیسیم

دوربین مدار بسته بیسیم همانطور که از نام این دوربین ها نیز مشخص است، در این نوع سیستم ها نیازی به کابل کشی برای ایجاد بستر انتقال تصویر در دوربین مدار بسته وجود ندارد.این دسته از دوربین مداربسته ها با استفاده از امواج رادیویی سیگنال های تصویر را مخابره می کنند.

دوربین مدار بسته

 

منبع تغذیه در دوربین مدار بسته بیسیم:

منبع تغذیه در دوربین مداربسته بی سیم به دو گونه است 

استفاده از باطری

در این روش به جای استفاده از برق مستقیم  توسط باطری هایی که در داخل دوربین مداربسته تعبیه شده است ، تغذیه می شوند. از مزیت هایی که این روش می توان به مواردی همچون:  کاهش هزینه کابل کشی و داکت ، و قابل حمل بودن دوربین مداربسته اشاره کرد. عیب استفاده از باطری به عنوان منبع تغذیه در دوربین مدار بسته نیاز به شارژ پی در پی و تعویض باطری می باشد که اصلا خوشایند نمی باشد.

استفاده از سیم کشی

دراین روش نیروی الکترونیکی مورد نیاز دوربین مداربسته وایرلس از طریق کابل کشی و سیم کشی مستقیم برق انجام می شود و فقط کابل ویدئویی به آن وصل نمی شود.

همانطور که در بالا نیز اشاره شد ، این نوع از دوربین مدار بسته ها با استفاده از امواج رادیویی اقدام به انتقال تصویر می کنند که ممکن است مشکلاتی را برای مصرف کنندگان ایجاد کند، این امواج همانند بسیاری از دستگاه های مخابراتی از طول موج 2.4 گیگاهرتزی استفاده می کنند ، که ممکن است باهم تداخل داشته و تصاویر مناسبی از این طریق ارسال نشود.

آب و هوای ناپایدار و بارانی ، نویز دیگر دستگاهه های بیسیم و مخابراتی و فاصله زیاد دیگر مشکلاتی هستند که این نوع دوربین مدار بسته ها با آن روبرو می باشند و تاثیر زیادی بر روی کیفیت تصاویر ارسالی از این طریق می گذارد.

شرکت داده پردازان پارسوا

هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.