دوربین مدار بسته دیجیتال و برخی از قابلیت های آن

دوربین مدار بسته دیجیتال و برخی از قابلیت های آنامروزه استفاده از دوربین مدار بسته در بسیاری از مکان ها رواج داشته و هر روزه بر تعداد افراد و مکان هایی که برای برای ایجاد فضایی امن از دوربین مداربسته استفاده می کنند افزوده می شود. در هنگام خرید دوربین مدار بسته ما با دوگونه از  این نوع مواجه می شویم:

در این مقاله قصد داریم به بررسی برخی از ویژگی ها و خصوصیات دوربین های مدار بسته دیجیتال بپردازیم، با داده پردازان پارسوا همراه باشید...

دوربین مدار بسته

ویژگی Pan ،Tilt و ویژگی مهم Zoom در حدود 40 برابر از جمله ویژگی هایی هستند که می توانند باعث افزایش تشخیص و نظارت دقیق و آسان از طریق این دوربین ها شود .

این IP Camera ها می توانند تصاویر را مستقیما و از طریق شبکه ی اینترنت به صورت زنده به سراسر جهان ارسال کنند .برای امتحان این قضیه شما می توانید با استفاده از یک جستجوی ساده در اینترنت  و موتور های جستجو برخی از دوربین های مداربسته ی حفاظت نشده را ببینید . برای مثال ، در موتور جستجوی گوگل با عنوان inurl: CgiStart?page=Single به جستجو پرداخته و چندین لینک از دوربین های مداربسته ی پاناسونیک را مشاهده کنید، برخی از این دوربین ها با توجه به نوعشان علاوه بر مشاهده ی تصاویر امکان  Zoom  و Tilt را نیز به شما می دهند.

ولی برای اینکه سایر افراد نتوانند تصاویر ارسالی از طریق دوربین مداربسته دیجیتال شما را ببینند چه کاری باید انجام دهیم؟ و بستر انتقال تصویر در دوربین مداربسته دیجیتال چگونه باید باشد؟

توصیه هایی در رابطه با نحوه ی ایمن سازی استفاده از دوربین مداربسته دیجیتال:

 1. اگر از اینترنت به عنوان بستری برای انتقال تصویر استفاده می کنید ، حتما از Firewall استفاده کرده و تنظیمات آن را به صورت دقیق انجام دهید و توجه داشته باشید که کسی به غیر از خودتان از ای تنظیمات اطلاعی نداشته باشد (برای رعایت نکات امنیتی) .

2.  بعد از نصب و تنظیم دوربین ها ،خودتان به صورت تستی تلاش کنید تا  از بیرون  شبکه به این دوربین مداربسته ها متصل شوید، اگر بتوانید این کار را انجام داده و وارد شبکه شده و تصاویر ارسالی از این دوربین ها را مشاهده کنید، حتما به ایمن سازی شبکه خود فکری کنید..

 3. کلیه راه هایی که احتمال دارد از طریق آن افراد دیگری به دوربین ها و شبکه دسترسی داشته باشند را کنترل و ایمن سازی کنید، برای انجام این کار شما می توانید از لیست های ایمنی و امنیتی استفاده نمایید و یا از طریق شرکتهای مشاورکه در زمینه ی سیستم های امنیتی و دوربین مداربسته فعالیت دارند کمک بگیرید.

4. اینترنت یک گزینه ی مناسب برای بستر انتقال تصویر در دوربین مدار بسته می باشد ،ولی برای استفاده ی امن از این شبکه و دوربین های مدار بسته دیجیتال، حتما از رمزگذاری بر روی سیستم ها استفاده کرده و سپس کار انتقال تصویر را انجام دهید.

شرکت داده پردازان پارسوا

هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.