نوامبر 1, 2017

چگونه می توانیم دستگاه DVR دوربین مدار بسته را نصب کنیم؟

DVR دوربین مدار بسته

دستگاه DVR دوربین مدار بسته : یکی از مهم ترین بخش های که در رابطه با سیستم مدار بسته مهم می باشد بخش نصب دستگاه DVR است . در ادامه این مطلب ما قصد داریم چگونگی نصب این دستگاه را برای شما بیان کنیم : (با ما همراه باشید) .

اطلاعات مفید برای نصب دستگاه DVR چه می باشد:

باید فراموش نکنیم که دستگاهای DVR که نسل قدیم می باشند با دستگاههای نسل چندان دارای تفاوت های زیادی نیستند . فقط در مورد دستگاههای نسل جدید آنچه مورد توجه است به به نوع تکنولوژی (AHDHDTVIHDCVI) مرتبط میشود که DVR ها در هر کدام از این نوع تکنولوژی ها با دیگری دارای همخوانی نیستند.

به چه تجهیزاتی نیاز داریم ؟

ما برای اینکه یک دوربین مداربسته آنالوگ را نصب کنیم به تجهیزاتی خاصی نیاز داشته ایم که در ادامه برای شما این تجهیزات را بیان کرده ایم :

1.      دوربین مداربسته آنالوگ : دریافت نمودن تصاویر وظیفه این قسمت می باشد .

2.      کابل تصویر RG59 : این قسمت وظیفه دارد که تصاویر از دوربین به نمایشگر یا دستگاه DVR انتقال دهد .

3.      کابل برق: این قسمت وظیفه داشته است تا برق را از منبع تغذیه به سمت دوربین انتقال دهد .

4.      منبع تغذیه یا آداپتور: این قسمت وظیفه دارد که ولتاژ برق شهر (220ولت) به ولتاژ متناسب با دوربین (معمولا 12ولت) تغییر  دهد .

5.      دستگاه DVR: این قسمت وظیفه  داشته است تا ضبط و آنالیز تصاویر را انجام بدهد .

6.      هارد دیسک: این قسمت در DVR واقع شده است  و   ذخیره تصاویر وظیفه این بخش است .

7.      نمایشگر: این قسمت وظیفه داشته است تا تصاویر را نمایش بدهد .

8.      فیش ها و اتصالات: این قسمت در جهت اتصال نمودن بخش های متفاوت مورد استفاده قرار گرفته می شود .

 به صورت معمول یک دستگاه DVR تجهیزات زیر را داشته است :

1.      کابل تغذیه یا آداپتور

2.      مووس )در تعدادی از  دستگاه ها به شکل مووس بی سیم قرار داشته است )

3.      کابل SATA (در جهت متصل نمودن هارد دیسک به دستگاه می باشد )

4.      کابل VGA (این امکان وجود دارد که دستگاه شما این بخش را نداشته باشد )

5.      کابل )HDMI این امکان وجود دارد که دستگاه شما این بخش را نداشته باشد (

6.      کنترل از راه دور یا ریموت کنترل (این امکان وجود دارد که دستگاه شما این بخش را نداشته باشد)

7.      هارد دیسک ) تعداد خیلی کمی از  دستگاه های DVR هستند که هارد نداشته اند و و لازم است برای تعداد زیادی از آنها هاردرا به صورت جداگانه ای تهیه نمود (

مقدمه ی در مورد ورودی/خروجی های دستگاه DVR

·         Video Input یا ورودی تصویر: این بخش برای متصل نمودن دوربین ها به دستگاههای DVR استفاده می گردد و  عموما با توجه به کانال های تصویر و یا میزان ورودی ها دستگاههای DVR طبقه بندی می شوند . عموما ورودی های تصویر دستگاه مادگی BNC می باشند .

·         Video Output یا خروجی تصویر: خروجی های تصویری در دستگاه های DVR با یکدیگر دارای تفاوت های می باشند . برای متصل کردن دستگاه به تلویزیون از خروجی تصویر آنالوگ یا CVBS استفاده می گردد . دستگاهای DVR که جزی از نسل جدید محسوب می شوند این خروجی را ندارند . معمولا خروجی های تصویر CVBS به صورت مادگی BNCمی باشند .

·         Audio Output یا خروجی صدا : اگر که اتصال میکروفنی به دستگاه را برقرار کرده باشید شما می توانید این خروجی را به هدفون صدا یا بلندگو متصل نمایید و سپس صدا را دریافت کنید . عموما این خروجی مادگی AV می باشد .

·         Audio Input یا ورودی صدا : برای متصل نمودن میکروفن به دستگاه از ورودی صدا استفاده می کنند. شما می توانید به این واسطه به همراه تصویر ، صدا را نیز ضبط نمایید .

·         رابط LAN یا شبکه : برای اینکه دستگاه به شبکه های کامپیوتری یا اینترنت متصل شود از رابط شبکه استفاده می کنند . در دستگاه های که می توان دوربین شبکه را نیز متصل کرد ، برای متصل کردن دوربین های شبکه نیز از این درگاه استفاده می نمایند و عموما رابط LAN از نمونه استاندارد  مادگی RJ45 می باشد .

·         رابط USB  : این رابطه دارای  دو کاربرد اساسی می باشد . اول اینک برای متصل نمودن مووس به دستگاه می باشد و دوم اینکه وظیفه  بک آپ گیری یا پشتیبان گیری نمودن از تصاویر موجود در دستگاه را برعهده داشته است .

·         Alarm In/Out یا ورودی/خروجی آلارمدر تمامی  دستگاه های DVR  ورودی/خروجی آلارم موجود نیست . در واقع این پورت I/O به عنوان یک پورت قابل برنامه ریزی میباشد که  برای کاربردهای مختلف میتوان از آن استفاده نمود مثل متصل نمودن دتکتور دزدگیر و فعال نمودن آژیر .

·         رابطه سریال RS232 یا RS485  : در اصل برای به حرکت در آوردن دوربین های گردان یا PTZ از این رابط استفاده می گردد .

·         ورودی Power یا تغذیه:  برای برق دستگاهها از این ورودی ها استفاده می شود ، اکثر دستگاهها خود دارای آداپتور می باشند در صورتی که در برخی از موارد به شکل مستقیم اتصال بین دستگاه به برق شهری صورت می گیرد .

·         سوئیچ روشن/خاموش: در جهت روشن یا خاموش نمودن دستگاه مورد استفاده قرار گرفته می شود .

·         خروجی تصویر VGA : در اصل برای اینکه بین دستگاه به نمایشگر یا تلویزیون اتصال برقرار شود از این خروجی استفاده می گردد . این خروجی فعلی می تواند حداکثر با وضوح Full HDD تصاویر را انتقال دهد .

·         خروجی تصویر :  HDMI پیش تر استفاده از این خروجی زیاد مد نظر نبوده است و تنها به عنوان یک آپشن بر روی دستگاهها نصب می شده اما این روزها مشاهده می کنید که  دستگاه های جدید همگی خروجی تصویر HDMI را داشته اند . خروجی HDMII به عنوان یک خروجی صدا و تصویر می باشد که  می تواند تصویر با رزولوشن های بسیار بالا را انتقال بدهد . دستگاه DVR دوربین مدار بسته

مراحل نصب DVR به چه صورتی می باشد :

  • قبل از اینکه دستگاه DVR دوربین مدار بسته نصب شود باید دوربین مداربسته را نصب نمایید و سپس فعال سازی ان را انجام دهیم .
  • تغذیه دستگاه DVR به واسطه کابل برق یا آداپتور شکل می گیرد . بعد از آن باید کلید پشت دستگاه را برای روشن شدن دستگاه بزنید تا دستگاه روشن گردد . دقت داشته باشید که عموما کلید روشن کردن دستگاه در پشت دستگاه قرار داشته است .
  • در اینجا باید به وسیله کابل VGA یا HDMI خروجی ویدئویی دستگاه را به نمایشگر یا تلویزیون متصل نمایید .
  • به واسطه رابط USB  باید اتصال بین موس و دستگاه را برقرار نمایید تا بتوانید تنظیمات دستگاه را در اختیار داشته باشید .
  • اتصال بین دوربین به واسطه یک کابل تصویر به ورودی تصویر دستگاه را برقرار نمایید .
  • اگر که دوربین شما روشن باشد و سپس این مراحل را به شکل صحیحی انجام داده باشید شما می توانید در نمایشگر تصویر دوربین را مشاهده نمایید .
  • در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در این زمینه دارید باید مقالات مربوط به تنظیم منوی دستگاههای DVRرا مطالعه نمایید .دستگاه DVR دوربین مدار بسته