نوامبر 1, 2017

چگونه می توانیم دوربین مداربسته آنالوگ را نصب کنیم ؟

چگونه می توانیم دوربین مدار بسته آنالوگ را نصب کنیم ؟

نصب دوربین مدار بسته : برای اینکه یک دوربین مداربسته آنالوگ را نصب کنیم کار پیچیده ی نیاز نیست انجام دهیم . اما ممکن است برای شخصی که اصلا این کار را تا به حال انجام نداده کار سختی باشد . در ادامه این بخش ما به صورت ساده این مراحل را برای شما بیان کرده ایم چگونه می توانیم دوربین مداربسته آنالوگ را نصب کنیم ؟

برای اینکار به چه تجهیزاتی نیاز داریم ؟

ما برای اینکه یک دوربین مدار بسته آنالوگ را نصب کنیم به تجهیزاتی خاصی نیاز داشته ایم که در ادامه برای شما این تجهیزات را بیان کرده ایم :

1.      دوربین مداربسته آنالوگ : دریافت نمودن تصاویر وظیفه این قسمت می باشد .

2.      کابل تصویر RG59 : این قسمت وظیفه دارد که تصاویر از دوربین به نمایشگر یا دستگاه DVR انتقال دهد .

3.      کابل برق: این قسمت وظیفه داشته است تا برق را از منبع تغذیه به سمت دوربین انتقال دهد .

4.      منبع تغذیه یا آداپتور: این قسمت وظیفه دارد که ولتاژ برق شهر (220ولت) به ولتاژ متناسب با دوربین (معمولا 12ولت) تغییر  دهد .

5.      دستگاه DVR: این قسمت وظیفه  داشته است تا ضبط و آنالیز تصاویر را انجام بدهد. چگونه می توانیم دوربین مداربسته آنالوگ را نصب کنیم ؟

6.      هارد دیسک: این قسمت در DVR واقع شده است  و   ذخیره تصاویر وظیفه این بخش است .

7.      نمایشگر: این قسمت وظیفه داشته است تا تصاویر را نمایش بدهد .

8.      فیش ها و اتصالات: این قسمت در جهت اتصال نمودن بخش های متفاوت مورد استفاده قرار گرفته می شود .

نکته ) اگر قصد دارید که به صورت همزمان اتصال تصاویر و برق دوربین را انجام دهید باید از کابل ترکیبی استفاده نمایید .

نکته )شما می توانید در دوربین های آنالوگ تیوی لاینی به صورت مستقیم دوربین را به نمایشگر متصل کنید . اما فراموش نکنید که در این حالت نمی توانید ضبط تصاویر را انجام دهید . در دوربین های آنالوگی که مربوط به نسل جدید هستند امکان برقرار اتصال به صورت مستقیم وجود ندارد و باید حتما برای اینکار از دستگاه DVR استفاده شود .

 چگونه می توانیم دوربین مداربسته آنالوگ را نصب کنیم ؟

مراحل نصب چگونه می باشد :

 • برای شروع باید ابتدا دوربین را از دوربین جعبه بیرون بیاورید و سپس اقدام به شناسایی ورودی ها و خروجی ها کنید . دوربین باید حداقل دارای دو ورودی / خروجی باشد . یکی از آنها برای تصویر دوربین است و دیگری برای تغذیه مورد استفاده قرار گرفته می شود .
 • دقت داشته باشید که خروجی تصویر دوربین به صورت یک فیش مادگی BNC می باشد . اگر به ورودی تغذیه نیز دقت کنید شکلی همانند تغذیه تجهیزات الکترونیکی یا شبیه فیش های  آداپتور داشته اند .
 • باید به واسطه یک کابل تصویر RG59 که از دو سمت آن با فیش BNC  متصل است  ، اتصال خروجی تصویر دوربین را به دستگاه DVR   برقرار نمایید .
 •  برای اینکه برق دوربین آداپتور را تامین کنید باید دوربین را به برق شهری وصل نمایید و سپس اتصال بین خروجی و فیش تغذیه دوربین را برقرار نمایید .
 •  به واسطه خروجی های تصویر به نمایشگر باید دستگاه DVRرا به نمایشگر متصل نمایید و بعد از آن روشن کنید .
 • اگر شما هم مراحل پیشین را به درستی انجام داده باشید می توانید زمانی که دستگاه DVR را روشن کردید  تصویر های دوربین را بر روی نمایشگرتان مشاهده کنید .
 •  اتصال دیگر دوربین ها نیز به همین روال به دستگاه برقرار می شود .
 •   اگر که می خواهید بر روی دوربین خود تنظیماتی را انجام بدهید باید به واسطه دستگاه DVR این کار را انجام بدهید .

عیب یابی

اگر شما پس از اینکه مراحل را انجام دادید نتوانستید تصویر دوربین را بر روی دستگاه DVR مشاهده کنید ممکن است یکی از وضعیت های زیر رخ داده باشد :

 • کابل تصویر دارای مشکل می باشد : اگر می خواهید کابل تصویر را چک کنید می توانید به واسطه یک کابل کوتاه اتصال بین دوربین و DVR را برقرار نمایید .
 • منبع تغذیه مشکل داشته است : برای اینکه منبع تعذیه را چک کنید می توانید از یک ولت متر کمک بگیرید یا اگر دوربین شما دید در شب بوده است ابتدا می توانید سنسور نوری آن را بپئشاید تا فعال سازی دید در شب در دوربین شکل بگیرد . اگر که در تغذیه مشکلی ایجاد شده باشد باید کابل اتصال برقی یا برق ورودی آداپتور را چک نمایید یا اقدام به تعویض آداپتور کنید .
 •  تصویر نویز داشته است : اگر تصویر شما نویز های الکترونیکی داشته باشد یا به بیانی دیگر در تصویر شما نقاط ریز رنگی مشاهده شده باشید ممکت اسن به دلیل حساسیت  پایین چیپ تصویر دوربین یا وجود نور باشد و در اینجا هیچ راهی ندارید مگر اینکه از یک دوربین حرفه ای تری استفاده کنید و دوربین پیشین خود را کنار بگذارید .

اگر نویزهای که در تصویر مشاهده می کنید نویزهای الکترومغناطیسی هتسند که به صورت موج متحرک یا اعواح می باشند عموما در کابل کشی دوربین ها یا اتصال آنها مشکلاتی وجود داشته است .

شما باید در اینجا همه ی فیش های BNC را تست کنید و سپس اقدام به تعویض آنها نمایید و در صورتی که باز هم با انجام این روش ها مشکلات شماا  برطرف نشد باید از تقویت کننده در مسیر استفاده نمایید و یا مسیر کابل کشی را تغییر بدهید .

چگونه می توانیم دوربین مداربسته آنالوگ را نصب کنیم ؟

برای دوربین شما مشکلی ایجاد شده یا انطباق بین آنها با دستگاه شما برقرار نمی باشد :

باید دقت داشته باشید که در نمی توانیم دوربین های آنالوگ نسل جدید را بر روی دستگاهی قدیمی آنالوک مشاهده کنید و البته بر عکس همین موضوع نیز صدق می کند.

اگر چنین مشکلی برای شما رخ دهد باید حتما دستگاه DVR که انتخاب می کنید باا توجه به نوع تکنولوژی باشد که در دوربین شما وجود داشته است.

دقت کنید که نمی توانید بر روی دستگاهای DVR از دوربین های استفاده کنید که تکنولوژی های متفاوتیی داشته اند.

به عنوان مثال دوربین های AHD تصویری بر روی دستگاه HDCVI ندارند.

اگر جدا از این مشکلاتی که بیان کردیم دوربین شما دارای مشکلی دیگری بود باید به واسطهه  اتصال یک دوربین دیگر به جای آن ، از مشکل دوربین تان آگاه شوید.

اگر دوربین شما مشکلی داشته باشد می توانید به گارانتی http://iraneamn.net/دوربین را ارسال نمایید.

چگونه می توانیم دوربین مداربسته آنالوگ را نصب کنیم ؟