نوامبر 7, 2017

چگونه می توان تصاویر DVR را بدون آی پی استاتیک انتقال داد؟

چگونه می توان تصاویر DVR را بدون آی پی استاتیک انتقال داد؟

بسیاری از کسانی که از سیستم های مداربسته استفاده می کنند تمایل دارند که تصویردوربین های در اختیار خود را از راه دور و بوسیلۀ اینترنت مشاهده نمایند. برای انجام دادن این کار احتیاج به اینترنتی پرسرعت که هم مناسب با محل نصب کردن دوربین ها و همچنین با محل مشاهده تصاویر باشد.

شرکت های که ارائه کنندۀ خدمات اینترنتی می باشند با نظر به احتیاج و سفارشات شما ممکن است به شما آی پی داینامیک یا استاتیک ارائه دهند که به طور معمول برای استفاده کنندگان عادی از اینترنت ای پی دینامیک ارائه می شود. (در صورت نیاز به اطلاعات اولیه راجع به انتقال دادن تصاویر شما می توانید مقالۀ انتقال دادن تصاویر دوربین های مداربسته چه می باشد را مطالعه نموده و همچنین در صورت نیاز به آموزش دادن تصاویر اینترنتی مقالۀ آموزش دادن انتقال دادن تصاویر اینترنتی را مطالعه نمایید.)

آی پی داینامیک و استاتیک چه تفاوت هایی دارند؟

  • آی پی داینامیک: هنگامی که آی پی موجود داینامیک باشد هر دفعه که شما به اینترنت وصل شوید یک آی پی متفاوت به شما ارائه خواهد داد.

  • آی پی استاتیک: در زمانی که آی پی موجود استاتیک باشد در واقع شرکت آی اس پی یک آدرس آی پی شناخته شده به شما ارائه خواهد داد که معمولا این آی پی ثابت خواهد بود.

چه نوع از آی پی برای انتقال دادن تصاویر مناسب می باشد؟

به منظور انتقال دادن تصاویر احتیاج به یک آدرس مشخص و ثابت در محل نصب کردن DVR و NVR می باشد تا بوسیلۀ این آدرس شما توانایی ردیابی دی وی آر و یا همچنین ان وی آر خود را در محیط های اینترنتی داشته باشید. پس بکارگیری آی پی استاتیک به منظور داشتن یک آدرس اینترنتی ثابت بهتر می باشد.

درواقع وقتی که شما آی پی استاتیک را بکار می برید به راحتی می توانید آدرس آی پی خود را وارد کنید و به سیستم متصل شوید. ولی سوالی که در اینجا پیش می آید این است که در هنگام بکارگیری آی پی داینامیک چگونه می توان سیستم خود را ردیابی کرد.

چگونه می توان تصاویر را بر روی آی پی داینامیک انتقال داد؟

( به منظور آموزش دقیق در این زمینه به مطالب آموزشی انتقال دادن تصاویر بدون آی پی استاتیک به سایت no-IP مراجعه نمایید.)

در هنگام به کارگیری آی پی داینامیک مسئله خیلی پیچیده تر خواهد شد زیرا شما از زمان تغییر آی پی خود مطلع نخواهید شد و بهترین راه به منظور جستجو کردن این تغییرها ایجاد کردن یک آدرس آی پی سرویس داینامیک DNS و DDNS می باشد. مناسبترین سرویس دهنده برای چنین کاری وبسایت dyndns.com می باشد که همچنین بصورت رایگان است.

در هنگامی که شما یک حساب در این وبسایت ایجاد کردید حال می توانید یک اسم هاست ویژه دریافت کنید مثل ‘’mydvr.ddns.org’’ این اسم مثل اسم یک وبسایت می باشد که در مرحله بعد شما بایستی این اسم هاست را به آی پی داینامیک موجود پیوند دهید.( در بخش نام نویسی آی پی موجود به صورت خودکار شناسایی خواهد شد.)

بعد از نام نویسی اطلاعاتی راجع به حساب DDNS شما به شما از طریق سایت داده خواهد شد. بعد نوبت تنظیم کردن روتر است البته دقت کنید که مودمتان بایستی DDNS  را ساپورت کند( اکثر مودم های امروزی این توانایی را دارا می باشند.) همچنین در بخش تنظیمات مودمتان اطلاعات DDNS را وارد نمایید. درواقع دستیابی به بخش DDNS در مودم های گوناگون تفاوت دارد.

همچنین بعد از وارد کردن نام کاربری ، رمز و اطلاعات دیگر حساب مودم شما این امکان را ایجاد می کند که هر دفعه که آی پی داینامیک شما تغییر مکان داد آدرس آن را به راحتی ردیابی کرده و بدین صورت بدون اینکه نیازی به آی پی داینامیک داشته باشید می توانید تصاویر خود را انتقال دهید.

شرکت داده پردازان پارسوا