نوامبر 7, 2017

چگونه کیفیت تصاویر دوربین‌ مدار بسته را با «تثبیت کننده تصویر» ارتقا دهیم

اکسیس توضیح می‌دهد ; چگونه کیفیت تصاویر دوربین‌ مدار بسته را با «تثبیت کننده تصویر» ارتقا دهیم : Image Stablizationیا تثبیت کننده تصاویر  یکی از عوامل در «دریافت تصاویر باکیفیت» توسط دوربین مدار بسته می‌باشد.

چگونه کیفیت تصاویر دوربین مدار بسته را با تثبیت کننده تصویر ارتقا دهیم

تصاویر مبهم و بی کیفیت در نتیجه از دست رفتن فوکوس در اثر عواملی از جمله وزش باد و برخورد آن به دوربین‌ها، تاثیر عبور قطار، کامیون‌های سنگین و … می باشد.
ممکن است دوربین معروفی خریداری کنید، که  به لحاظ سخت افزاری قدرتمند بوده و تمام‌پارامترهای مهم اعم از تغذیه مناسب، جنس کابل و نحوه اتصال کابل BNC را هنگام نصب رعایت کرده باشید ولی از کیفیت تصاویر آن ناراضی باشید که یکی از دلایل این بی کیفیتی تصاویر ممکن است وجود لرزش‌(هرچند خفیف) باشد. برای برطرف کردن این مشکل اغلب کمپانی‌ها از تثبیت کننده تصویر دیجیتال استفاده می‌کنند که بسته به نوع برنامه نویسی، تاحدی موثر واقع می‌شود.

چگونه کیفیت تصاویر دوربین‌ مدار بسته را با «تثبیت کننده تصویر» ارتقا دهیم

کمپانی AXIS سیستمی ا‌رائه کرده است که امکان تثبیت تصاویر و حذف لرزش را بصورت واقعی با استفاده از ژیروسکوپ و یک برنامه نرم افزاری ویژه، امکان پذیر نموده است.
به گفته اکسیس، ( کیفیت تصاویر دوربین مدار بسته )برای اولین بار یک سیستم مکانیکی و نرم افزاری با هم ترکیب شده تا تصاویر دوربین های نظارتی را  تثبیت کند.
تصاویر دوربین‌هایی که دارای این فناوری هستند، تاثیراتی مانند بلور شدن( که اغلب براثر وزش باد بوجود می‌آید) را نخواهند داشت.
یکی از موارد مهم در این فناوری، علاوه بر حذف لرزش،انجام عمل Zoom در مواردی که نیاز به بزرگنمایی روی تصاویر است، نمایان می‌گردد که این موضوع در برخی موارد، اهمیتی حیاتی برای کاربران دارد.
استفاده از پایه‌های مناسب و قوی، مهمترین عامل در تثبیت تصاویر و حذف لرزش است که مکمل این فناوری خواهد بود.