نوامبر 7, 2017

یافتن دوربین مدار بسته مخفی با دوربین یاب

توضیحاتی در رابطه با دوربین یاب

امروزه با رشد روز افزون فناوری ابزار ها و تکنولوژی های مورد استفاده در دوربین مدار بسته نیز پیشرفت کرده و اندازه ی آن ها نیز کوچک تر می شود. از این مواردی را مشاهده می کنیم که در آن  دوربین های مخفی دروسایل مختلفی ازجمله عینک، خودکار، ساعت مچی، کلاه و…پنهان شده و افراد بدون آنکه خودشان متوجه شوند در مقابل لنزدوربین مداربسته قرارگرفته اند و تصاویری در حال ضبط شدن از آن ها می باشد. این قضیه زمانی اهمیت زیادی پیدا می کند که بحث حریم خصوصی به میان آمده وبه خصوص استفاده از این دوربین های کوچک درمکان هایی چون اتاق پرو، هتل، استخر، آرایشگاه ها وسالن های ورزشی زنانه و… باعث از بین رفتن حریم خصوصی افراد زیر سوال برده شود.

دوربین یاب

دوربین یاب چیست؟

دوربین یاب ابزاری است که دوربین های مختلف در مکان های مختلف را شناسایی کرده و به شما هشدار می دهد. با استفاده از این ابزار کسی نمی تواند به صورت مخفیانه از شما عکس یا فیلم بگیرد، این دستگاه ها معمولا دارای ابعاد کوچکی هستند و در هر جایی می توان از آن ها استفاده کرد.
نحوه کارکرد دستگاه دوربین یاب به این شکل است که ابتدا دستگاه را روشن کرده و در صورت وجود دوربین مدار بسته در محیط این دستگاه شروع به چشمک زدن می کند و با نزدیک تر شدن به محل دوربین مدار بسته سرعت چشمک زدن آن نیز افزایش پیدا کرده و زمانی که به محل دقیق آن برسید این چراغ به صورت ثابت روشن می ماند، بعضی از دستگاه های دوربین یاب علاوه بر چراغ هشدار از حالت صوتی نیز برخوردار هستند و برخی از آن ها نیز علاوه بر دوربین قابلیت تشخیص میکروفن را نیز دارند.
طرز کارکرد این دستگاه های دوربین یاب به این شکل است که آن ها امواج و فرکانس های ارسال شده توسط دوربین ها و میکروفن ها را شناسایی کرده و آن ها را ردیابی می کنند، ولی همه ی دوربین های مدار بسته مورد استفاده وایرلس و بی سیم نبوده و بسیاری از آن ها به صورت کابلی و سیمی هستند و هنگام خرید دستگاه دوربین یاب باید این نکته را در نظر داشته باشید که قصد خرید چه نوع از این دستگاه ها را دارید ، قیمت این دستگاه ها نیز باتوجه به کارکردی که دارند متفاوت می باشند.

شرکت داده پردازان پارسوا