AGC در دوربین مدار بسته

منتشر شده در: دانشنامه دوربین مدار بسته تاریخ: 2017-05-15 بازدید: 149

 AGCدر دوربین مدار بسته

AGC یا Auto Gain Control را می توانیم در دوربین مداربسته به معنای کنترل اتوماتیک دریافت یک مکانیزم کنترل کننده نور بدانیم . امروزه این فرآیند به صورت یک مکانیزاولیه در دوربین مدار بسته تعریف شده است .

عملکرد AGC

دیافراگم دوربین هنگامی که نور در مکان نصب دوربین مدار بسته پایین است ، باز تر می گردد . این رویداد برای چیپ تصویر دوربین مداربسته امکان دریافت نمودن نور زیادتر را مهیا می کند .

با این کار نور کم تا میزان قابل حدی تقویت می شود. در واقع می توانیم مکانیزم AGCC را به عنوان یک مکانیزم الکترونیکی در جهت تنظیم نمودن نور محیط بدانیم . زمانی که نور محیط پایین است این مکانیزم می توانند با تقویت نمودن الکترونیکی سیگنال تصویر ، موجب پر نور تر شدن تصاویر گردد . 

البته باید بدانید یکی از معایب این تقویت الکترونیکی این است که در تصویر نویز های الکترونیکی ایجاد می شود . ( نویز منظور دانه های ریز و رنگی می باشد ) . هر چقد میزان تقویت تصاویر بالاتر باشد این مقدار نویز الکترونیکی هم بالاتر خواهد رفت .

 

آیا می توان میزان نویز الکترونیکی که از تقویت ناشی می شود را کم کنیم ؟

بهترین راه حل برای کم شدن نویز این است که از چیپ های استفاده شود که پیشرفته تر و حساس به نور هستند با وجود اینکه این مکانیزم های تقویت تصویر تا حد زیادی امروزه پیشرفت کرده است .

 

آیا داشتن مکانیزم AGC می توانند بر روی قیمت این دوربین ها تاثیری داشته باشد ؟

باید بدانید که پاسخ منفی است . پیش تر می توانستیم بگوییم که این مکانیزم تا حدودی پیشرفته است اما امروزه به عنوان یک مکانیزمی است که در تمامی دوربین ها وجود داشته است و به عنوان یک مکانیزم ابتدایی است و همه ی دوربین ها به این مکانیزم مجهز شده اند . گاهی حتی در کاتالوگ این دوربین ها شاهده این موضوع نبودیم ولی در اصل در آن وجود داشته است و تنها در کاتالوگ ذکر نشده است . 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی