OSD Menu در دوربین مداربسته

منتشر شده در: دانشنامه دوربین مدار بسته تاریخ: 2017-06-21 بازدید: 80

OSD Menu در دوربین مداربسته

در دوربین مدار بسته OSD Menu  یا On Screen Display Menu شامل یک منوی تنظیم می باشد که برای دوربین های مداربسته پیشرفته این امکان را فراهم می کند که تنظیماتی را اضافه یا  ویرایش کنند . اگر قصد دارید در مورد این مطلب بیشتر اطلاعات کسب کنید با ما همراه باشید.

کدام گروه از دوربین های مدار بسته این قابلیت(OSD Menu ) را دارند؟

تنها می توان برای دوربین های آنالوگ از این اصطلاح استفاده کرد  . اگر دوربینی این توانایی را داشته باشد باید حتما در دیتاشب یا کاتالوگ آن باید ثبت گردد . پیش تر بدین صورت بود که فقط دوربین های که چیپ CCD داشتند این منو را دارا بودند اما این روزها شاهد این موضوع هستیم که این امکان برای دوربین های دارای چیپ CMOS نیز فراهم است .

اگر به دوربین های تحت شبکه ای دقت کنید قطعا متوجه می شوید که همه آنها این منو را دارند که عموما این منو با نام Firmware در بین دوربین ها شناخته شده است . اگر به اصطلاح On Screen Display Menuu و معنی آن دقت کنید متوجه می شوید که این منو باید در تصویر دوربین نشان داده شود که عموما این موضوع برای دوربین های شبکه صدق نمی کند . البته بسته به سلیقه می تواند از اسم های متفاوت برای این موضوع استفاده کرد .

 

عموما بر روی OSD Menu ها چه تنظیماتی را می توان دید؟

شاید دیده باشید که دوربین های تا حد زیادی با یکدیگر از نظر منو متفاوت هستند اما به صورت کلی می توانیم بگوییم که آنها منوی یکسانی دارند . در ادامه ما به برخی از این اجزا اشاره کرده ایم . اگر می خواهید در مورد هر کدام مطلب بیشتری را آموزش ببنید باید به پست های دیگر مراجعه نمایید .

·        HLC (جبران نور زیاد)

·        SHUTTER (شاتر)

·        AGC (کنترل خودکار دریافت)

·        BLC (جبران نور پس زمینه)

·        D-WDR (افزایش دیجیتال بازه داینامیک)

·        3D DNR (کاهش نویز سه بعدی)

·        WHITE BALANCE (تعادل در نور سفید)

·        SENSE-UP (افزایش حساسیت به نور)

·        DAY/NIGHT (تنظیمات شب و روز(

·        DIGITAL ZOOM (زوم دیجیتال)

·        GAMMA (گاما)

·        SYNC )همزمان سازی(

·        )BRIGHTNESS درخشندگی(

ارسال دیدگاه

کد امنیتی