تی وی لاین (TVL) چیست؟

تی وی لاین (TVL) چیست؟

تفکیک پذیری یا رزولوشن یکی از المان های اصلی در تعیین کیفیت دوربین های مداربسته (دوربین مداربسته بوش , دوربین مداربسته داهوا ) است. از آنجایی که در دوربین های مداربسته آنالوگ مفهوم پیکسل و رزولوشن برمبنای پیکسل مانند سیستم های دیجیتال و کامپیوتری (مثلا 1024*768) قابل بسط نیست از یک واحد دیگر برای نشان دادن میزان تفکیک پذیری تصاویر استفاده می گردد.

به این واحد تفکیک پذیری TLV یا تیوی لاین می گویند. طبیعتا هرچه میزان تی وی لاین یک دوربین مدار بسته بالاتر باشد تفکیک پذیری آن بالاتر است و هرچه تفکیک پذیری دوربین مدار بسته بالاتر باشد جزئیات بیشتری در دوربین قابل مشاهده هستند.

برای اندازگیری تفکیک پذیری در دوربین مدار بسته های از صفحات تست مخصوص این کار استفاده می شود. در تصویر می توانید یک نمونه از این صفحات را ببنید. برای تست باید دوربین مداربسته را در فاصله معینی از صفحه قرار داده و سپس در تصویر دوربین مداربسته سعی در تفکیک دادن خطوط از هم را کرد. هرپه امکان تفکیک خطوط نزدیک به هم برای شما بیشتر باشد کیفیت دوربین مدار بسته به تیوی لاین بالاتر خواهد بود.

توجه داشته باشید که یک دوربین مداربسته با تیوی لاین بالا الزاما تصویر خوبی به شما نخواهد داد. کیفیت تصویر به عوامل دیگری مانند نویز در تصویر، کیفیت رنگ، تصویر در نور کم و ... نیز وابسته است.

شرکت داده پردازان پارسوا

هیچ کالای در این دسته بندی وجود ندارد.